Yaşam

Su Burçları Nelerdir? Su Burçları Özellikleri

Tüm burçlar dört farklı elementte gruplandırılmıştır: Hava, toprak, ateş ve su… Bu sefer su elementi tarafından yönetilen su burçları üzerine yoğunlaşacağız!

Astrolojide su burçları, burç çarkındaki bir hava burcu ile bir ateş burcu arasında yer alır ve birbirlerinden her zaman dört sıra uzaktadırlar. Su elementinin altında doğmak, derin ve yoğun duyguların sürekli olarak içinizden taşması anlamına gelir. Duygularınız su gibi akar ve toprak burçlarının, özellikle Oğlak ve Başak, sahip olduğu duygusal istikrarı ve dinginliği asla elde edemezsiniz. 

Su Burçları Hangileridir? 

Zodyak’ın su burçları Akrep, Yengeç ve Balık’tır. Her su burcu farklı bir modaliteye göre (temel ihtiyaçlarını ifade etme biçimleri) üç gruba ayrılır. Yengeç ana burçtur, Akrep sabit bir burçtur ve Balık değişken bir burçtur. 

Ayrıca, her biri kişiliklerini, ruh hallerini ve diğer burçlar ile ilişkilerini etkileyen farklı bir gezegen tarafından yönetilir. Balık Neptün, Akrep Plüton tarafından yönetilir ve Yengeç’in yönetici gezegeni Ay’dır. 

Su burçlarının da diğer tüm burçlar gibi, bazı iyi ve kötü yanları vardır. Astrolog Anna Kovach bunu mükemmel bir şekilde açıklar; “En iyi ihtimalle, insanları bir araya getiren iyileştirici bir güçtürler ve en kötü ihtimalle, kendilerine en yakın olanların yaşam gücünü manipüle edebilen ve tüketebilen psişik vampirlerdir.” 

Su Burçlarının Özellikleri

Tüm su burçlarının ortak bazı kişilik özellikleri vardır ve doğalarının temelinde bazı benzer özellikler yatmaktadır. Balık, Akrep ve Yengeç burçlarının en yaygın ortak özelliklerinden bazılarını listelersek: Hassas bir doğaları vardır 

 1. Dürtüsel davranışlar sergilerler 
 2. Sadakata önem verirler 
 3. Tutkuludurlar 
 4. Büyüleyicidirler 
 5. Son derece empatik olabilirler 
 6. Sevdikleri ile daima ilgilenirler 
 7. Hayal güçleri kuvvetlidir 
 8. Aşırı sezgiseldirler 
 9. Duygusal farkındalıkları ön plandadır 
 10. Hayalperesttirler 
 11. Büyüleyici bir mizah anlayışları vardır 
 12. Gizli ve gizemlidirler 
 13. Aşırı kıskanç olabilirler 
 14. Obsesif davranışlar sergilerler 
 • Balık (19 Şubat – 20 Mart) 

Balık, Zodyak çarkındaki son burçtur. Bazı astrologlar, bu kadar derin ve duygusal olmalarının nedeninin bu olduğunu söyler. 

Toprak burçlarının aksine, su burcu Balık, duygusal taşkınlarla mücadele eder. Kolayca duygularla dolup taşarlar ve genel olarak kararsızdırlar. 

Balık burcunda doğan insanlar genellikle histrionik kişilik bozukluğu ile mücadele eder. Bu, dikkat çekmek için sürekli bir istekleri olduğu anlamına gelir ve fark edilmek için dramatik bir şekilde davranmalarına neden olur. Dikkat çeken burçlar listesinin en üstünde neden yer aldıklarına şaşmamalı! 

Benlik saygısı eksikliği, onların lanetlerinden sadece bir tanesidir. Balıklar kendilerini değersiz hissederler ve başkalarından onay aramaya eğilimlidirler. Uzun lafın kısası, kendi yeteneklerini tanımlayamazlar ve diğer insanların onlara göstermesine ihtiyaçları vardır. 

Balık, Neptün tarafından yönetilir ve bu onu Zodyak çarkındaki en yaratıcı ve sanatsal burç yapar. Ve değişken bir burç oldukları için kolay etkilenebilir olmaları ana özelliklerinden biridir. Bu aynı zamanda bu kadar duygusal ve empatik bir yapıya sahip olmalarının da sebebidir.  Diğer insanların duygularını derinden hissederler, bu da onları etkiler ve kişiliklerinde sık sık değişimlere neden olur. 

 • Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz) 

Yengeç, en duygusal burçlardan biri olarak bilinir. Bunun nedeni muhtemelen çok sezgisel olmalarıdır. Bu burçta doğan insanlar, diğer insanların duygularını seçebilir ve güçlü empati yeteneklerine sahiptirler.  

Yengeçler, kendi duygularıyla da temas halindedirler ve olumsuz duyguları geride bırakmakta zorlanırlar. Muhtemelen tüm Zodyak’taki en kindar burçlardan biri olarak bilinmelerinin bir nedeni de budur. Yanlış yapanları affederler ama yanlışlarını asla unutmazlar. 

Bir diğer su burcu olan Balıkların aksine, Yengeçler değişiklikleri sevmezler. Aslında, değişiklikler onları korkutur. Onlar sadece tanıdıkları rahatlığın tadını çıkaran insanlardır. 

Yengeç gerçekten bir evlilik malzemesi burcudur. Besleyici, özverili, sadık ve şefkatlidirler. Bağlılıktan korkmazlar ve partnerleri onları hiçbir şekilde aldatmayacaklarından veya ihanet etmeyeceklerinden emin olabilirler. 

Sevdiklerine önem verirler ve arkadaşları, aileleri ve romantik partnerleri için her zaman duygusal olarak hazırdırlar. Hayatınızda en az bir Yengeç varsa, kendinizi gerçekten şanslı saymalısınız! 

 • Akrep (23 Ekim – 21 Kasım) 

Akrep, sekizinci burçtur ve en güçlü burçlardan biridir. Güçlü iradeleri, hırsları ve kararlılıkları bu burcu Zodyak’ın güç merkezi yapar. 

Akrep’in Plüton tarafından yönetildiğini yukarıda söylemiştik ama bu burcun aslında ikili bir yönetimi var. Mars, Akrep’in eş yöneticisidir. Bu burcun neden bu kadar karmaşık ve anlaşılması zor olduğuna şaşmamalı! 

Akrep burcundan olan insanlar acımasızca dürüsttür. Gerçeğin başka birinin duygularını incitebileceğinin farkında olsalar bile her zaman doğruyu söyleyeceklerdir. Bazı astrologlar bunu kötü özellikleri arasında sayarlar ama biz buna katılmıyoruz. Çünkü açık sözlü olmak bir insanın sahip olabileceği en iyi özelliklerden biridir. 

Tıpkı Satürn tarafından yönetilen Oğlak gibi, Akrep de bir disiplin ustasıdır. Kendilerini asla serbest bırakmazlar çünkü her zaman hayallerinin peşinden gitmek ve hedeflerine ulaşmakla çok meşguldürler. Elbette bu kötü bir şey değil, ancak bu kadar işkolik olmak, hayatta gerçekten önemli ve güzel bazı şeyleri kaçırmalarına neden olabilir. 

Akrepler son derece odaklanmış ve güçlü iradelidirler. Bir kez kafalarına bir şey koyduklarında, onu başarmalarını hiçbir şey engelleyemez. 

En büyük Akrep özelliklerinden biri ise sadık olmaktır. Sevdiklerini asla ama asla incitmezler veya hayal kırıklığına uğratmazlar ve birine bir kez bağlandıklarında, bağlılıkları sonsuza kadar sürer. 

Aynı zamanda en şaşırtıcı ve sevecen arkadaşlardır. Bu burçta doğan bir arkadaşınız varsa, o zaman ağlayacak bir omzunuz ve ne olursa olsun ve sonsuza kadar güvenebileceğiniz bir arkadaşınız olduğunu bilmelisiniz. 

Su Burçları Hangi Burçlarla Anlaşır?

Su bir yangını söndürebilir ve hava (rüzgar) suda tutarsızlık yaratan dalgaları oluşturur. Bunu akılda tutarak, hava (Kova, İkizler ve Terazi) ve ateş (Koç, Aslan ve Yay) burçlarının su burçlarıyla uyuşmadığı sonucuna varmak kolaydır. 

Öte yandan, su dünyayı besler ve bu nedenle su burçlarının toprak burçlarıyla (Boğa, Başak ve Oğlak) büyük uyumu vardır. Bu burçlar dengeli ve uyumlu ilişkiler kurabilir. Birbirlerini arzularını, ilgi alanlarını ve tutkularını takip etmeye teşvik ederler. Ayrıca, sağlıklı ve başarılı ilişkiler kurmalarına yardımcı olan birbirlerinin ihtiyaçlarına saygı duyar ve anlarlar. 

Su Burçları ve Asla Yanıltmayan Sezgiselliği…

Su elementinin altında doğan insanlar çok derindir ve onları neredeyse asla yarı yolda bırakmayan çok güçlü hislere sahiptirler. 

Aslında içgüdülerinin zekalarından daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz ve bu nedenle su burçlarının duygularına güvenmesi ve yaşam yolculuklarında onlara yol göstermesine izin vermesi doğaldır. 

Su burçları, insanları ‘okuma’ konusunda çok iyidir. Sadece vücut dilini ve genel olarak davranışlarını gözlemleyerek bir kişi hakkında her şeyi öğrenebilirler. Bu, sanki sadece onlara bahşedilen özel bazı süper güçlerin olması gibidir! 

Başkalarının duygularını çok kolay seçerler ve herkesin duygularına karşı oldukça hassastırlar. İnsanlar onları tam olarak şefkatli ve anlayışlı doğalarından dolayı severler. 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Çin Astrolojisi Episode 1: Çin Astrolojisi Burçları Nedir, Nasıl Hesaplanır?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu