CinsellikKültür
Trend

Erkekler Doggy Pozisyonuna Neden Bayılıyor? Doggy Pozisyonunun Avantajları

Sekste “ doggy pozisyonu ”, yani köpek stilinin erkekler için nasıl bir his olduğunu hiç merak ettiniz mi? Köpek stilinin daha derin penetrasyon için en iyi seks pozisyonlarından biri olduğunu zaten biliyor olabilirsiniz, peki doruğa ulaşmayı hedeflerken, G-Spot orgazmına ulaşmak için en iyi şansınızın bu olabileceğinin farkında mısınız? Ayrıca, kamusal alanda yaşanacak bir macera peşindeyseniz, bu pozisyon kolay erişim ve işler bittiğinde hızlı bir kaçış da sağlar. 

Üstelik sadece zevkli bir pozisyon değil, aynı zamanda erkekler ve kadınlar arasında favori bir harekettir. SKYN’nin 2021 Seks ve Yakınlık Anketine göre, köpek stili, 18-39 yaş arası 2.000 ABD’li yetişkin arasında %58 oranla en iyi seks pozisyonu seçildi. Hemen arkasından gelenler ise bir klasik olan misyoner pozisyonu ve daha vizyoner tarzıyla kovboy kız pozisyonu… 

Bir Erkeğin Gözü ve Dilinden Doggy Pozisyonu  

doggy pozisyonunun avantajları

Neyse esas konumuza dönelim ve doggy pozisyonun özellikle erkekler için neden bu kadar cazip olduğunu yine bir erkeğin ifadesiyle anlamaya çalışalım: 

“Doggy Pozisyonu” ilgili muhtemelen en çekici şey, ham, ilkel doğasıdır. Kadınınız dizlerinin üzerine çöktüğünde, yüzü yastığa gömüldüğünde ve sırtı muhteşem bir kıvrımla kavislendiğinde, kalçasının görüntüsü muhteşemdir. Bir erkek olarak, toplum içinde gördüğüm seksi kızları hayranlıkla izleyebilirim ama bu kadar samimi bir bakış açısına sahip olmak nadir ve ayrıcalıklı bir şey! 

Doggy pozisyonunda, partnerinizin kadınsı cinselliğini takdir edebilirsiniz. İç uyluklarının, sırtının, bacaklarının ve güzel cildinin pürüzsüz yumuşaklığını takdir edebilirsiniz. Saçlarının arkaya doğru vahşi nehirler gibi aktığını görebilirsiniz. Ve hepsinden önemlisi, kalçasını havada, açıkta, sıcak ve ışıldayan haliyle görebilirsiniz. 

Bu noktada, içimde engel olamadığım derin bir kıpırdanma hissediyorum. Açıklaması zor, ama kız arkadaşınız köpek stili pozisyonundayken ve baştan çıkarıcı bir şekilde arkasına, size baktığında, hayvani bir şehvet dalgası hissedersiniz. İçeride olmak istersiniz, içinde. Erkeksi enerjinizi ifade etmek için o açıklanamaz dürtüye engel olamazsınız! Ve bunu yaptığınızda hissettiğiniz sıcaklık içinde boğulmak en güzel ölüm olabilir. 

Köpek stili içimizdeki canavarı serbest bırakır. Duygular bir yana, o anda sadece sevişmeye odaklanırsınız. Mesela ben kız arkadaşımı çok seviyorum ama köpek pozisyonunda seviştiğimizde, şehvet sorgusuz sualsiz beni ele geçiriyor!” 

Aynı anda hem şiirsel hem de ateşli bu itiraftan sonra olaya biraz daha gerçekçi yaklaşmak gerekirse… 

Doggy Pozisyonunun En İyi Cinsel Pozisyon Olmasının 9 Nedeni 

Seks hayatı çeşitliliği sever. Çoğu insan güvenli bir memnuniyet ve mahremiyet için belirli favori pozisyonlarını çoktan seçmiş olsa bile… 

Pek çok seks pozisyonunun kendine göre avantajları ve faydaları vardır. Ve çok aranılan, ünlü G noktasına ulaşmak için en iyi stil olması bir yana, köpek stilinin var olan en iyi cinsel pozisyon olmasının sebepleri şöyle sıralanabilir: 

  • G noktasına erişim kolaylığı sağlar. 

Penis, doğası gereği hafifçe aşağı doğru eğiktir ve bu sebeple doggy pozisyonunda G noktasına sürtünerek daha çok uyarı sağlar. Bir de tabiat ana cömert davranmışsa… 

  • Kontrol sanıldığı gibi tek tarafta değildir. 

Kadının, penetrasyon derinliği üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlayacak çok sayıda eğlenceli varyasyon ve şık numaralar bulunur; artırmak için dirseklerin üzerine alçalmak veya azaltmak için sırttaki kemeri küçültmek gibi… 

  • Bazı endişelerden arındırabilir. 

İnsanlar boşalırken yüzleri gerçekten tuhaf bir ifade alabilir.  Bu nedenle, bazı insanlar orgazmı partnerlerinin gözlerinin içine bakarak yaşamak isterken, bazıları görece mahremiyet içinde yüzlerinin halini düşünmeme fikrini memnuniyetle karşılayabilir. Ve işte bu noktada köpek pozisyonu son derece avantajlıdır. 

  • Yine de gösterinin tadını çıkarabilirsiniz. 

Isıyı artırmak ve partnerinizi çılgına çevirmek için aynanın önünde gireceğiniz bir doggy pozisyonundan daha seksi bir şey yoktur. Birbirinizin vücut hatlarının ve ivme estetiğinin tadını çıkartırken, istediğiniz zaman göz göze gelerek daha da delirme imkanı sağlar. 

  • Rahattır. 

Tabi eğer dizleriniz ağrımıyorsa… İki taraf da birbirinin ağırlığı altında ezilmeden daha rahat ve özgür hareket etme şansına sahiptir. 

  • İlkel ve hamdır. 

Seks sırasında yüz yüze olmamakla ilgili vahşi, yaramaz ve katıksız bir şey olduğu kabul edilir. Özellikle erkekler için cinsellikte devreye giren ilkellik son derece cezbedici olabilir! O bir mağara adamı havasındayken köpek stili bunu beslemek için mükemmel bir tercihtir. 

  • Klitorise erişim kolaylığı sağlar. 

Klitoris, uyarılmak için mükemmel bir konumdadır. Üstelik iki taraf için de! 

  • Göğüsler! 

Bazı insanların gözünde samimiyetsiz ve hatta kaba bir pozisyon olsa da köpek stili, karışıma biraz meme okşaması eklemenin mükemmel bir yoludur. Üstelik memelerin sahibi, onlara nasıl dokunulması istediğini yönlendirebilir ve bu samimiyet değildir de nedir? 

  • Yatak gerektirmez. 

Doggy pozisyonunda yatak ve hatta tamamen soyunmak gerekmez! Bu da mutfakta, banyoda, duşta, merdivenlerde, tam sıkma döngüsündeyken çamaşır kurutma makinesinin üzerine eğilerek çok daha fazla eğlence anlamına gelir.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Erojen Bölge Nedir? Kadınların Erojen Bölgeleri Nelerdir? Dikkat Bu Bölgeler Çıldırtıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu