Zevosis

Esmerler İçin Makyaj Tüyoları: Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Esmerler için makyaj tüyoları ararken, cildinizin ve saçlarınızın hangi tonda olduğunu göz önünde bulundurmalısınız! Örneğin, derin ve koyu kahverengi saçlarınız varsa, makyajınız parlak ve cesur olmalıdır. Kırmızı dudaklar, yüzünüzü gerçekten aydınlatmak ve bu koyu renk tellerden bazılarını dengelemek için harika bir yoldur.

  • 15 Ağustos 2021
  • 45 kez görüntülendi.
Esmerler İçin Makyaj Tüyoları: Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Esmerler için makyaj tüyoları ararken, cildinizin ve saçlarınızın hangi tonda olduğunu göz önünde bulundurmalısınız! Örneğin, derin ve koyu kahverengi saçlarınız varsa, makyajınız parlak ve cesur olmalıdır. Kırmızı dudaklar, yüzünüzü gerçekten aydınlatmak ve bu koyu renk tellerden bazılarını dengelemek için harika bir yoldur.

Nasıl bir makyajın kahverengi saçlarınızın ve esmer teninizin tüm güzelliğini ortaya çıkaracağını bilmek ister misiniz?

Esmerler İçin Dudak Makyajı

esmerler için dudak makyajı


Kahverengi saçlara sahip olmak, özellikle açık tenliyseniz, yüz hatlarınızı gerçekten öne çıkarabilir. Özellikle de dudakları! Parlak kırmızı, esmerler için harika bir ruj rengidir, ancak güçlü mavimsi tonlar içermemelidir. Esmerler ayrıca narin kahverengimsi pembe ve plum tonları ile de harika görünür. Kızılımsı kahverengi saçlara sahip olanlar ise favori dudak makyajlarına pişmiş toprak veya tarçın tonlarını ekleyebilirler.

Dikkat edilmesi gereken açık gül tonlarıdır çünkü güzel kahverengi saçlarınızın canlılığını ve parlaklığını gölgelerler!

Çikolata Kahvesi İçin Bakır ve Bal

Çikolata kahvesi saçlarınız varsa, göz makyajı için bakır ve bal tonlarını tercih etmelisiniz. İnanın bize, esmerler için bu makyaj ipucu tamamen işe yarıyor ve harika görünüyor! Ayrıca altın tonları da bu saç rengine çok yakışıyor. Sunulan seçenekleri biraz karıştırmak da isteyebilirsiniz. Örneğin bakır dudaklar ve bal rengi tonlarında göz makyajı… Biraz oyuncu ve biraz yaratıcı olursanız, karşılığını kesinlikle alırsınız!

Karamel Kahvesi Saçlara Cesur Makyaj Yakışıyor

Saçlarınız karamel kahverengi tonlarında ise, makyaj yaparken gönül rahatlığı ile cesur davranabilirsiniz! Parlak bir göz makyajı ya da “ben buradayım, bana bak” diyen dudaklar…. Tek yapmanız gereken ten renginize uyan tonlara yönelmek.

Ayrıca koyu kahverengi eyeliner’ın gözlerinizi gerçekten ortaya çıkaracağını ve vurgulayacağını da bilin!

Cilt Tonunuzu Hesaba Katın

Cilt tonunuzu her zaman dikkate aldığınızdan emin olmak istersiniz. Kahverengi saç, karakter olarak çok canlıdır ve uyumlu bir izlenim için eşit bir ten rengine ihtiyaç duyar. Fondöteniniz cildinizi iyi kapatmalı, ancak bir maske gibi görünmemelidir. Yeni ürünlerle bu bir sorun değil çünkü çapraz bağlı polimerler sayesinde cildiniz yumuşak ve eşit bir şekilde kusursuz görünebilir. Çok hafif bir gül tonuna sahip fondötenler, yorgun solgun tenleri toparlar; hafif sarımsı bir renk tonu ise kırmızımsı cilt lekelerini gizler. Aksi takdirde, nötr bej tonları esmerler için en iyi sonucu verir.

Allık kullanıyorsanız, sadece yüzü canlandırmakla kalmadığını, aynı zamanda ustaca vurgular oluşturabildiğini de biliyorsunuz demektir. Esmerler gül tonlarıyla harika görünürler! Kahverengimsi alt tonlu bir gül rengi denemek isteyebilirsiniz.

Kayısı veya şeftali tonlarından uzak durun yeter! Bu renkler, kahverengi saçlı kadınların tenine grimsi, cansız bir dokunuş katabilir ve onları olduklarından yaşlı gösterir.

Teninize ışıltı katmak veya yüzünüzün bazı kısımlarını vurgulamak için bronzlaştırıcı da kullanabilirsiniz. Ancak yine önemli bir uyarımız olacak; aşırıya kaçmayın! Aksi takdirde yüzünüz çok parlak görünebilir veya boyun bölgenizdeki cilde göre çok koyu kalabilir.

Esmerler İçin Göz Makyajı

Kahverengi ve gri farlar esmerlere çok yakışır. Göz kapaklarınız ayrıca maun veya mokada bulduğunuz gibi kırmızı veya sarı bir ipucunu da keyifle misafir edecektir. Ancak elbette göz farının rengini belirleyen en önemli faktör göz rengidir!

Mavi gözlü esmerler, grimsi açık mor tonlarla özellikle güzel görünürler.

Yeşil gözler ise camel-bej, sarımsı bej veya yosunlu yeşil göz far gölgeleriyle kendini en iyi şekilde gösterir.

esmerler için göz makyajı

Eğer gözleriniz bir sebepten sık sık kızarıyorsa, kırmızımsı veya mor alt tonlu göz farlarından uzak durmak istersiniz! Bu gibi durumlarda, kahverengi veya kül rengi daha iyi seçimlerdir.

Hiçbir koşulda kaşlarınız için makyajı unutmamalısınız. Bu, genel yüz görünümünüz için her zaman çok önemlidir. Eğer soğuk kahverengi tonlarında saçlarınız varsa grimsi bir ton, kızıl kahve saçlarınız varsa sıcak orta kahverengi tonları tercih edebilirsiniz.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapılmalı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ