Astroloji

TerTerazi’deki Yeni Ay, Dengeyi Bulmanıza Yardımcı Olacak!

Ekim ayındaki Terazi yeniayı, sonbahar sezonunun ilk büyük ay tutulmasıdır ve tüm burçların hayatlarında uyumlu bir yeni başlangıcı benimsemelerine yardımcı olmak için geliyor. 6 Ekim’de dengeyi seven Terazi burcunda gökyüzünde yükselen bu ay, yılın bu son dördünde dengemizi korumak ve hedeflerimizin üstünde yoğunlaşmak için ihtiyaç duyduğumuz kozmik motivasyonu da beraberinde getiriyor.

 

Bu ay tutulması sırasında Ay, Güneş’e ve ayrıca Terazi’de uzaklaşan Merkür ve Mars’a katılacak. Ay iç benliğimizi, Güneş ise dış kişiliğimizi yönettiğinden, Terazi’nin etkilerini her iki yönde de hissetmeyi bekleyin. Aynı şekilde, saldırganlık ve tutku gezegeni Mars ve haberci gezegen Merkür ile de Terazi’nin tutkulu duygularınızı ve iletişiminizi etkilediğini hissedeceksiniz. Üstelik Merkür geri hareketteyken, bu göksel an alışılmadık bir astrolojik kombinasyon oluşturuyor.

 

Terazi Burcundaki Yeniay Neler Getirecek?

Gezegenleri kümelemek için bir burç seçmeniz gerekiyorsa, Terazi pek de kötü bir seçim değildir. Konuşkan, sosyal ve rahat olan Terazi, birçok olumlu özelliği ve faydalı enerjileri olan bir burçtur. Yeni ay, yaklaşan Ay döngüsünün tonunu ve temalarını belirlediği için, onu sağlıklı bir Terazi enerjisi dozuyla başlatmak kötü bir şey değildir.

Yeni aylar, bir önceki ay tutulmasının veya ay döngüsünün kapanışı ve yenisinin açılışıdır. Dolunayların enerjinin zirvesi olduğu yerde, yeni aylar enerjinin en düşük noktasıdır. Bir kapanış, yenilenme ve yeniden doğuş zamanı… Bu, geçmiş haftaların kötü enerjilerinden kurtulmanın ve sadece gelecekte size hizmet edecek olanı almanın zamanıdır. Aynı zamanda kendinizi başarıya hazırlamanın zamanıdır. Bu zamanda tezahürleriniz daha güçlü olacak. Neyi başarmak istediğinizi yazmak ve görselleştirmek, bu zamanda en güçlü şekilde işe yarayacaktır.

Terazi Yeniayı Burçlara Etkisi

Terazi etkisi tipik olarak bir denge ve barışı koruma etkisidir. Sonuçta, bir dizi ölçek tarafından temsil edilen burçtur.

Kendinizi bir iş/ yaşam dengesi ile mücadele ederken veya ilişkileriniz arasında sınırlar belirlerken bulduysanız, bu yeni ay, dilediğiniz her şeyi yeniden ayarlamanıza yardımcı olacak bir sıfırlama noktasıdır. Sizi, etrafınızdaki şeylerin ve insanların değerini tartmaya ve kendi hayatınızda daha iyi bir uyum bulmaya itecektir. Bu yeni ayı, kendiniz için daha sağlıklı ve dengeli bir yıl sonunu hazırlamak için gerçek bir fırsat olarak düşünün.

Ekim’deki Terazi yeniayı, hedef odaklı Mars gezegeni ile şanslı bir şekilde hizalandığı için, kişisel niyetler belirleme ve istediğimiz şeyin peşinden gitme söz konusu olduğunda, hepimiz ekstra motive olacağız. Yeni ay ayrıca, 2021 Plüton retrosu sona erdiği gün zirveye ulaşır, bu da bu kozmik anın taze başlangıç enerjisini güçlendirir ve bize nefes almak için biraz yer verir. Bununla birlikte, Merkür gerilemesi sayesinde (bu ay tutulmasıyla birlikte şiddetli bir şekilde devam edecek), yeni bir şey için ilerlemeden önce yine de dikkatli ve vicdanlı olmak isteyeceğiz. Kararları kesinleştirmeden önce artıları ve eksileri tarttığınıza emin olun ve yeni ay planlarınızı daha dengeli bir yaklaşım benimseyerek Terazi’nin zarif ve diplomatik enerjisini kanalize edin.

 

Tabii ki, bir burçtaki herhangi bir ağır etki her zaman tuzaklarla birlikte gelir. Bir hava burcu olarak Terazi dışa dönük, konuşkan ve oldukça sosyaldir. Merkür şu anda geri harekette ve iletişim hatlarımızı karıştırırken, aşırı konuşkan ve hatta dedikoducu taraflarımızı benimsemek için ideal bir zaman değil. Her zamankinden daha fazla, işler bağlamdan çıkarılabilir. Bu nedenle, önümüzdeki birkaç hafta boyunca, alaycı bir yorum yapmaya daha yatkın hissedebilirsiniz, ancak “söyleyecek güzel bir şeyiniz yoksa, hiçbir şey söylemeyin” fikrine göre davranmak en iyisidir.

Son olarak, Terazi rahat olmasıyla bilinir, ancak bu ayın sizi fazlasıyla gevşetmesine izin vermeyin. Daha az vurgu yapmak her zaman iyi bir fikirdir ama lütfen teslim tarihlerini tamamen göz ardı ettiğiniz bir noktaya da gelmeyin.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Hayatınızdaki Her Şey Buna Bağlı! Dişil Enerji Nedir, Nasıl Yükseltilir?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu