Dizi - Film

MasterChef Kaptanlık Oyununu Kim Kazandı? İşte MasterChef’te Yeni Haftanın Takımları

Bıçaklar çekiliyor, mikserler çalışıyor; kaos son bulmuyor! MasterChef’te kaptanlık yarışının oynandığı ve takımların şekillendiği haftanın ilk gününde adeta yeni bir yeni bir dönem başladı… Yarışmaya veda eden son isim olan Ateş’in elenmesinin ardından, işler iyice kızıştı ve eleme potasının şakasının olmadığı bir kez daha tokat etkisi yarattı.

MasterChef Kaptanlık Oyununu Kim Kazandı? 

“Kalan sağlar bizimdir” diyerek devam ettiğimiz yarışmada gözyaşları silinip kaptanlık oyununa geldiğimizde, beyaz kutuların altında bizleri midye dolması bekliyordu. Çoğu yarışmacının hayatında ilk kez yapacağını ifade ettiği bu zorlu yarışta tansiyon bir an olsun dinmedi.  

Şeflerin “eller havaya” anonsundan sonra tadıma geçildiğinde, onları oldukça hüzünlü tabaklar beklediği gibi adeta show yapan sunumlar da bekliyordu. Şeflerimiz de sağ olsun öyle yediler öyle yediler ki eminim ki çoğumuz akşam saatlerinde açık midyeci aradık 

Gelelim sahneye davet edilen, en beğenilen tabaklara… Sıralama olmaksızın: Araz, Sergen, Safanur, Azize, Hasan ve Eren jürinin en beğendiği tabaklar oldu. Ama zirve tek kişiliktir! Araz ve Eren’in son ikiye kaldığı kaptanlık yarışında raundu alan isim Eren oldu. 

Aralarında yaptıkları konuşmalarda Eren mavi takım kaptanı olduğu takdirde, kırmızı takım kaptanı olarak Emre’yi seçeceğini söyleyerek genç yarışmacıya baya takılmıştı. Biz de kendimizi buna hazırladık ama Eren’den sürpriz bir hamle geldi! Yarışmanın henüz ilk haftasında da kaptan olarak karşı karşıya geldikleri Burcu’yu seçen Eren; “Burcu ilk hafta beni seçerek onurlandırmıştı, ben de şimdi kendisine karşılık vermek isterim” ifadelerini kullandı. Bizim kadar Burcu da bu hamle karşısında şaşkındı ama çabucak atlattı ve kırmızı önlüğü üzerine geçirdi.  

MasterChef Mavi ve Kırmızı Takım Kadroları

Yarışmadaki gruplaşmalar hepimizin malumu. Ayrıca kaptanlık yarışından önce alışık olduğumuz üzere, Burcu ile bazı isimler arasında yine ufak çaplı atışmalar yaşandı. Sergen’i saymamıza gerek bile yok zaten ama bu kez, Azize de bu isimler arasındaydı. Yarışmacı sayısının hayli azaldığı bu hafta kaptanların, bilhassa da Burcu’nun seçeceği isimler büyük merak konusuydu. Yalnızca sevdiği ve anlaştığı isimleri mi kırmıza takıma alacaktı, yoksa profesyonelliği her şeyin üstünde tutarak pek haz etmediği isimleri de takımına dahil edecekti? Üstelik takımların belirlenmesinden sonra, sadece kaptanların yarışarak oynadığı kaptanlar düellosunda (avantaj oyunda) geceye damga vuracak bir sürpriz de yaşanacaktı… 

MasterChef Mavi Takım Kadrosu 

 • Takım Kaptanı: Eren 
 • Birinci tercih: Sergen 
 • İkinci tercih: Tahsin 
 • Üçüncü tercih: Emre 
 • Dördüncü tercih: Araz 
 • Beşinci tercih: Safanur 

 MasterChef Kırmızı Takım Kadrosu 

 • Takım Kaptanı: Burcu 
 • Birinci tercih: Hasan 
 • İkinci tercih: Azize 
 • Üçüncü tercih: Dilara 
 • Dördüncü tercih: Mert 
 • Beşinci tercih: Pelin 

MasterChef Kaptanlar Düellosunu Kim Kazandı? 

Stratejilerin konuştuğu takım oluşturma devresinin ardından sahne yeniden Eren ve Burcu’nundu… Takımlarına büyük bir avantaj sağlayacak olan oyunu kazanmak için kaptanların yapması gereken yemek: mücverdi. İlk aşamadan beri önce götüren Burcu, düellonun kazananı oldu. Eren’se lezzet konusunda problem olmamasına rağmen yeterli ölçüde pişiremediği için kaybeden taraftı.  

Gelelim bu büyük ve takımların dengesini alt üst edecek olan avantaja… Kazanan takım kaptanı olan Burcu; mavi takımdan istediği bir oyuncuyu takımına alıp, kendi takımından istediği bir oyuncuyla takas edebilecekti. Çoğunluk Burcu’nun mavi takımdan Tahsin’i transfer edeceğini düşünüyordu ama Burcu’da bu gece şaşırtmayı tercih etti ve Sergen’i takımına alıp, Pelin’i karşı takıma gönderdi. Yıldızları pek barışmayan bu ismi seçmesi hem şaşırttı hem de profesyonel duruşu takdir topladı…  

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Gripin Nedir? Nasıl Kullanılır? Gripin Yan Etkileri ve İçeriği Nedir?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu