Makyaj

Tırnak Uzatma Yolları

Güzel ve bakımlı eller için uzun tırnaklar olmazsa olmaz… Bu sayede hem çok daha estetik bir görünüm elde edebiliyor hem de ellerimizin olduğundan çok daha ince ve zarif görünmesini sağlayabiliyoruz. Fakat gelin görün ki tırnak uzatmak hiç de kolay değil… Ayrıca yavaş uzadıkları yetmiyormuş gibi kırılmak için de fırsat kolluyorlar resmen. O kadar narin ve hassaslar ki gün içerisinde hiçbir şey yapmamıza izin vermiyorlar. Adeta süs bebeği gibi oturmalı; elimizi sıcak sudan soğuk suya sokmamalıyız. Peki, hangimizin hayatı böyle yaşamamıza imkân veriyor ki? Üstelik bazen duş almamız bile tırnaklarımızın sıcak suyun etkisi ile yumuşamasına ve kırılabilmesine neden oluyor. Nereden bakarsanız bakın, adeta bir çaresizlik kapanına sıkışmış gibi görünüyoruz. Ama bilirsiniz ki, kozmetik sektörünün çözemeyeceği sorun yoktur. Hele ki tabiat ananın kollarında mucizeler tükenmez… O zaman işte karşınızda; tırnak uzatma yolları 101!

Hızlı Tırnak Uzatmanın Yolları 

Elbette sizlerle bir sürü tırnak bakım ürünü ve doğal tarifler paylaşacağız. Fakat öncesinde tırnak uzatma konusunda altını çizmemiz gereken bazı bilgileri paylaşmak istedik. 

 • Öncelikle hangi ürünü kullanırsanız kullanın, eğer ki dengeli bir beslenme programı uygulamıyorsanız ne yazık ki tırnak kırılmalarını önlemek imkânsız. Bazen de vücudumuz, çeşitli hastalıklara bağlı olarak birtakım vitaminlerin emilimini gerçekleştiremez. Bu noktada gerekli kan tahlillerini yaptırmalı ve doktorunuzun reçete edeceği üzere ilaç takviyesine başlamalısınız.  
 • İçeriğinde yoğun miktarda E vitamini bulunduran besinler tüketmeye özen göstermelisiniz. Badem, ıspanak, avokado, ton balığı, yumurta gibi. 
 • Tırnaklarınızın bilhassa sıcak suyla yoğun şekilde temas etmesi, yapısında yumuşamalara neden olabilir. Bu da kırılmalara sebebiyet verir. Bu yüzden koruyucu ürünler kullanmadan su ile fazla temas etmekten kaçınmalısınız. 
 • Yeterli nemlendirme cildimiz için olduğu kadar tırnaklarımız için de çok önemli.  
 • Her şeyin başı oksijen! Tırnaklarınızı yeterli hava sirkülasyonundan mahrum bırakamayın. Bu yüzden sürekli olarak oje uygulamasında bulunuyorsanız, haftanın birkaç günü ara vermeyi tercih edin.  
 • Biotin kapsülleri kullanarak tırnaklarınız için besleyici takviyesinde bulunun. 
tırnak uzatma yolları

Tırnak Uzatıcı Oje 

Tırnaklarımızı uzatabilmek için öncelikli olarak tırnak yapımızı güçlendirmemiz gerekli. Böylelikle daha hızlı uzamasını aktive ederken aynı zamanda daha sert bir yapıya kavuşmasını da sağlayarak, kırılmaların önüne geçmiş olursunuz. İşte bunun için kullanabileceğiniz ürünler: 

 • KALYON TIRNAK BESLEYİCİ VE SERTLEŞTİRİCİ 

Tırnak uzatma deyince öne çıkan ilk marka hiç şüphesiz ki Kalyon zaten. Düzenli kullanım ile oldukça etkili sonuçlar alabileceğiniz bir ürün. Yaklaşık bir ayın sonunda tırnak yapınızın neredeyse tamamen değiştiğini gözlemliyorsunuz. Bilhassa katmanlara ayrılıp, soyulan tırnaklardan şikayetçi olanlar için çok faydalı. Fiyatı da gösterdiği etkiye nazaran inanılmaz uygun. Son olarak şeffaf yapıda olduğunu da belirtelim. 

 • FLORMAR MAW GROWTH 

Yine ulaşılabilir fiyatına rağmen oldukça etkili olan bir başka ürün. Şeffaf yapıda olan ve ayrıca yoğun parlaklık etkisi de gösteren bu tırnak uzatma ürünü, her ne kadar dolaylı yoldan tırnak uzatmaya da hizmet ediyor olsa da daha çok, tırnakları besleyip güçlendirerek kırılmalarını önleyici etki gösteriyor. Tabii bunun bizim tecrübelerimiz olduğunu ekleyelim. Zira belki tırnak yapısına göre farklılık gösterebilir.  

 • INGLOT TIRNAK CİLASI 

Formülünde avokado ve tatlı badem yağı gibi doğal bileşenler barındıran bu tırnak cilası, tırnak dokusunu iyileştiren ve kırılmaları büyük ölçüde önleyen bir ürün. Ayrıca tırnağı pürüzsüzleştirici etkisi de muazzam. Mutlaka denenmeli. 

 • MAVALA MAVADERMA TIRNAK UZATICI 

Tırnak dokusunun ihtiyaç duyduğu besleyiciliği büyük ölçüde karşılayan bir ürün. Kullanımın ilk haftası içerisinde dahi belirgin sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Hassas olan tırnak yapıları için tam bir koruyucu kalkan. Rengi ise diğer ürünler gibi şeffaf yapıda. 

mavala mavaderma tırnak uzatıcı
 • SALLY HANSEN TIRNAK SOYULMALARINA KARŞI MUCİZE ETKİ 

Diğer ürünlerimize de haksızlık etmem istemem ama bu bebek benim favorim! Rüzgâr esse tırnağı kırılan biri olarak adeta yeniden doğuş sağladı. Çatlama, katmanlaşma ve soyulma problemlerinin tümü için harika etkiler gösteriyor. Fiyatı bir tık daha pahalı ama ilk kullanımda dahi etkisini fark ettiren bir ürün için inanın değer… 

sally hansen tırnak uzatma ojesi
 • KOKO TIRNAK UZATICI OJE 

Cezbedici dış rengine rağmen ürün içeriği şeffaf yapıda olan bu tırnak uzatıcı oje, içeriğinde çeşitli proteinlerle birlikte kalsiyum da içeriyor. Bu sayede tırnak dokusunu derinlemesine besleyip, nemlendirerek kırılmalarına engel oluyor ve uzun tırnakların kapılarını aralıyor. 

koko tırnak uzatma ojesi
 • SEPHORA COLLECTION KATİKÜL BAKIM JELİ  

O kadar harika bir kokusu var ki kapağını açar açmaz havanızı değiştiriyor. İçeriğinde tatlı baden yağı özleri mevcut. Bu da derinlemesine besleyicilik anlamına geliyor. Tırnak etlerini yumuşatıcı etkisiyle de tahribata uğramış tırnaklar için çok uygun. 

sephora tırnak uzatıcı bakım jeli

Tırnak Uzatıcı Yağlar 

Tırnak uzatma konusunda tek yardımcımız ojeler değil; bir diğer alternatifimiz de doğanın bize sunduğu mucizevi iksirler. Gelin birkaç tanesini mercek altına alalım… 

 • ZEYTİNYAĞI 

Zeytinyağının iyi gelmediği bir şey var mı bu galakside? Elbette ki eşsiz içeriği sayesinde tırnak uzatma konusunda da en kolay ulaşılabilen ve uygulanabilen doğal içerik kendisi. Nemlendirici ve besleyici etkisi ile kesinlikle denemeniz gereken zeytinyağını uygularken, tırnaklarınızı narince ovalayıp yarım saat kadar bekletmeniz yeterli. En etkili sonuç için haftada iki kez uygulayınız. 

 • HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI 

Cilt bakımından saç uzatmaya kadar mucizeleri saymakla bitmeyen Hindistan cevizi yağını tırnaklarınıza uygularken, gece yatmadan önce tırnaklarınıza sürün ve bir çift plastik eldiven geçirerek uyuyun.  

 • KETEN TOHUMU YAĞI 

Bu yağda yer alan bileşenler inanılmaz güçlü! Potasyum, magnezyum, omega 3 ve E vitamini açısından muhteşem bir içeriğe sahip olan keten tohumu yağını tırnak uzatmak için uygularken, tırnaklarınıza sürüp iyice yedirin ve 45 dakika kadar tırnaklarınızda bekletin. 

 • KAYISI YAĞI 

Tırnak uzatma önündeki en büyük engel, soyulma ve katmanlaşmaya bağlı olarak meydana gelen kırılmalar oluyor. Cilt bakımında da sıkça kullandığımız kayısı yağı, tırnak bakımınız için de desteğini birden esirgemiyor. Üstelik tek yapmanız gereken masaj yaparak tırnaklarınıza yedirmek… 

Tırnak Uzatma Kürü 

Madem tabiat ananın mucizelerine değindik, biraz daha derinlere inelim. Ama önceden uyaralım, küçük çaplı bir aktar alışverişine ihtiyacınız olabilir… Siz alışveriş için hazırlanın bizler de doğal içerikli tırnak uzatma kürü tariflerimizi sizinle paylaşalım. 

tırnak uzatma önerileri
 • TIRNAK UZATICI KIRKKİLİT OTU KÜRÜ 

İhtiyacınız olan malzemeler: 

 1. İki tatlı kaşığı kırkkilit otu 
 1. İki su bardağı su 

Hazırlanışı: Suyu cezvede kaynatın. Ardından Kırkkilit otunu ilave edin ve on beş dakika demlenmesi için zaman tanıyın. 

Uygulanışı: Elde etmiş olduğunuz karışımı geniş bir kâseye aktarın ve tırnaklarınızı içine yerleştirin. Yarım saat kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Haftada üç kez tekrarlanabilir.  

 • TIRNAK UZATICI ISIRGAN OTU KÜRÜ 

Not: Bu kürümüz lokal uygulama değil, oral yolla tüketilerek etki göstermektedir. 

İhtiyacınız olan malzemeler:  

 1. Bir buçuk tatlı kaşığı ısırgan otu 
 1. Bir su bardağı su 
 1. Bir çay kaşığı bal 

Hazırlanışı: Öncelikle suyu cezvede kaynatın. Ardından ısırgan otunu ilave edin ve yedi dakika boyunca demlenmesi için zaman tanıyın. Tercihe göre servis aşamasında bal kullanarak tatlandırabilirsiniz. 

Uygulanışı: Günde bir kez tüketiniz. Isırgan otu, yapısında barındırdığı silis sayesinde tırnaklarınızın beslenip uzaması için gerekli olan müdahaleyi içten gerçekleştirir. 

 • TIRNAK UZATICI LİMON KÜRÜ 

İhtiyacınız olan malzemeler: 

 1. Bir adet orta boy limon 
 1. İki tatlı kaşığı zeytinyağı 

Hazırlanışı: Limonu bir kesme tahtasının üzerine alarak olabildiğince ince dilimler elde etmeye çalışın. Daha sonra bu dilimlerini zeytinyağı ile buluşturun.  

Uygulanışı: Elde etmiş olduğunuz zeytinyağlı limon dilimlerini tırnaklarınıza yerleştirip yarım saat kadar bekletin. Haftada üç kez uygulanımı yeterlidir. 
 

 • TIRNAK UZATICI BEYAZ SİRKE KÜRÜ 

İhtiyacınız olan malzemeler: 

 1. Üç çay kaşığı beyaz sirke 
 1. Üç çay kaşığı tuz 
 1. Üç çay kaşığı zeytinyağı 
 1. Bir su bardağı su 
 1. Pamuk ya da makyaj temizleme pedi 

Hazırlanışı: Gerekli olan malzemeleri küçük bir kâse içerisinde bir araya getirin ve homejenliğinden emin olana dek iyice karıştırın.  

Uygulanışı: Elde ettiğiniz karışımı bir pamuk ya da makyaj temizleme pedi yardımı ile tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Yirmi beş dakika kadar beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada iki kez uygulamanız yeterlidir. 

 • TIRNAK UZATICI LAVANTA KÜRÜ 

İhtiyacınız olan malzemeler: 

 1. İki tatlı kaşığı lavanta 
 1. Bir su bardağı su 
 1. Pamuk ya da makyaj temizleme pedi 

Hazırlanışı: Yaklaşık olarak 200 ml kadar suyu, küçük bir cezve içerisine ekleyerek kaynatın. Ardından lavantayı ilave edin ve takriben üç dört dakika kadar daha kaynaması için müsaade edin. 

Uygulanışı: Hazırlamış olduğunuz karışımı, elinizi yakmayacak bir ılıklığa eriştiğinde pamuk yardımı ile tırnaklarınıza uygulayın. Yirmi dakika kadar beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada üç kez uygulanması tavsiye edilmektedir.  

nasıl tırnak uzatılır

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu