Sağlık

Tekrarlayan Rüyalar mı Görüyorsunuz? Almanız Gereken Bir Mesaj Olabilir!

Tekrarlayan rüyalar, zihnimizin bize bir şeyler söylemeye çalışma şeklidir. Rüya gören zihniniz, dikkatinizi çekmek için tekrarın gücünü kullanıyor demektir.

Partnerinizin sizi aldatması ya da sizin onu aldatmanız, sevdiğiniz birinin vefatı, dişlerinizin dökülmesi… Bu rüyalar en sık görülen ortak rüyalardır. Tandık gelen var mı?

Tekrarlayan rüyalar ilk anda endişe verici olabilir, ancak aynı zamanda merak da uyandırır.

Bilinçaltımız Bize Ne Söylemeye Çalışıyor?


En çok satan Rüya Sözlüğü’nün yazarı Theresa Cheung, “Tekrarlayan rüyalar görmek alışılmadık bir şey değil, çoğumuz hayatımızın bir noktasında onlara sahip olacağız” diyor ve ekliyor, “Kişisel gelişiminiz için son derece önemli ve değerliler ve rüya gören zihninizden asla göz ardı edilmemesi gereken potansiyel olarak psikolojik etkiye sahip iyileştirici hediyeler.”

tekrarlayan rüyalar

Cheung’a göre, yinelenen rüyalarımız ancak anlamını anladığımızda kesilirler, çünkü rüya gören zihnimiz dikkatimizi çekmek için tekrarın gücünü kullanır.

“Tekrar eden rüyalar, yaklaşan kıyametin veya zayıf zihinsel sağlığın bir işareti değildir, bu yüzden tekrarlayan rüyanız korkutucuysa, lütfen panik yapmayın” diyor yazar, “Amaçları, yaşamınızda neler olup bittiği hakkında yorum yapmak ve uyanıkken fark etmeyebileceğiniz daha büyük resmi görmenize yardımcı olmaktır.”

En Sık Görülen 8 Tekrarlayan Rüya ve Anlamı


Cheung’a göre, en sık görülen yinelenen rüyalardan bazıları ve bize söylemeye çalıştıkları şeyler şöyle:

1. Düşmek

tekrarlayan rüyalar görmek


Düşmek sadece en yaygın tekrarlanan rüya değildir; en sık bildirilen rüyadır. Rüyalarınızda düşmeye devam ediyorsanız, hayatınızı ve desteklenip desteklenmediğinizi düşünün. Yoksa mevcut stres ve kafa karışıklığı nedeniyle kontrol kaybı mı hissediyorsunuz? Rüya gören zihniniz, ara vermek ve kendini toparlamak için zaman ayırmanızı istiyor. Düşerken nasıl hissettiğinize dikkat edin. Kendinizi memnun hissediyorsanız, belki de kendinize daha fazla güvenmeniz ve akışa devam etmeniz gerekiyordur.

2. Okula Geri Dönmek


Rüyanızda kendinizi tekrar sınıfta buluyorsanız, bu tipik olarak sosyal zorluklar, testler, performansla ilgili endişe veya bir hiyerarşiye nerede ve nasıl uyum sağladığınızla ilgilidir. Kaybolmak ya da güvensizliklerinize dikkat çekmek istemezsiniz, ancak rüya gören zihniniz size hata yapmanın ve onlardan ders çıkarmanın, öğrenmenin tek yolu olduğunu hatırlatmak ister.

3. Hazırlıksız Sınava Yakalanmak


Birçok başarılı insanın sıklıkla gördüğü bir rüyadır. Herhangi bir şeye hazırlıksız olmasını en az bekleyeceğimiz insanların yani! Yüksek beklentilerinize dikkat çeken ve mükemmeliyetçiliğin takdire şayan olsa da bazen ‘yeterince iyi’nin yeterince iyi olduğunu hatırlatan bir zihne ait rüyalardır. 

Başarısızlık, bu rüyayı gören çoğu insan için bir seçenek olmadığından, sorumluluk, hazırlık ve öz disiplinin başarının anahtarı olduğu inancına ışık tutar. Bununla birlikte, rüya size kendinizi çok fazla zorlamamanızı hatırlatıyor olabilir ve kim olduğunuzdan mutlu olmanın ‘performansınızdan’ mutlu olmaktan daha baskın olması gerektiğini…

4. Sevilen Birinin Ölümü

rüyada sevdiğin birinin öldüğünü görmek


Bu son derece üzücü bir rüya teması olabilir. Bir panik içinde uyanabilir ve değer verdiğiniz birinin başına korkunç bir şey geleceğinden endişe duyabilirsiniz. Ancak vakaların ezici çoğunluğunda, ölüm rüyaları basitçe değişen ilişki dinamiklerine işaret eder. Birçok ebeveyn, üniversiteye gittiklerinde genç çocukları hakkında bu rüyaları görür. Rüya onlara hayatın bir aşamasının sona erdiğini hatırlatır, ancak her bitişte her zaman heyecan verici yeni bir başlangıç vardır.

Rüya aynı zamanda ölen kişi ile bir ilişkiye değil, kendinizle olan ilişkinize ve o kişinin kendinizin hangi yönünü temsil ettiğine dair bir işaret olabilir. Örneğin, rüyanızda annenizin öldüğünü gördüyseniz, bu rüya kendinize yeterince bakmadığınızı veya iyi annelik yapmadığınıza dair endişelerinizi vurguluyor olabilir.

5. Aldatılmak


Bu partnerinizin sizi gerçekten aldattığı anlamına gelmez! Bu rüya tamamen sizinle ve kendiniz hakkında nasıl hissettiğinizle ilgilidir. Aldatmanın sizin için ne anlama geldiğini kendinize sorun. Kendinizi bir şekilde hayal kırıklığına mı uğrattınız? Hayatınızın bazı alanlarında potansiyelinizi gerçekleştirmiyor musunuz? Yoksa partnerinizle kaliteli zaman geçirmek için kendinizi kandırıyor musunuz? Veya partnerinizin bir işle veya bir uğraşla çok fazla meşgul olduğunu ve maceranın, eğlencenin veya sadece birlikte kaliteli zaman geçirmenin ilişkinizde eksik olduğunu mu düşünüyorsunuz?

6. Kovalanmak


Yaşamınızda anlamanız, çözmeniz veya sorumluluk almanız gereken şeylerden kaçıyor musunuz? Rüyalarımızda bizi takip eden canavarlar ve meçhul gölgeler, tipik olarak insanlardan ziyade hayatınızdaki gerilimleri temsil eder. Bu rüyalar, mevcut stres seviyenizin ve bununla ne kadar iyi başa çıktığınızın gerçekten iyi bir göstergesidir. Sizi harekete geçiren ve hayatınızdaki sorunlardan kaçınmanıza veya tepki vermenize neden olan iç gerilimle başa çıkmanın bir yolunu bulabilirseniz, duygularınızın daha fazla farkına varabilir ve onları lehinize çevirebilirsiniz.

7. Dişlerin Dökülmesi


Rüyalardaki dişler, görünüşle ilgili endişeyi temsil eder ve günümüz toplumunda ‘diş dökülmesi’ rüyaları şaşırtıcı olmayan bir şekilde daha da yaygın hale gelmiştir. Başkalarına nasıl göründüğünüz konusunda endişeleniyor musunuz? Ya da süt dişlerinin dökülmesi büyümenin bir işareti olduğuna göre, belki de bu rüya yaşlanma korkusuyla ilgilidir?

Aynı zamanda, değerlerinize ne kadar sadık olduğunuzu, kendinizi tehlikeye attığınızı veya başkalarıyla birlikte hareket etmeniz gerektiğini ya da kişiliğinize pek uygun olmayan bir durumu temsil edebilir.

8. Söyleyeceklerini Unutmak

tekrarlayan rüyalar görmek ne anlama gelir

Göz önünde olan birçok insan, kamusal kişilikleri ile özel kimlikleri arasında bir uyumsuzluk olduğunu düşündüren bu rüyayı görür. Ya da belki bir şekilde başkalarının üzerinizde gerçekleştirmek istediğiniz bir baskı ile ilgilidir? Veya insanların işinizi veya yaptıklarınızı izlemesinden ve eleştirmesinden korkuyorsunuz? Hayatınızdaki kişisel koşullar ne olursa olsun, bu rüya, başkalarının sizi yargılaması veya fark etmesiyle ilgili endişe duygularınızın yarattığı mevcut stres seviyesinin artışıyla ilgilidir.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Enerjinizle İlgiyi Üzerinize Çekin: Nasıl Daha Enerjik Olunur?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu