Makyaj

Şeffaf Maskara Ne İşe Yarar?

Günümüzde yokmuş gibi görünen ve cildi en doğal haliyle yansıtan makyaj trendleri oldukça popüler değil mi? Yüzünüzü pürüzsüz ve sade gösteren ama aynı zamanda yüz hatlarınızın ve gözlerinizin belirginleşmesini sağlayan makyaj malzemeleri kadınların vazgeçilmezleri arasına girdi bile. Bir yürüyüş sırasında, küçük bir öğle yemeği buluşmasında ya da sahilde gezerken bile evden çıkarken yüzünüze bir şeyler sürmek isteyebilirsiniz. Makyajı abartmamak ve natürel bir görünüm elde etmek için de bb krem, transparan pudra, dudak nemlendiricisi ya da şeffaf maskara gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Göz bölgesinde yapılacak makyajı kalem, rimel ve far yerine şeffaf maskara kullanarak daha doğal ve hacimli kirpiklere sahip olarak tamamlayabilirsiniz. Peki, gerçekten de oldukça etkili olan şeffaf maskarayı diğer maskaralardan ayıran ne?

 

Şeffaf Maskara Nedir?

Şeffaf maskara, renksiz formuyla kirpiklerin daha yoğun ve kalkık gözükmesini sağlayan makyaj malzemelerinden biri. Özellikle günlük makyajda kirpiklere hacim kazandırıp gözün belirginliğini arttıran bu rimel var ile yok arası bir görünüm ortaya koyuyor. Jel kıvamında olan şeffaf rimeller, kirpiklerinizin gün boyu ıslak şekilde görünmesini sağlıyor.

 

Şeffaf Maskara Ne İşe Yarar?

Şeffaf maskaraların kullanım alanı kirpiklerle sınırlı kalsa da işlevleri oldukça fazla. Siz de doğal makyaj taraftarlarından biriyseniz, şeffaf maskaraya bir şans vermeyi unutmayın!

şeffaf maskara nasıl kullanılır
  • Temizlemesi kolay, bulaşma ve yapışma gibi sorunları olmayan şeffaf maskara, kirpikleri bir miktar uzatarak daha hacimli görünmelerini sağlar.
  • Islak görünümü sebebiyle bakışların daha fresh ve canlı gözükmesine yardımcı olur.
  • Tek tek kirpikleri ayırmasının yanı sıra kirpikleri kaldırarak göz kapağının düşük görünmesini engeller.
  • Şeffaf maskaraların diğer maskaralardan en büyük farkı, renksiz olmalarından dolayı akma tehlikesinin bulunmamasıdır. Renksiz maskara, gün boyu aynı formda kalarak kolayca uygulanabilir.
  • Klasik ve renkli maskaraların koyu tonlardaki bitişlerinden sıkılanlar için şeffaf maskara doğal yapısıyla daha ilgi çekici olabilir.
  • Şeffaf rimelin sadece kirpiklere faydası yoktur.  Aynı zamanda gözleri olduğundan daha büyük gösterir ve natürel göz makyajını ortaya çıkarır.
  • Bazı markaların şeffaf maskaraları, içeriğindeki vitamin topları, A, E ve Provitamin B5 ile kirpikleri besler, korur ve güçlendirir.
  • Ayrıca renkli rimel sürmeden önce rimel bazı olarak da kullanılıyor. Herhangi bir renkli rimelin altına uygulanan şeffaf ürünler üzerine gelen rimelin kalıcılığını artırıyor.

 

Şeffaf Maskara Nasıl Uygulanır?

Rimellerin pek çoğu gibi şeffaf rimeller de kirpiklerin alt kısmından uç kısmına doğru uygulanır ve hem alt hem de üst kirpiklere sürülmesi tavsiye edilir. Jel formdaki şeffaf rimellerin gözü daha belirgin hale getirmesi için maskaranızı birkaç kat üst üste de sürebilirsiniz. Maskaralar göz makyajında en son sırayı alırlar çünkü sürülecek farlardan dökülen tozlar şeffaf veya renkli maskaranın üzerine gelebilir ve maskaranın etkisini yok edebilir.

Bu bakımdan maskarayı makyaj bitiminde uygulamakta fayda var.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:Dyson Airwrap Complete Nasıl Kullanılır, Fiyatına Değer mi? Dyson Saç Şekillendirici Kullananlar

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu