Yaşam

Ateş Burçları Nelerdir? Ateş Burçları Özellikleri

Tüm burçlar dört farklı elementte gruplandırılmıştır: Hava, toprak, ateş ve su. Bugün bunların en sıcak olanına odaklanacağız, ateş burçları… Zodyak işaretlerinin bu üç modalite (önemli, sabit ve değişken) ile birleştirilmiş öğelere ayrılması, her birinin bir dizi benzersiz kişilik özelliği ve karakteristiğine bölünmesine yardımcı olur. Örneğin, ateş burçları tutkuları, ilhamları, yaratıcılıkları, kendiliğindenlikleri ve rekabetçi ruhları ile bilinir. 

Ateş Burçları Hangileridir? 

Zodyak’ın ateş burçları Koç, Aslan ve Yay’dır. Bu burçların her biri kişiliklerini, ruh hallerini ve diğer burçlar ile ilişkilerini etkileyen farklı bir gezegen tarafından yönetilir. Koç ‘un yönetici gezegeni Mars, Aslan’ın Güneş ve Yay’ınki ise Jüpiter’dir. 

Ateş burçlarının özellikleri ateş elementine dayanmaktadır ve ateş hem yaratabilen hem de yok edebilen bir güce sahiptir!  

Yangın kontrolden çıkarsa çok tehlikelidir. Her ateş burcu bunu çok iyi bilir. Ayrıca, tüm ateş burçları, ateş unsurlarını kendilerine özgü bir şekilde gösterir. 

Ateş Burçlarının Özellikleri 

  1. Ateş deyince akla ilk gelen sıcaklıktır. Bu özellik, ateş burçlarında vücut bulur. Hem fiziksel olarak vücut ısıları diğer burçlara göre yüksektir, hem de insanın içini ısıtan, sıcak kanlı insanlardır. Bu özellikleri ile en kolay sevilen insanlardan oldukları gibi, yokluklarıyla da en çok can yakanlardır. 
  2. Kontrolü kaybettiklerinde yakıcı ve yıkıcı olabilirler. Öfkeleri kontrol edilemez ve bu öfkenin kaynağı siz olmasanız bile bir parça köz üzerinize mutlaka sıçrar. En kötü ihtimalle sönmeye başladıklarında dumanlarında boğulursunuz. 
  3. Çevrelerine ışık saçarlar. Bu bazen verdikleri cesaret bazen ilham ve bazen pozitif enerji olabilir. Özetle, etraflarındaki insanlar genellikle şanslı kişilerdir. Halbuki bazen bu ışık kendi yollarını bulmalarına yetmez, üstelik yardım da istemezler! 
  4. Kolay alev aldıkları gibi kolay da sönerler. Diğer burçlara göre hevesleri genellikle kısa sürer. 
  5. Yaratıcı, cesur insanlardır. Bitmeyen bir enerjileri ve yaşama dair çocuksu bir hevesleri vardır.  
  6. Sık hata yapsalar da bu kötü niyetten kaynaklanmaz. Kendilerini kontrol etmekte zorlanırlar.  
  7. Ateş burçları fazla duygusallıktan pek hoşlanmazlar, onlardan duyarlı olmalarını bekleyemezsiniz. 
  • Koç (21 Mart-19 Nisan) 
koç burcu ateş burçları

Koç, Zodyak’ın ilk burcudur. Koç’un temel bir burç ve astroloji paketinin doğuştan lideri olduğu göz önüne alındığında, eylem ve dürtüselliğin ana özellikleri olması anlaşılabilir.

Daha istikrarlı olan toprak burçlarının (Boğa, Başak ve Oğlak) aksine, bu burç ateşle oynamayı sever. 

Koç, konuşmadan önce harekete geçme ve zorluklarla yüzleşme eğilimindedir. Rekabet onların yakıtıdır çünkü hayatlarının her alanında öncü olmayı severler. 

Bu burç, yeni projelere başlamak için harikadır çünkü yeni görevlere olan bağlılıkları ve tutkuları gerçekten güçlüdür, ancak bazen onları bitirmekte zorlanırlar. Bunun nedeni, bir şeyleri ‘hemen’ yapmayı sevmeleri ve genellikle olası sonuçları görmezden gelmeleridir. 

Koç, savaş tanrısı Mars tarafından yönetilir ve savaşçıların pervasızlığın ve ateşli kişiliğin sembolü olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu, bir Koç’un sizinle işi bittiğinde, bunu kesin olarak bileceksiniz demektir. 

  • Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos) 

Aslan sabit bir burçtur. Yani kararlılık özelliği öne çıkar. 

Zayıf yanlarını dünyadan gizlemede ve güçlü yönlerini dünyaya göstermede harikadır. Aynı zamanda sürekli yeni şeyler öğrenmeye ve bilgilerini başkalarıyla paylaşmaya da açıktır. Tıpkı hava burçları (Kova, İkizler ve Terazi) gibi Aslanlar da harika düşünürlerdir.  

Sanatsal, ilham verici ve tutkulu Aslanlar, gerçekten etkileyici insanlardır. Buna rağmen, bazen dikkat çekme eğilimleri gösterirler. 

Siz hanımlardan herhangi biri bir Aslan erkeğini yatakta nasıl tatmin edeceğini merak ediyorsa, ona kral muamelesi yapması gerektiğinin farkında olmalıdır. Aslan kraldır, önderdir ve son derece kibirlidir! 

  • Yay (22 Kasım – 21 Aralık) 

Yaylar süper esnek ve kolay insanlardır. Tutkuyla kendilerini çevrelerindeki dünyayı öğrenmeye ve keşfetmeye adarlar. Her zaman yeni diller, seyahatler ve fikirler peşindedirler. 

Hanımlar, Yay burcu bir adam sizi görmezden geliyorsa, kendini kafeste hissetmeye başlıyor demektir. Çünkü bu burç genişlemenin koruyucu gezegeni Jüpiter tarafından yönetilir. 

Yönetici gezegenlere aşina değilseniz, beş gezegen beş titreşimi temsil eder: Ateş için Mars, toprak için Merkür, uzay için Jüpiter, hava için Satürn ve su için Venüs. 

Yay burcundan olan insanlar, bir kez ilham aldığında, akıllarına koydukları her şeyi yapabilirler çünkü vazgeçmezler. 

Duygusal ve sezgisel olan su burçlarının (Yengeç, Akrep ve Balık) aksine, Yay burçları aşırı derecede fazla düşünürler. Bazı durumlarda aşırı düşünmek ve soğukkanlı olmak, olumsuz Yay özelliklerinden sayılabilir. 

Ateş Burçları Hangi Burçlarla Anlaşır?

Ateş ve toprak burçları dengede olduklarında uyum sağlayabilirler. Davranışları birbirlerinden çok farklı olsa da karşılıklı farklı yeteneklerinden faydalanmak hoşlarına gider. Toprak burçları geleneksel insanlardır, oysa ateş sınır ve kural tanımaz! Birbirlerini değiştiremeyeceklerini anladıklarında ateş söner, toprak küser ve uzaklaşırlar. 

Hava burçları da kötümserlikten ve tedbirden hoşlanmadıkları ve yenilik ve eğlenceyi sevdikleri için ateş burçları ile iyi anlaşma eğilimindedirler. Her kahraman Koç’un arkasında becerikli bir Terazi, kibirli Aslan’ın yanında insancıl bir Kova ve yüce gönüllü Yay’ın içinde mantıklı bir İkizler vardır. Ancak hava burçları büyük bir tutkuyu besleyemez ve ateş ise duygularından çok uzun bir süre ayrı kalamaz! Yine de ateş ve toprak veya ateş ve su birlikteliklerine göre daha uyumludurlar.  

Ateşin toprakla ilişkisi, hemen her açıdan çok zordur. Ateş sıcakkanlı, doğal ve dışa dönüktür. Pasif ve daha yumuşak olan su ise duygusal olarak beslenmeye ve sürekli anlayışa ihtiyaç duyar. Ateş burçları, düşüncesiz ve bencil olabilir ama daha kolay affederler. Su burçları ise, aşırı duyarlıdır ve incindiklerinde bunu asla unutmazlar! Unutmayın, su ateşi söndürür… 

ateş burçları hangi burçlarla anlaşır

Ateş Burçları ve Önlenemez Ateşli Kişilikleri…

Koç, Aslan ve Yay, karakterlerinde küçük farklılıklar olan güçlü kişiliklere sahiptir. 

Tıpkı ateş gibi, ateş burçları da önlerine çıkan her şeyi yakabilir ve kontrolden çıkabilir. Tutkuları kontrol altında değilse hem kendileri hem de çevrelerindeki insanlar için durum gerçek bir mücadeleye dönüşebilir. Ateş burcundan birinin yanındaysanız, dikkati elden bırakmamanız faydalı olabilir… 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Her Kadının En Az Bir Kez İzlemesi Gereken 20 Film

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu