Sağlık

Aradığın Destek Dynavit’te mi İnceliyoruz! Dynavit Vitamin C+ Sambucus Nigra Nedir, İşe Yarıyor mu?

Aldığımız besin maddelerinin değer bakımından son derece verimsiz hale gelerek kimyasal artıklardan ibaret olması, yoğun çalışma şartları, yetersiz uyku, gündelik yaşamımızın eksik olmayan paydaşı stres, kronik rahatsızlıklar ve uzun süreli ilaç kullanımları; vücudumuzda vitamin eksikliğinin alarm sinyallerini aktif hale getiriyor. Üstelik neredeyse iki yıldır hayatımızı tam anlamıyla cehenneme çeviren ve bağışıklığımızın en ufak bir zayıflığında bizi ele geçirmek için pusuda yatan Covid-19 virüsü ile mücadele ediyoruz. Bu da kuvvetli bir bağışıklık sisteminin önemini hiç olmadığı kadar öne çıkarıyor.

 

Hal böyle olunca da takviye edici gıda olarak tanımlanan bu ürünlerin adeta yıldızı parladı. Peki ama hangisini kullanmalı? Hangisinin içeriği daha güçlü? Üstelik artık fiyatları da öyle az buz değil; e düzenli olarak da kullanmak zorunda olduğumuz için maliyet bir hayli artıyor. Bu yüzden fiyatını hakkediyor mu, bu da oldukça önemli bir kriter… Bu yazımızda Dynavit Vitamin C+ Sambucus Nigra ‘yı inceleyecek ve soru işaretlerine derman olacağız… 

 

Dynavit Vitamin C+ Sambucus Nigra Nedir? 

Ülkemizdeki köklü ilaç şirketlerinden olan Eczacıbaşı İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye bağlı bir marka olan Dynavit; farklı niteliklerdeki eksikliklere cevap veren takviye edici gıdalarla öne çıkıyor. Rakiplerinden sıyrılmasındaki en büyük etmenlerden biri ürünlerinde; vitamin & mineral destekleri, omega takviyesi, eklem & kemik takviyeleri, bitkisel destekler, pediatrik takviyeler ve cilt destekleri olmak üzere farklı yaş gruplarına ve ihtiyaçlara göre uzmanlaşması ve gereksinime uygun nitelikte ürün sunabilmesi.  

En çok memnuniyet kazanan takviyesi ise kesinlikle Dynavit Vitamin C+ Sambucus Nigra.  

Efervesan tablet (suda eriyen) formundaki ürün, bir kutusunda 20 adet tablet içeriyor.  

Bileşeninde kara mürver ekstresi de barındıran ve bağışıklık sistemini destekleyici nitelikte olan bu ürünün içeriğine değinmeden çok kısa bu mucizevi meyveye de değinelim.  

Dynavit Vitamin C+ Sambucus Nigra İçeriğinde Yer Alan Kara Mürver Nedir? 

Bağışıklık sistemine olan yararları bir kenara; soğuk algınlığı, kanser, kalp hastalıkları, diyabet ve ödem gibi pek çok rahatsızlığa karşı tabiat ananın bir armağanı olan kara mürver, aynı zamanda antidepresan özelliklere de sahiptir. Sambucus Nigra olarak bilinen bu meyve, pek çok takviye edici gıdada kullanılır ve farklı formlarda da tüketilebilir. Daha detaylı bilgiye bu içerikten de ulaşabilirsiniz: Kara Mürver Nedir, Faydaları Nelerdir? Kara Mürver İçeren Vitaminler

 

Dynavit Vitamin C+ Sambucus Nigra İçeriği 

 • L-askorbik asit (C vitamini) 
 • Çinko 
 • Stevia rebaudiana (Stevia yaprağı ekstresi) 
 • Sambucus nigra (Kara mürver ekstresi) 

Bileşeninde yapay tatlandırıcı ve renklendirici içermemektedir. Tatlandırıcı olarak doğal Stevia yaprağı ekstresi içermektedir.  

Dynavit Vitamin C+ Sambucus Nigra Ne İşe Yarar? 

İçeriğinde yer alan C vitamini vücudumuzda pek çok önemli işleve sahiptir. Bunlar: 

 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde rol oynar. 
 • Bu sayede hastalıklara yakalanma riskini olabildiğince düşürür. Geçirilen hastalıkların da çok daha kısa sürede ve hafif bir şekilde atlatılmasına yardımcı olur.  
 • Kemik ve diş korunmasında etkindir. 
 • Vücuttaki yağ yakımında görev alır. 
 • Vücutta birikimi olumsuz etkilere yol açan kurşun düzeyi üzerinde düşürücü etkiye sahiptir.  
 • Cilt üzerinde pek onarıcı etkisi bulunmaktadır. Gözenekleri sıkılaştırır, elastik yapının korunmasını sağlar ve hücrelere oksijen taşınmasında görev alır. Bu sadece canlı, aydınlık ve pürüzsüz bir cilde sahip olurken aynı zamanda yaşlanma belirtileri de önlenmiş olur.  
 • Doku onarımında etkinlik gösterir. Böylelikle yaraların hızla iyileşmesini sağlar ve cilt lekeleri ile mücadele eder.  
 • Cildi UV ışınlarının negatif yönlü etkilerinden korur. 
 • Vücuttaki enerji seviyesini arttırır.  
 • Kansere karşı yüksek ölçüde koruyucudur. 
 • Kalp hastalıklarına karşı koruyucudur.  
 • Kan şekeri üzerinde düzenleyici etkileri vardır. 
 • Tansiyonun dengelenmesinde görev alır. 
 • Kas ve eklem hastalıklarını önleyicidir.  
 • Saç derisi üzerinde pek çok önemli etkileri bulunmaktadır. Saç dökülmesini önler, aynı zamanda da saç tellerine güç ve canlılık kazandırır. 
 • Göz sağlığının korunmasında ve görme bozukluklarının önlenmesinde etkindir.  

İçeriğinde yer alan çinko da vücudumuzda pek çok önemli işleve sahip olan bir mineraldir. Bunlar: 

 • Bağışıklık sistemini destekler. 
 • Cinsel fonksiyonların sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi ve korunmasında rol oynar. 
 • Hormonel dengeyi sağlar. 
 • Cilt yüzeyinde meydana gelen enfeksiyonların tedavi sürecinde görev alır. Bilhassa egzama hastalığının önlenmesinde oldukça önemlidir.  
 • Tekrarlayan ve uzun süreli olarak yaşanan ishal probleminin önlenmesinde çinko etkin rol oynar.  
 • Kronik yorgunluk ile mücadele eder.  
 • Yara onarımında görev alır. 

Dynavit Vitamin C+ Sambucus Nigra Nasıl Kullanılır? 

 1. Günde bir kez tüketilmesi yeterlidir.
 2. Aç veya tok karna alınabilir.
 3. Bir su bardağı (200 ml) suya bir adet tableti atın, tamamen çözündükten sonra içebilirsiniz. 
 4. 11 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı uygun değildir.  
 5. Hamile ve emziren kadınların kullanmadan önce hekim görüşü almaları gerekir.  
 6. Böbrek ve karaciğer yetmezliği hastalığına sahipseniz kullanmadan önce doktorunuza danışın.  
 7. Ürünün ilaç olmadığını ve hastalıkları tedavi edebilmek için uygun nitelikte olmadığını unutmayın. Takviye edici gıdadır ve bağışıklık sistemini güçlendiricidir.  
 8. Hali hazırda kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa, etkileşime girebilme ve tıbbi risk oluşturabilme ihtimali açısından doktorunuza danışın.  
 9. Daha fazla etki alabilmek için birden fazla doz almayın.  

Dynavit Vitamin C+ Sambucus Nigra Fiyatı 

Web sitesinde yer alan fiyat bilgisi şu an itibariyle 69.90 TL’dir. Eczanelerden satın aldığınızda da bu fiyat üzerinden temin edebilirsiniz. Bu noktada küçük bir dip not da düşmek gerekli: vitamin takviyeleri ilaç olarak addedilmediğinden dolayı eczanelerin dışında pek çok yerde de satılabiliyor. Bu durum ulaşılabilirlik açısından olumlu olsa da ne yazık ki ürünün orijinalliği açısından tehlike teşkil etmekte. Bilhassa online alışveriş platformlarında zaman zaman oldukça düşük fiyatlarla satışa sunuluyor ve bu da onları daha tercih edilir kılıyor. Ama sonucunda sahte, son kullanım tarihi geçmiş, kutusu açılmış ya da farklı bir ürün teslim alabilme ihtimaliniz olduğunu da unutmayın.  

Dynavit Vitamin C+ Sambucus Nigra Kullananlar 

User 1: Pandemi sürecinde vitaminlere sarıldık… Eczacıbaşı olunca güvenilir olduğunu düşünüp aldım. Enerji konusunda aman aman bir performans beklentiniz olmasın ama soğuk algınlığı için oldukça etkili. 

User 2: Tadı çok güzel ve içimi çok rahat. Çok ilginç ama kullanmaya başladıktan sonra kendimi psikolojik açıdan da daha iyi hissetmeye başladım. Yataktan kalkmak, elimi bir şeye sürmek istemiyordum normalde ama şu an kendimi çok daha dinç hissediyorum.  

User 3: Faydası kesinlikle gözle görülür. Tek kötü yanı biraz geç eriyor bazen hafifçe karıştırmak bile gerebiliyor ama fiyatına kesinlikle değer bir takviye.  

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Gripin Nedir? Nasıl Kullanılır? Gripin Yan Etkileri ve İçeriği Nedir?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu