Zevosis

Ünlü Merkür Retro’su Bir Kez Daha Sahnede! Özellikle Bu Konularda Dikkatli Olmalısınız

2021’in son aylarına girmişken yıl için üçüncü Merkür Retrosu da geldi çattı! 27 Eylül’de başlayıp 17 Ekim’e kadar olan günleri kapsayan Merkür retrosu, gökyüzünde üç haftalık bir geri dönüş yapacak.

  • 27 Eylül 2021
  • 463 kez görüntülendi.
Ünlü Merkür Retro’su Bir Kez Daha Sahnede! Özellikle Bu Konularda Dikkatli Olmalısınız

2021’in son aylarına girmişken yıl için üçüncü Merkür Retrosu da geldi çattı! 27 Eylül’de başlayıp 17 Ekim’e kadar olan günleri kapsayan Merkür retrosu, gökyüzünde üç haftalık bir geri dönüş yapacak.  

Astroloji giderek daha popüler hale geldikçe, çoğunuz ünlü Merkür Retro’su hakkında her şeyi duyduğunuzu düşünebiliriz.  Ama muhtemelen bilmediğiniz birkaç şey var, özellikle de bu transit hakkında.  

Size bazı iyi haberlerimiz ve bazı pek de iyi olmayan haberlerimiz var… 

Merkür Retrosu Nedir? 

Yılda yaklaşık üç kez, yaklaşık üçer hafta, Merkür gerilemeye girer. Astrolog Jules Ferrari’ye göre, bu, “Dünya’nın perspektifinden, güneşin etrafındaki yörüngemizde hareket ederken, Merkür’ün belirgin bir retrograd harekette (diğer bir deyişle geriye doğru) hareket ediyormuş gibi göründüğü zaman”dır. 

Astrolojik olarak, bu değişen yerleşimler ve hareketler, bizi çevreleyen enerji üzerinde büyük bir etkiye sahip. 

Merkür geri giderken, dünyamızın Merkür’den etkilenen yönleri dolambaçlı ve karışık hale gelebilir. Merkür, seyahat, iletişim ve diğer geçişleri yöneten gezegen olduğu için bu dönem birtakım zorluklara hazır olmalıyız. 

Merkür Retrosu Etkileri

Tüm gezegenler gerileme yaşar ama bizim üzerimizde en büyük etkiye sahip olan Merkür Retro’sudur. Bunun nedeni, Merkür’ün hayatımızın önemli bir bölümünü yönetmesidir.  

Astrolojide Merkür Gezegeni, zihinsel ve lojistik olan her şeye hükmeder. Bu yüzden planlarımız, programlarımız, satın almalarımız ve konuşmalarımız genellikle dağınık hale gelir.  

Bu sefer Merkür diplomatik ve ortaklık odaklı Terazi burcunda geri gidiyor.  

Size en yakın insanlarla iletişimde gerçek sorunlar bekleyin. Buna arkadaşlarınız, partneriniz ve hatta birlikte çalıştığınız insanlar dahil. Gecikmeler, yanlış anlamalar ve hatta tartışmalar bu süre zarfında artacaktır. Bu nedenle, kendinizi nasıl ifade ettiğiniz konusunda çok nazik ve net olun. Drama için kesinlikle potansiyel olsa da kişilerarası ilişkilerimizdeki geçmiş sorunları çözmeye çalışarak ve sonuçlara varmadan önce farklı bakış açılarını dengeleme sanatını uygulayarak retrograd enerjiyi avantajımıza kullanabiliriz. 

Gerilemeler, hayatımızdaki şeyleri gözden geçirip yeniden değerlendirebilmemiz için bizi yavaşlamaya teşvik eder. Bununla birlikte, geriye doğru dönen Merkür’ün gayretli ve dürtüsel gezegen Mars ile aynı hizaya geldiği ve geniş gezegen Jüpiter ile üçgen oluşturduğu gerilemenin orta haftasında kendimizi ekstra sabırsız hissedebiliriz. Bu bağlantılar, tembel, geri giden zihinlerimizi harekete geçirecek ve yeni çabalar hakkında bize iyimserlik getirecek olsa da daha sonra işleri ağırdan alma konusunda bizi çok inatçı yapabilirler. Fikirleriniz üzerinde aceleyle hareket etmek yerine, onları birkaç hafta gelişmeye ve olgunlaşmaya bırakın. Artıları ve eksileri tartmanıza yardımcı olacak bazı dış bakış açıları arayın. Büyük hamleler yapmak için Merkür retrosunun bitmesini beklemek, bunu çok daha net bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. 

Merkür Retrosu Sürerken Davranışlarınız Nasıl Şekillenmeli? 

En yakın arkadaşlıklarınız ve hatta eşinizle ilişkiniz bile normalde olduğu gibi akmayabilir. Normal iletişim tarzlarınızın tıkandığını ve kelimelerin çarpıtıldığını veya yanlış yorumlandığını görebilirsiniz. Burada yapabileceğiniz en iyi şey, her zaman yüz yüze veya mesafe nedeniyle mümkün değilse, telefonla görüşmeye çalışmaktır. Mesajlaşma, Merkür Gerilemesi sırasında açık bırakmayı göze alamayacağımız bir şey olarak, hayal gücüne ton ve bağlam bırakır. 

Potansiyel ortaklar ve çiçek açan aşk söz konusu olduğunda, tetikte olun! Bir ilişkinin bu aşamasında iletişim çok önemlidir. Bunun için oyun oynamaktan ve gizemli olmaktan kaçının. Bu taktikler kolayca yanlış anlaşılacaktır. Biriyle gerçekten ilgileniyorsanız, sahip olduğunuz en iyi şans açık ve net olmaktır. Birinin aklını kasıtlı olarak karıştırmaya çalışmak, arzu edilirliğinizi arttırmak yerine sorunlara neden olabilir. 

Ayrıca, bu dönemde dedikodudan özellikle kaçınmalısınız! Dedikodu yapmak zaten hiçbir zaman size olumlu bir şey katmayacak olsa da bu geçiş süresince sözlerinize özellikle dikkat etmeniz gerekecek. Kelimelerin çarpıtılması çok kolay ve masum ama biraz hızlı bir yorumun dönüp dolaşıp sizin canınızı sıkmasını istemezsiniz.  

Sonuç olarak, düşünceli olun, nazik olun ve sabırlı olun! Ve astrolojinin enerjik olarak sizi izin verdiğiniz kadar etkileyeceğini hatırlamaya çalışın. Karşınıza çıkan negatif enerjileri reddetmeye odaklanın. Onları içeri davet ederseniz, kontrolden çıkabileceğinizi göreceksiniz. Ama dingin bir kafayla değerlendirir ve yalnızca size hizmet edenleri kabul ederseniz, retrolar her zaman daha kolay geçiş dönemlerine dönüşür. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ