Zevosis

Takma Kirpik Nasıl Çıkartılır? Nasıl Temizlenir?

Takma kirpik, dikkatli ve doğru bir şekilde çıkarıldığında sadece onları iyi durumda tutmakla kalmaz, aynı zamanda onları yeniden kullanmanızı sağlar ve doğal kirpiklerinizin zarar görmesini engeller.

 • 13 Aralık 2021
 • 703 kez görüntülendi.
Takma Kirpik Nasıl Çıkartılır? Nasıl Temizlenir?

Kirpikler, görünüşümüz üzerinde en büyük etkilerden birine sahiptirler. Dolayısıyla kirpiklerimizi uzatmak, dolgunlaştırmak ve hacimlendirmek için pek çok yöntem bulunmaktadır. Takma kirpikler; gözlerimizi daha büyük, daha çapkın gösteriyorlar ve kesinlikle çok dikkat çekiyorlar. Kozmetikler kirpikleri vurgulamada etkili olsalar da, bir çift takma kirpik takmanın sağlayabileceği dramatik etkiyle karşılaştırıldığında yetersiz kalıyorlar!

 

Ekstra kirpiklerin canlı etkisini bir kez deneyimlediğinizde, tipik makyaj rutininizden memnun olmak zor olacaktır. Takma kirpikleri, dikkatli ve doğru bir şekilde çıkarmak sadece onları iyi durumda tutmakla kalmaz, aynı zamanda onları yeniden kullanmanızı sağlar ve doğal kirpiklerinizin zarar görmesini engeller.

 

Takma Kirpik Evde Nasıl Çıkarılır mı?

Kendi saçınızı kesmeye cesaret edecek biri iseniz kirpik çıkarma işlemini kendi başınıza halledecek kadar cesur hissediyor olabilirsiniz. Ancak takma kirpikleri anında çıkarmak için bir kirpik uzmanının kullandığı aletlere ihtiyacınız olmakla kalmaz, aynı zamanda evde temizleme işlemi kolayca göz çevrenizi enfeksiyona yol açabilecek bakterilerle kirletmenize neden olabilir.

 

Takma Kirpik Temizleme

Kızarıklığa ve ajitasyona neden olabilecek bakterileri gözünüzden uzak tutmak için kirpik uzantılarınızı temizlemeniz önerilir. Kirpiklerinizi de temizleyerek ömrünü uzatabilirsiniz.

 • Tutkal kalıntısını soyun

Yeterince yakından bakarsanız, kirpik uzantılarınızın tabanına yapışmış kalan yapışkan şeridi göreceksiniz. Bir sonraki kullanımda yeniden yapıştırılmaya hazır olması için kalanını soymak gerekecektir.

 • Bir temizleme solüsyonu oluşturun

Bir kâseyi ağzına kadar doldurun ve ılık su ile biraz sabunla batırın. Sıvı makyaj temizleyici de ekleyebilirsiniz.

 • Kirpikleri temizleyin

Takma kirpiklerinizi su/temizleme solüsyonunuza daldırın ve maskara veya diğer makyaj malzemelerinin çözülmesini sağlamak için nazikçe ovalayın.

 • Kurumasını bekleyin

Kirpiklerde kalıntı olup olmadığını kontrol edin ve ardından kuruması için temiz bir yere koyun. Aceleniz varsa, onları kurutabilirsiniz.

Kirpiklerinizi temizlemeyi ihmal ederseniz, bir dahaki sefere yeniden uygulamakta zorlanacaksınız ve yakında makyajla kaplanmış takma kirpiklere sahip olacaksınız. Onları güzel ve temiz tutarak, uzun vadede onlardan daha fazla faydalanacak ve gözlerinizi güvende ve bakterisiz tutacaksınız!

 

Takma Kirpik Nasıl Çıkartılır?

 • Yağ bazlı bir makyaj temizleyici kullanın

Makyajı ve suya dayanıklı maskarayı parçalamak için yeterince sert olan ve aynı zamanda besleyici bir C vitamini ve E vitamini dozu sağlayan bir temizleyici yağ kullanabilirsiniz.

 • Buharlı bir duş alın

Yeni bir kirpik seti uygulandığında başka bir yardım nereden gelir? Sıcak sudan! Duşlara (hatta bir buhar odasına) girmek, kirpik yapıştırıcısı hala kurumakta olduğu kadar etkili olmasa da, uzun, buharlı bir duş kirpik uzatma yapıştırıcısının gevşemesine yardımcı olabilir. Kirpik yapıştırıcılarının bilinen iki düşmanı ısı ve nemdir. Yalnız ve özellikle birlikte, bu elementler yeterince büyük ve yeterince yoğun miktarlarda uygulandığında siyanoakrilatı [kirpik yapıştırıcısını] çözebilir. Tıpkı yağ bazlı bir temizleyici kullanmak gibi, sıcak bir duştan sonra tüm kirpiklerinizin dökülmesini beklememelisiniz.

 • Hint yağı kullanmayı deneyin

Kirpiklerinizi çıkarmak için çaresizseniz, uyurken bağları çözmek için gece bakımı olarak hint yağı kullanabilirsiniz. Uzatma yapıştırıcılarını zayıflattığı gösterilen yağlar, mineral yağ, bitkisel yağ, hindistancevizi yağı, kanola yağı ve hint yağıdır. Yağı veya makarayı, kirpik çizginizin uzantıların birleştiği yere sürün ve yağın gözünüze girmemesine büyük özen gösterin. Göze yağ kaçarsa, hemen suyla yıkayın. Elinizde bebek yağı varsa, mineral yağdan yapıldığı için bu iyi bir seçenek olabilir.

 • Kirpiklerinizi çekmeyin (sahte veya gerçek)

Yukarıdaki ipuçlarını denemiş olsanız ve yine de rastgele bir kirpik takmış olsanız bile, cımbıza ulaşma dürtüsüne direnin çünkü doğal kirpiklerinizi ciddi şekilde zarar görebilir, özellikle de çektiğiniz doğal kirpikler büyüme aşamasındaysalar. Çekmek ve koparmak sizi seyrek kirpiklere bırakmakla kalmaz, aynı zamanda bunu tekrar tekrar yapmak son derece zararlı olabilir. Kirpiklerinizi sürekli olarak çekmek aşırı folikül hasarına neden olabilir ve bu da geri dönüşü olmayan hasara neden olabilir.

 • Maskara üzerine katman yapın

Kalan kirpik uzantılarını toplama veya çekme yerine uzatma maskarası ve eyeliner ile gizlemeyi deneyebilirsiniz. Üst göz kapağınızda iyi bir siyah astar kullanmak, bu problemi hemen maskeleyecektir. Maskara sadece ömür boyu kalıcı gibi görünen inatçı uzantıları karıştırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda günlük olarak rimel kullanmak, uzantıları gerçek kirpiklerinize yapıştırarak yapışkanın zayıflamasına yardımcı olabilir.

 • Bu işlemi yaparken nazik olun

 

Uzantılarınız düştüğünde, özellikle makyaj yaparken veya çıkarırken doğal kirpiklerinize karşı nazik olun. Kirpiklere veya göz çevresine çok fazla baskı uygulamamaya çalışın ve kuvvetli bir şekilde ovalamaktan kaçının. Bunun yerine, uzun ve süper güçlü büyümelerine yardımcı olmak için bu hassas tüyleri bir kirpik kremi veya büyüme serumu ile besleyin ve güçlendirin. Uzatmalar için evde mucizevi bir kirpik çıkarıcı olmamasına rağmen, bu uzman ipuçları, doğal kirpiklerinizi korumalı ve sağlıklı tutarken bu takma kirpiklerin kendi kendine daha hızlı dökülmesine nasıl yardımcı olacağınızı bilmenize yardımcı olabilir.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:Oje Kurutucu Sprey Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Burada!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ