Astroloji

Şu Anda Geri Giden 5 Gezegen Var! Retrolar ve Hayatımıza Etkileri

Gezegensel gerilemeler hakkında az da olsa fikriniz varsa, bunların genellikle kafa karışıklığı, gecikmeler veya pek doğru gelmeyen hislere sebep olduğunu bilirsiniz. Son birkaç hafta veya hatta aylarda bu tip durumlara yoğun olarak maruz kaldıysanız, yalnız değilsiniz! Çünkü şu anda geriye dönük bir geçişte beş adet gezegen var! 

 

Tabii ki, bu gerilemelerden üçünün önümüzdeki iki hafta içinde sona ereceğini biliyoruz, bu nedenle bahsi geçen dönem çok uzun sürmeyecek. Bu arada, her bir gerilemenin bizi nasıl etkilediğini bilmek, kendimizi ve çevremizdeki dünyayı daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir. Bunu akılda tutarak, şu anda geri giden tüm gezegenlere ve bunun ne anlama geldiğine bir göz atalım istedik: 

  • Merkür Retrosu (28 Eylül – 19 Ekim) 

Astrolojide muhtemelen en bilinen geçiş olan Merkür Retrosu, “Şeytanın Avukatı” rolünü oynamayı sever. Merkür, iletişim ve seyahat gezegeni olduğu için A’nın B’ye hareketini içeren her şeyde rahatsızlıklara neden olabilir. Seyahat gecikmelerini, sık yaşanan yanlış anlamaları ve kendinizi ifade etmedeki sorunları düşünün. Bu kez Merkür Retrosu en çok kişisel ilişkilerimizi etkiledi. Şimdi dedikodudan kaçınmanın ve ağzımızdan çıkan her şeye dikkat etmenin zamanı… 

  • Jüpiter Retrosu (21 Haziran – 17 Ekim) 

Servet gezegeni Jüpiter’in gerilemesiyle birlikte, genellikle kendinizi şanssız hissedersiniz. Otobüsü 30 saniye ile mi kaçırdınız? Uzun zamandır almak istediğiniz o eteği almaya karar verdiğiniz gün satıştan kalktığını mı fark ettiniz? Şemsiyeniz olmadan evden çıktığınız tek gün, sağanak yağmura mı yakalandınız? Her zaman yanlış zamanda yanlış yerde olma hissi, Jüpiter Retrosu için tipiktir. Hareketlerin genellikle onlara verdiğiniz kadar çok güce sahip olduğunu hatırlamaya ve bu çok uzun bir geri dönüş olduğu için sakin olmaya çalışın. Yakında bitecek! 

  • Satürn Retrosu (24 Mayıs – 10 Ekim) 

Satürn kuralları sever. Disiplin ve otorite gezegenidir, yani aslında bir tür öğretmendir… Bu nedenle, kabaca dört ay boyunca geriye giderken, kural kitapları önünüze dökülebilir. İyi ve kötü. Kısıtlamaların kaybı, kesinlikle daha yaratıcı taraflarımızı ortaya çıkarabilir ve geleneksel parametrelerin ötesinde düşünme yollarına izin verebilir. Ama elbette, sınırların bir nedeni vardır. Kendinizi iş/ yaşam dengenizi bir arada tutan bariyerin incelmeye başlamasına veya ilişkilerinizde belirlediğiniz kişisel sınırların silinmesine izin verirken görebilirsiniz.  

Satürn Retrosu, ayrıca zaman zaman bizi biraz tembelleştirebilir ve bu dönemde fazladan yol kat etmek için enerjiyi toplamak, olması gerekenden daha zor olabilir. Bu zamanı, sizi kısıtlamak yerine disiplinin ve sınırların size nasıl hizmet edebileceğini yeniden ayarlamak ve anlamak için kullanmaya çalışın. 

  • Uranüs Retrosu (20 Ağustos – 19 Ocak) 

Vahşi çocuk Uranüs retroya girdiğinde, paradigmalar çarpışır! Ancak bu gerileme, Dünya’ya daha yakın olan gezegenlerin daha kısa, daha keskin gerilemelerinden daha yavaştır ve çok daha yumuşak bir şekilde akar.  Öğrenmek için sunulan bir zaman olarak düşünün. Uranüs, bilincimizi değiştirmemize izin veren devrimci bir düşünürdür. Bu nedenle, bu gezegen geri hareket ettiğinde, düşündüğümüz ve alıştığımız şekilde çatışmaları teşvik edebilir. Neden böyle hissettiğimize eleştirel bir gözle bakmaya istekli olursak, bu çok da kötü bir süreç olmayacaktır. Aslında, Uranüs Retrosu, izin verirseniz yoğun bir öğrenme dönemi olabilir. 

  • Neptün Retrosu (26 Haziran – 1 Aralık) 

Neptün, bilinçaltımızla ilişkili olan gezegendir. Bu, çoğumuzun garip rüyalar göreceği ve sezgilerimizin uğuldadığı bir zamandır. Astrolog Clarisse Monahan’ın dediği gibi, “Neptün gerilemesi, gerçeklik ilkesine geri dönme ve dünyaya, ilişkilere ve dürüst bir şekilde çalışmaya bakma zamanını önerir. Neptün’ün geri dönüşü sırasında sunduğu en önemli şey, keskin gerçeklerdir. Neptün kaçmak ister, bu yüzden geri giderken, şu ya da bu narkotik ütopyanın ya da rüyalar diyarının pusuna geri çekilme dürtüsüne direnmeliyiz.” 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Hayat Mutsuz Olmak İçin Çok Kısa! “Her Zaman Mutlu” Olan İnsanların 20 Sırrı

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu