Zevosis

Tokyo Revengers İnceleme: Acilen İçine Işınlanmanız Gereken Bir Anime Var!

Zamanda yolculuk temasını, gangster temasıyla birleştirip çok farklı işleyen Tokyo Revengers, Ken Wakui tarafından 2017 yılından bu yana Weekly Shonen’de manga olarak çizilen ve hala devam muhteşem bir yapım! Anime olarak da 2021 de gösterime girdi.

Tokyo Revengers İnceleme: Acilen İçine Işınlanmanız Gereken Bir Anime Var!

Ken Wakui tarafından 2017 yılından bu yana Weekly Shonen’de manga olarak çizilen ve hala devam eden Tokyo Revengers, anime olarak da 2021 de gösterime girdi. Zamanda yolculuk temasını, gangster temasıyla birleştirip çok farklı işleyen bu yapımın sevenleri bir anda artış gösterip, en popüler mangalar arasında da yer aldı. Mangadaki çizimleri animeye çok güzel uyarlayan Liden Films stüdyosu da takdirleri topladı.  

 

Manganın yaratıcısı mangaka Ken Wakui’nin de gangster geçmişi sayesinde oldukça güzel işlenen bu animenin gelin hep beraber konusuna bakalım. 

 

Tokyo Revengers Konusu

Takemichi Hanagaki, bir gün evinde otururken haberlerde bir kızın ve onun erkek kardeşinin Tokyo Manji adıyla bilinen bir çete tarafından öldürüldüğünü görür. Haberlerde söylenen ismin tanıdık geldiğini fark eden Takemichi, birazcık daha düşününce bu ismin ortaokulda kız arkadaşı olduğunu hatırlar. Yüzünü zor zar hatırlayınca ne kadar iyi birisi olduğunu da düşünüp üzülür.  

Bir cd dükkanında çalışan Takemichi, işe gitmek için metro beklerken birisi tarafından raylara itilir ve metro tam çarparken bir şeyler olur ve geçmişe gider. Gözünü açtığında metroda arkadaşlarıyla beraberdir ama daha on iki yaşındadır. İşte o zaman geçmişinde yediği haltları ve gelecekte neden o hale düştüğünü hatırlar. Geçmişinden bir süre kaçamayan Takemichi, gelecekte ölen eski kız arkadaşını görmek için evine gider ve onu görüp oradan uzaklaşır. Bir parkta ne olup bittiğini ve geleceğe nasıl döneceğini hatırlamaya çalışırken birkaç serserinin bir çocuğu sıkıştırdığını görüp ona yardım eder. Tesadüf bu ki, yardım ettiği çocuk kız arkadaşının kardeşi Naoto’dur. Naoto’ya, buna inanmasa da gelecekten geldiğini, ablasının ve kendisinin gelecekte öleceğini söyler. Kendisini kurtardığı için de ona ablasını gelecekte koruyacağına dair bir söz verdirir ve oradan giderken elini sıkar.  

Naoto’nun elini sıkınca gelecekte tekrar uyanan Takemichi, karşısında Naotoyu görünce şaşırır. Tavsiyelerine uyup polis olduğunu ama ablasını yine kurtaramadığını anlatan Naoto, ablasını kurtarmak için Takemichi’den yardım ister.  

Anime tam da burada başlar. Gelecek ve geçmiş arasında mekik dokuyan Takemichi, bir yandan Hina’yı kurtarmaya çalışırken bir yandan da yaptığı hataları tekrarlamamaya çalışır.  

İzlenir Mi? 

Zamanda yolculuk temalı animeleri oldukça çok sevdiğimden bu animeye de ön yargısız başlamıştım. Zamanda yolculuktan başka fantastik gücün olmadığı bu animede eski Amerikan filmlerinde gördüğümüz motorlu çetelerin varlığı ve bunların da ortaokullu çocuklar olması dikkatimi çekti.  

Geçmişe gidip bir şeyleri değiştirmenin ve bu çabaların da zaman çizgisinde farklılıklar yaratması beni çeken noktalardan birisi. Bu gibi animeler de listemde üst sıralara kolaylıkla taşınıyor. Öyle ki 25 bölümlük Steins;Gate adlı animeyi bir gece izlemeyi başardım ve bunu bir daha da yapamadım.  

Her ne kadar teması ilgimi çekse de beni kendisine bağlayan tek şey bu değildi. Bölümlerin sonlarını öyle güzel yerlere getirmişler ki, bölümü bitirince bir sonraki bölümü hemen açasınız geliyor ve onun için bir hafta beklemek oldukça yoruyordu. Açılış şarkısı da beni cezbeden noktalardan biriydi. Bir kez bile geçemediğim bu şarkıyı arada Youtube’dan açıp dinliyorum.  

 

Özetle, eğer siz de zaman yolculuğu temasını seviyor ve bunun farklı yorumlanmasından hoşlanıyorsanız, ışınlanın ve izleyin! 

Bu içerik de ilginizi çekebilir:Çölyak Hastalığı Belirtileri ve Çölyak Hastalığı Nedenleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ