CinsellikKültür
Trend

Popüler Seks Mitleri Çürütüldü! Seks Hakkında Doğru Bildiğiniz Yalanlar Şok Edecek!

Penis boyunun önemli olduğunu, kadınların doğal olarak biseksüel olmaya daha yatkın olduğunu veya tantrik seksin sonsuz orgazm anlamına geldiğini duymuşsunuzdur. Gerçek şu ki, bunların hiçbiri tam olarak doğru değil! Seks insanlık tarihi boyunca var oldu, ama biz onu daha yeni yeni anlamaya başlıyoruz… 

İşte en yaygın seks efsaneleri ve nasıl çürütüldükleri: 

 • Erkekler Yedi Saniyede Bir Seks Düşünür 

Hepimize erkeklerin seks hakkında çok sık düşündükleri söylendi, bazı hesaplara göre her yedi saniyede bir! Ama bu efsanenin sağlamasını yapmak için hiç zaman ayırdınız mı? Her yedi saniyede bir seks hakkında düşünmek saatte 514 kez veya günde yaklaşık 7.200 kez demektir. Biraz fazla, değil mi? Bu yedi saniyelik iddiayı destekleyecek bir araştırma bulunmamakla birlikte, Ohio Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, ortalama bir erkeğin günde 19 kez seks hakkında düşündüğünü kaydetti. Çok daha gerçekçi! Ve kadınlar ise günde ortalama 10 kez seks düşünüyor imiş. 

 • Dışarı Boşalmak Etkili Bir Doğum Kontrol Yöntemi Değildir 

Güvenilir bir partner dışında biriyle seks yapıyorsanız, geri çekilme yönteminden zaten kesinlikle kaçınmalısınız! Yalnızca iyi tanımadığınız birinin işi doğru şekilde yapmasına güvenmek riskli olduğu için değil, aynı zamanda STD’ler ve CYBE’ler gibi riskler için. Geri çekilme yaygın olarak sorumsuz bir yöntem olarak görülse de uluslararası üreme dergisi Contraception’da yayınlanan 2014 tarihli bir araştırma, bu taktiği “hamileliği önlemede prezervatif kadar etkili” olarak tanımlıyor. Başka bir araştırmaya göre ise düzgün bir şekilde uygulanırsa, bu yöntemi kullanan çiftlerin sadece yüzde dördünde hamilelik yaşanacağı kaydedildi. 

 • Tüm Kadınlar Sadece Penetrasyon İle Orgazma Ulaşabilir 
seks yaparken bunları atlamayın

Orgazm sadece talimatları takip etmekten kaynaklansaydı kolay olmaz mıydı? Sekme A’yı yuva B’ye yerleştirin, bir süre hareket ettirin ve keyfini çıkarın. Belki de erkekler için genellikle bu şekilde çalıştığı için, bu talihsiz efsane kadınlar için de ortaya atıldı. Bununla birlikte, çoğu kadın, mümkün olmasına rağmen, tek başına vajinal seksten orgazma ulaşamaz. Seks sırasında doruğa ulaşamamak tamamen normaldir ve kadınların yüzde 80’i sadece vajinal ilişki ile doruğa çıkmakta sorun yaşıyor. Bu nedenle, sizin için işe yaramazsa, bir şeylerin yanlış olduğunu varsaymayın. Bunun yerine, bu mutluluk dalgalarına ulaşmanın başka yollarını bulun. 

 • Kızlık Zarı İlk Sevişmede “Yırtılır” 
seks hakkında bilmedikleriniz

Pek çok kadın, ilk cinsel ilişkisinden önce ciddi bir korku hissetmiştir, çünkü kızlık zarının “yırtıldığı” efsanesini duymuştur. Eh, vücudun bir yerinin yırtılması ise elbette korkunç acılı olmalıdır! İlk olarak, bir kadının kızlık zarı “patlamaz”, “yırtılmaz” veya “kırılmaz” – basitçe açılır. Ve ikincisi, kızlık zarı genellikle ergenlik döneminde atletik faaliyetler, tampon kullanımı, mastürbasyon ve hatta sadece yürüme nedeniyle zaten yıpranır. Kadınların ağrıyı ilk kez yaşadıkları durumlarda bile, ağrı genellikle kızlık zarından değil, sinirlerinin kasları gerdirmesinden kaynaklanır. 

 • Büyük Ayaklar Büyük Penis Demektir 
büyük ayak büyük penis demek mi

Aksini ne sıklıkta duymuş olursanız olun, bir erkeğin penis büyüklüğünü ayakkabı numarasına göre bilemezsiniz. İngiltere’de yapılan bir araştırma, erkeklerin ayak büyüklüğü ile penisleri arasında sıfır korelasyon kaydetti. Kanada’da yapılan bir başka çalışmada ise penis boyutu ve ayak numarası arasında çok zayıf bir bağlantı bulundu. Yani, bir erkeğin ayakkabılarından öğrenebileceğimiz tek şeyin moda zevki olduğu ortaya çıkmış oldu. 

 • Klitoris Küçüktür 

Klitorisin sadece bir santimetresini görebilseniz bile, düşündüğünüzden çok daha büyüktür. Klitorisin çoğu vücudun içinde bulunur ve vajina içinde yaklaşık 7,62 cm uzanan iki bacağı olan bir salıncak şeklindedir. Bu bacaklar ise G noktasına bağlanır. Yani ortalama olarak klitoris küçük bir salatalık boyutundadır ve bir kadının yaşamı boyunca büyür. Peki bunu biliyor muydunuz? 

 • Regl Dönemindeki Bir Kadın Hamile Kalmaz 

Bilimsel olarak çok saçma bir iddia daha! Özellikle de kısa bir adet döngünüz varsa… Regl bittikten hemen sonra tekrar yumurtlamaya başlarsınız. Bunu, spermin seksten sonra beş veya altı güne kadar hayatta kalabileceği gerçeğiyle birleştirin ve işte elinizde hamilelik için basit bir tarifiniz var. 

 • Prezervatif Çok Büyükse Kadının İçinde Kaybolabilir 
seks hakkındaki mitler yıkıldı

Yanlış! Seks sırasında prezervatif çıkarsa, kadının içinde kaybolmaz, ancak bazen geri çıkması zor olabilir. Yaygın olmasa da bir prezervatifin cinsel ilişki sırasında erkeğin penisinden tamamen kayması ve erkek çekildikten sonra kadının vajinasında kalması mümkündür. Bu endişe verici olabilir ve elbette prezervatifin en kısa zamanda çıkması gerekir. Bununla birlikte, servikal açıklık (vajina ve rahim arasındaki) prezervatifin geçebileceği kadar büyük olmadığı için prezervatifin kalıcı olarak içeride kalması konusunda endişelenmenize gerek yok. Başka bir deyişle, prezervatif vajinanın tepesinden daha ileri gidemez. 

 • İyi Bir Seks Uzun Sürer 
seks hakkında tüm bildikleriniz yalan

Popüler inanışın aksine, seksin iyi sayılması için saatlerce sürmesi gerekmez. Örneğin, bazı kadınlar uzun seks seanslarını eğlenceli bulurken, erkekler bunu sıkıcı bulabilir veya bir an önce bitmesini tercih edebilir. Yani bazı insanlar yavaş, şehvetli seksten ve diğerleri hızlılardan hoşlanabilir. Cinsel zevk söz konusu olduğunda herkes birbirinden farklıdır, bu yüzden seksin iyi diye nitelendirilebilmesi kiminle, nerede, ne zaman, neden ve nasıl seks yaptığınıza bağlıdır. Sadece şipşak seks için zamanınız varsa, o zaman üç dakika mükemmel ve son derece tatmin edici olabilir. Orgazm olmayabilirsiniz ama eğlencelidir ve o günün ilerleyen saatlerinde daha uzun bir seansın öncüsü olabilir. 

 • Ses Çıkarmayan İnsanlar Seksten Zevk Almazlar 

Bazı insanlar sevişirken çığlıklar atabilirken bazıları son derece sessiz olabilir. Bir kişinin seks sırasında sessiz olması, seksten zevk almadığı anlamına gelmez. Partnerinizin sürekli bağırmasını beklemeyin. Evet, çığlıklar sizin için güven verici olabilir, ancak işler herkes için bu şekilde yürümez. Bazen sessizlik altındır. Ve dürüst olalım, çığlık atan biri tamamen numara da yapıyor olabilir. 

 • Erkekler Cinsel Zevk Almak İçin Boşalmalıdır 
seks hakkında doğru bilinen yanlışlar

Bu, kadınlar arasında çok yaygın bir inançtır ve bu yüzden çoğu zaman birlikte oldukları erkeği o noktaya getirmeye odaklanırlar. Bununla birlikte, orgazmı boşalmaktan ayırmayı öğrenmiş herhangi bir erkeğe sorun ve o da size boşalmadan yaşanan orgazmın birçok faydası olduğunu, örneğin cinsel dayanıklılık ve çoklu orgazmlara sebep olabileceğini anlatsın. Yani kanıt olmaması, zevk alınmadığı anlamına gelmez! 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Seks Hayatınıza İlham Verecek Filmler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu