Makyaj

Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel ile Parlama Sorununa Elveda

Ülkemize gelişiyle hepimizde merak uyandıran Simple markasının, parlama sorunuyla başı dertte olan yağlı ve karma ciltleri fazlasıyla mutlu edecek bir ürününü inceleyeceğiz sizlerle: Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel!

“İyi kalpli cilt bakımı” sloganıyla Simple markası ülkemize ilk geldiğinde, tüm ürünlerinin tamamen doğal ve temiz içerikli olduğu iddia ediliyordu. Her ne kadar içi boş bir iddia olsa da birçok cilt bakım markasına nazaran temiz içeriklere sahip olduğu inkâr edilemez. Benim bu markanın en sevdiğim yanı ise ürünlerinin tamamen vegan olarak üretilmesi! İçeriğinde hayvansal kaynaklı hiçbir bileşen bulundurmayan bu marka, kendi sitelerinde hayvan deneyleri yapmadığını da açıkladı. Fakat yine de hayvanlar üzerinde test yapan Çin gibi ülkelerde pazarı bulunduğundan %100 Cruelty Free bir marka diyemiyoruz kendisine.

Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel vegan mı

Gelin birazda Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel’in içeriğine şöyle inceden bir göz gezdirelim.

Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel İçeriği Neler Barındırıyor?

Bu ürünün içeriğine geçmeden önce sizlere çok sevdiğim bir içerikten kısaca bahsetmek istiyorum. Hamamelis Virginiana nam-ı diğer Cadı Fındığı! Bu içerik tanenin büzücü etkisiyle gözenek görünümünü azaltma konusunda en başarılı bulduğum içeriklerden biri. Ciltteki yağ salgısını kontrol altına alırken cildi de kurutmuyor aksine çok da güzel nemlendiriyor. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan oluşuyla çevresel faktörlerin cilt üzerindeki olumsuz etkilerini azaltıyor ve cilt bariyerine de destek oluyor. Anlayacağınız marifetleriyle beni kendine hayran bırakan bir içerik!

Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel içeriği

Hamamelis Virginiana bileşeni içerik listelerinde birçok farklı şekilde yer alabiliyor. Fakat hepsi bahsettiğim etkilere sahip değil. Bu bitkinin kabuk ve yaprak kısımlarından elde edilen bileşenler bu etkileri sağlarken çiçek kısmından elde edilen içeriklerde ise maalesef bu etkileri göremiyoruz. Bu nedenle içerik listelerinde “Hamamelis Virginiana (HV) Leaf Extract/Water”, “HV Bark Extract/Water” ve “HV Twigs Extract/Water” içeriklerini aramalıyız.

Burada minik bir uyarı geçmek istiyorum sizlere. Az önce bahsettiğimiz içerikler elde edilirken özellikle damıtma aşamasında alkol eklenebiliyor. Yani içerik listesinde her ne kadar alkol yazmasa da yaklaşık %14’lük gizli bir alkol barındırabiliyor bu ürünler. Yağlı ciltler için bu çok sorun değil fakat hem yağlı hem hassas bir cildiniz varsa buna dikkat etmelisiniz. İçeriklerde water yerine extract olanlarını tercih edebilirsiniz.

Bu jel ise cadı fındığının “Hamamelis Virginiana Leaf Water” versiyonunu içeriyor. Yani biraz önce bahsettiğimiz etkileri bize sunabilecek bir ürün. Bunun yanı sıra içerdiği Çinko PCA, sebum dengesini düzenleyerek cildin mat ve kusursuz bir görünüme sahip olmasına yardımcı bir içerik. İçerik listesinin altıncı sırasında yer alan Niacinamide içeriği ise cilt bariyerini onaran, gözenek görünümünü azaltan ve cilt lekelerini önleyen harika bir içerik.

Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel

Ürün her ne kadar etil alkol içermediğini söylese de biraz önce bahsettiğimiz gibi gizliden gizliye alkol içeriyor. Fakat bunun dışında parfüm, paraben, salisilik asit ve mineral yağ gibi zararlı bileşenleri içeriğinde barındırmamasıyla benim kalbimi kazanan bir ürün!

Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel Nasıl Kullanılır?

Ürün hem nemlendirici hem de makyaj altı bazı olarak kullanılmaya müsait bir yapıya sahip. 25 ml’lik hacmi sizi yanıltmasın, şayet çok az bir miktarla vaat ettiği etkiyi bize sunan bir ürün. Simple bize burada iki farklı kullanım şekli sunuyor. Bunlardan ilki ürünü T bölgesine günlük olarak nemlendiriciden sonra uygulamak. İkincisi ise kızarıklar ve pürüzler için bölgesel olarak günde 3 kez uygulamak şeklinde. Ürünü uygulamadan önce etkisini arttırabilmek adına nemlendirici olarak Simple Daily Skin Matlaştırıcı Nemlendirici’yi kullanabilirsiniz.

Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel fiyat

Ben ürünü günlük olarak kullanmayı tercih ediyorum. Cildimi temizleyip güzelce nemlendirdikten sonra bölgesel olarak yağlanma yaşadığım kısımlara uyguluyorum. Burada ürünü kullanırken yapılan çok yaygın bir hata mevcut. O da ürünü nemlendirici krem gibi tüm yüze uygulamak. Bakın işte tam olarak buna kaş yaparken göz çıkarmak deniyor! T bölgesinin yağ seviyesiyle yanak bölgesinin ki bir olur mu hiç? Sonrasında cildim kurudu, yok efendim pul pul döküldü diye ağlanırsınız tabi. Eğer inatla kullanmaya devam ederseniz cildinizin sebum dengesine uzun vadede çok ciddi zararlar verirsiniz, söylemedi demeyin!

Ürün makyaj altı bazı olarak da oldukça başarılı. Hatta fondötenin kalıcılığını da arttırdığını söyleyebilirim. Tek başına uygulandığında etkisi 2-3 saat sürmekte. Sonrasında minik bir tazeleme ya da pudralama ihtiyacı hissettiriyor. Eğer üzerine makyaj yaptıysanız burada tercihinizi pudradan yana kullanmalısınız.

Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel Hangi Cilt Tipleri İçin Uygun

En başta da söylediğimiz gibi ürün karma ve yağlı ciltlerin kullanımına uygun. Kuru cilde sahip olanlar, ürünün gözenekleri küçültmesine pürüzsüz görünüm vermesine gönlünü kaptırıp da kullanmaya kalkmasın sakın! Sizler için başka bir yazımızda bu etkilere sahip ürünleri de inceleyeceğiz.

Retinol kullananlara sevindirici bir haberimiz var! İçeriğinde salisik asit bulundurmaması sayesinde sizler de bu ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel Fiyat

Watsons, Gratis, Rossmann gibi yerler başta olmak üzere, birçok yerden kolaylıkla temin edebilirsiniz bu ürünü. İndirimsiz fiyatı 49,25 TL olan bu ürünü, indirimde 24,95 TL civarında bir fiyata satın alabilirsiniz.

Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel Kullananlar

Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel Kullananlar

User 1: Ürün jel kıvamında, ben sadece T bölgeme ve sivilcelerime uyguladım. Gerçekten parlamayı önlüyor ama uzunca bir süre etki ettiğini söyleyemem. Sivilcelerde herhangi bir etki ettiğini görmedim ama kızarıkları azalttığını söyleyebilirim. Karma yapıda bir cilde sahibim, buna rağmen cildimde herhangi bir kuruluk yapmadı.

User 2: Yapısı hafif ve çabuk emilen türden bir ürün. Üzerine güneş kremi sürmediysem gün boyu matlık sağladı. Nemlendirme özelliği çok yüksek değil. Özellikle bazı günlerde yağlarla ya da hyaluronik asit serumuyla desteklemem gerekti. Basit ve beklentisi az olanlar için güzel bir ürün olduğunu düşünüyorum.

User 3: Ben bu ürünü regl olmama 3-4 gün kala fucidin kremle birlikte uyguluyorum yüzüme. Bunu yapmaya başladığımdan beri çenemde çıkan regl öncesi hormonal sivilceler çıkmamaya başladı. T bölgesindeki sebum dengesini ayarlama konusunda da oldukça başarılı. Uygun fiyatı ve matlaştırıcı etkisiyle tekrar kullanacağım bir ürün oldu.

User 4: Yağlı ciltler için makyaj bazı olarak kullanılabilecek güzel bir ürün. Özellikle T bölgesinde yağlanma sorunu yaşayanlar için ilaç niteliğinde… Güzel bir şekilde matlaştırıyor ve gün içinde bir nebze de olsa yağlanmayı engelliyor. Tabi sadece bu ürünü kullanıp gün içinde hiç yağlanmamasını da beklemeyin… Üzerine transparan pudrayla sonuç çok daha iyi olur.

User 5: Bu ürünü 3 haftadır kullanıyorum. İlk başlarda gerçekten cildime çok iyi geldi. Yağ salgısını dengeledi, mat ve pürüzsüz bir görünüm sağladı gerçekten. Fakat daha sonra inanılmaz derecede kuruluk yaptı bende. Kullandığım bölgeler hem yağlı hem de kuru gibi pul pul dökülmeye başladı. Bir daha asla almayacağım bir ürün oldu.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Sivilcelerin Ardındaki Güç: Sebum Nedir? Sebum Üretimi Nasıl Azaltılır?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu