Dizi - Film

Bu Kızlara Bayılacaksınız! Two Broke Girls ile Tanışın!

Ne zaman biraz gülmek istesek kendimizi Friends’in kucağına atıyoruz. E tabii ki de kaç kez izlemiş olursak olalım yine de gülüp eğlenip çıkıyoruz ama sizce de arada ufak değişiklikler yapmanın zamanı gelmedi mi? Kendimizi kötü hissettiğimizde sığınacak alternatif bir durağımız daha olsa nasıl olur? Cupcake’lerimiz hazırsa gelin sizi Two Broke Girls; Max ve Caroline ile tanıştıralım! 

two broke girls

Two Broke Girls Konusu 

Aslında dizinin konusunu betimlemek hem çok kolay hem de çok zor… Yani tabii konu bir şekilde sınırlandırılabilir ama hissettirdikleri asla! Max Black sıradan ve ümidini kesmiş bir şekilde patronu Han’ın cafesinde garsonluk yapmaktadır. Burada küçük bir parantez açalım (aah ahh bu Han ne çekmiyor ki Max’ten) Yine sıradan başlayan bir günün sonunda çalışanlardan biri kovulur ve yerine başlayacak yeni biri aranmaya başlanır. Boşalan üniformayı kim kapıyor dersiniz? Caroline Channing! Evet, yanlış duymadınız!  

Cemiyetin sarışın prensesi, defilelerin olmazsa olmazı; magazin dergilerinin aranan yüzü Caroline Channing! Hayat ne yazık ki öyle bir şey ki kahramanımızı köpük banyosundan çıkartıp, narin parmaklarına servis tepsisini tutuşturuveriyor.  

Fakat Caroline’ın hayatındaki tek sorun yaşamış olduğu ani statü değişikliği değil. Yeni mesai arkadaşı olan Max ile tamamen zıt kutuplu kişiliklerdir ve yerini sağlama alması pek de kolay olmayacaktır. Ama bilirsiniz zıt kutupların çekimi de inkâr edilemez! 

Spoiler gibi olmasın ama bu ikili oldukça fena bir ikili oluyor. Zaman zaman kendilerini yanlış erkeklerin omzunda buluyor, zaman zaman umulmadık duvarlara tosluyor ve bazense el ele verip dünyaları deviriyor!  

2 broke girls

Dedik ya bu ikili çok fena diye; bu ikiliden en çok cafenin sahibi Han çekiyor. Olsun be Han kısa boylu da olsan, bazen biraz ezik gibi davransan da biz senin kalbinin marshmallow gibi olduğunu biliyoruz. <3   

Fakat erken karma mıdır nedir, bu ikiliye çektirenler de yok değil. Mesela… Muhteşem ve terli aşçımız Oleg. O adeta Libidoların tanrısı ve sekse bağlayamayacağı konu yok! 

Ah, ve Sophie… Nam-ı değer Afrodit’imiz… Seni sevmeyelim de taşa mı dönelim? Kızların onunla tanışması biraz garip olsa da zamanla cafedeki yeri her zaman hazır olacak. (Yani o bir şekilde masasını almanın yolunu bulur…)  

Two Broke Girls Kaç Sezon, Kaç Bölüm? 

 
Dizinin yayınlanma tarihleri 2011 – 2017 yılları arasında ve final yapmış durumda. Yani bu ikili tam 6 sezon boyunca ekranlarda tozu dumana kattılar. Toplamda 138 adet bölümümüz bulunuyor. Depresif anlarımızda bizi yeniden hayata döndürmek için yeter de artar bile! Bu arada bölümlerin de yaklaşık olarak 22 dakika civarında olduğunu belirtelim. 

Peki ya IMDB? Almış olduğu puan hiç mi hiç fena değil! 6.6/10 IMDB puanına sahip, yani kesinlikle ama kesinlikle bir şans verilmeyi hakkediyorlar. 

Two Broke Girls Oyuncuları 

 • Max Black: Kat Dennings 
 • Caroline Channing: Beth Behrs 
 • Sophie Kachinsky: Jennifer Coolidge 
 • Han Lee: Matthew Moy 
 • Oleg: Jonathan Kite 
 • Earl: Garrett Morris 

Two Broke Girls Karakter Analizleri 

 • MAX BLACK: 
two broke girls max

Max tam bir felaket mıknatısı! Size hayatından küçük kesitler aktardığında “bizimki de dert miymiş ya” diyeceksiniz! E tabii insanın başından geçmeyen şey kalmayınca haliyle hiçbir şeye de şaşırıp tepki vermiyor. Bazen onun hakkında taş kalpli mi acaba şeklinde düşünmemize neden olsa da kalbinin de cupcake’lerin kadar yumuşacık olduğunu biliyoruz Max! 

 • CAROLINE CHANNING 

Babasının küçük prensesi Caroline, bir anda kendisini hiç ummadığı bir hayatın içerisinde buluyor. Ama o öylesine hırslı ve ağzı laf yapan bir prenses ki her koşulda hayatta kalmayı başarıyor. Bu uğurda filtre kahve kağıdını tuvalet kâğıdı yapmak zorunda kalıp, katlanan bir yatakta uyumak zorunda kalsa bile… Üstelik başta Max olmak üzere çevresine de geleceğe dair umut dağıtmayı ihmal etmiyor. Seni ve inci kolyeni seviyoruz Caroline! 

 • SOPHIE KACHINSKY  

Sophie kızların cupcake’lerine hasta, bizse ona hastayız! Ah tabii bir de Oleg hasta… O bu hayatı nasıl yaşamak gerek, gayet iyi biliyor. Sophie Max’in dairesinin üst katına taşınan yeni komşusu. Salıncakları, Bee Gees dinlemeyi ve biraz da cüretkârlığı seviyor… 

 • HAN LEE  

Han, her patron kadar biraz cimri. Ve bir tık da kısa. Ama her şeye rağmen yine de çok sempatik. Gelen geçen onu boyuyla vursa da kabuğunu kırıp, asosyallik bulutundan kendini çıkarmayı başaracağını biliyoruz Han! Sadece bu konuda Max’e uyma yeter… 

 • OLEG: 

Antik Yunan’da libido tanrısı… Yetişkin bir Oleg istisnasız her kelimeyi ve her konuyu bir şekilde cinselliğe bağlayabilir. Muhteşem stilinden de bahsetmezsek olmaz tabii. Tek sorunu sadece özel günlerde deodorant kullanması…  

 • EARL:   

Kesinlikle dizinin en sempatik karakteri. Cafede hesap kitap işlerine bakıyor olsa da aslında kalbi müzik için atıyor. Yer yer babacan tavrı ile bizleri kendine hayran bıraktığı gibi zaman zaman sınırları zorlayan tavsiyelerle de şaşırtmayı ihmal etmiyor. 

Two Broke Girls İzlemek İçin 5 Neden! 

Öncelikle bilirsiniz ki bir komedi dizisi kolay yetişmiyor sayın seyirciler. 

Ne yaşıyor olursanız olun dizideki bu iki karakterin her şeye rağmen var olmaya çalışması bir şekilde sizi de içerisine alıyor. Mucizeler de aksilikler de son derece orantılı ve gerçekçi. 

Hayatınızda herhangi bir olumsuzlukla karşılaştığınızda “Aslında eminim Max bu konuda benden daha trajik bir anıya sahiptir.” diyerek kendinizi bedava rahatlatabilirsiniz. 

Güçlü ve dünyayı parmağında döndüren kadın figürleri güldürürken ilham olmayı da başarıyor. 

Süresi gayet münasip, konuk oyuncuların da. Sizin sıkılmanıza asla fırsat vermeden konu da karakter de akıp gidiyor.  

Bu içerik de ilginizi çekebilir:  Lavanta ile Yeniden Tanışın: Faydaları ve Kullanım Alanları

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu