Dizi - Film

Sebile Ölmez Kimdir? Nam-ı Diğer Sebi Bebi’yi Yakından Tanıyalım!

Yerli influencer denilince akla ilk gelen isimlerden biri Sebile Ölmez, nam-ı diğer Sebi Bebi! Twitter, Instagram, Pinterest ve Youtube… Aklınıza gelebilecek tüm platformlarda boy gösteriyor! 
 
Benzerleri arasından sıyrılmasının en büyük sebebi, tamamen kendine has bir tarzı olması. Hem güzel hem komik hem yetenekli bulunuyor ve kendini izletmeyi çok iyi biliyor. Samimi bir tarzı var ama asla şımarık değil, işini ciddiye alıyor ama belli ki keyif de alıyor. İşin teknik kısmına da hakim, insanların dikkatini nasıl çekeceğini biliyor ve Türkiye’de ilk 3d makyaj videosunu çekmek istediğini söylüyor. Bu yüzden popüler ve bu yüzden bu kadar çok takip ediliyor. İnsanlar üzerinde farklı bir etkisi var, bir şekilde bir videosuna denk gelen diğerlerini de mutlaka izliyor ve bu güzel, başarılı kadının kendisini de merak ediyor. 

sebile ölmez

Gelin, Sebile Ölmez’i daha yakından tanıyalım… 

Sebile Ölmez Kimdir? 

1974 yılında, İstanbul’da doğan Sebile Ölmez, 3 çocuklu Erzurumlu bir ailenin en küçük kızı. İki ablası olan Sebile, çocukken davranışları ve görünüşü ile çok dikkat çektiğini söylüyor:

“Kurallara da hiç uymazdım. Sevmezdim kurallara uymayı nedense. Dik bir çocuktum. Çocukken hep model olmak isterdim. Kendimi podyumda hayal ederdim. Çok şükür hepsi oldu.”

https://youtu.be/u4OQCwwoS2E

1996’da Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Bölümü’nden mezun oldu. Bir süre çeşitli kurumsal firmalarda, satış pazarlama bölümünde çalıştıktan sonra ani bir çalımla sinema televizyon sektörüne geçiş yaptı. 2005 yılında, Pana Film bünyesinde makyaj sanatçısı olarak işe başlayan Ölmez, 2013’e kadar buradaki görevine devam etti. Ayrıca menajerlik ve yapım koordinatörlüğü tecrübeleri de var. 

Sebi Bebi’nin Blogger’lıktan Vlogger’lığa Uzanan Yolculuğu


Kendini bildi bileli el becerisi gerektiren işlerde yetenekli olan Sebile Ölmez, makyaj konusunda edindiği tecrübeyi değerlendirmek için sosyal medyanın gücünden faydalandı ve 5 Mart 2011 yılında ilk blog’unu yayınladı. Ebru desenli ojelerle ilgili bir içerik tercih etmiş, ancak kendi videosunu çekmediği için yabancı bir youtuber’ın videosunu paylaşmıştı. İçine sinmemiş olacak ki çok da vakit kaybetmeden, 25 Mart 2011 tarihinde, tamamen kendine ait bir videoyu Youtube’da yayınladı ve böylece ilk kanalını açmış oldu. 2013 yılında ise Sebibebi ismindeki web sitesinin yayını başladı.  

Blogger’lıktan vlogger’lığa uzanan bu kısa yolculukta kullandığı Sebi Bebi adı, annesinin kendine en çok hitap ettiği şekillerin bir tamlaması. O gün bu gündür, daha önce sadece yakın çevresindeki insanlara verdiği güzellik ve stil tüyolarını takipçileri ile paylaşıyor. “Kıskanç biri değilim. Bildiğim ne varsa paylaşırım ve öğretirim. Aman ben daha iyi olayım diye kendime saklamam.” diyen Sebile Ölmez’in yaptığı aslında tam olarak da bu! Takipçileri ile bildiği her şeyi paylaşmak…Güzellik, makyaj, bakım, saç, sağlık, alışveriş, kozmetik, moda, stil ve DIY gibi konular üzerine yazılar ve videolar paylaşan Sebile Ölmez’in bugün sadece Youtube’da bir milyon takipçisi var. 

https://youtu.be/wK2RW5XlYmE

Sebile Ölmez’in Hiç Estetiği Yok 


47 yaşında olan güzel influencer, hiç estetiği olmadığını söylüyor. 1.73 boyunda ve 56 kilo. Formunu yemekle arasının iyi olmamasına bağlıyor ve “Zayıf değil de şişman olsam gene takılmam” diyor. 

Sosyal medyada özel hayatını paylaşmayı sevmeyen Sebile Ölmez’in Emre Ölmez ile 2012’den beri süren mutlu bir evliliği var. Evlenmeden önce 10 sene boyunca birlikte olan çiftin, 16 Ağustos 2018 tarihinde Venüs adını verdikleri bir kızları oldu. 

sebile ölmez eşi

Bir dönem yaptığı Kuaförüm Sensin jüriliği ile de adından bahsettiren Sebile Ölmez, eskiden Akşam gazetesinde güzellik ile ilgili köşe yazıları yazıyordu. Hala pek çok televizyon programına konuk olarak katılıyor ve güzellik ve makyaj ile ilgili tüyolarını ekran severler ile paylaşıyor. 

Sebile Ölmez Kendi Markasını Yarattı 


En büyük hayallerinden birinin “kendine güvenini ortaya çıkarmak için güzellik ürünlerine ulaşmak isteyen kadınların, profesyonel uzmanların kullandığı ya da onlara çok yakın kalitede ürünlere uygun fiyatlarla ulaşabilmelerini sağlamak” olduğunu söyleyen Sebi Bebi, bu hayalini de gerçekleştirdi ve “So Fly Cosmetics” markasını yarattı. Ayrıca, 2019 yılında Revolution markası ile yaptığı iş birliğinden doğan ve 2 far paleti ve 3 likit rujdan oluşan koleksiyon da büyük ilgi gördü ve hala satışta.

Başarısında, tecrübesi ve yeteneği kadar çalışkanlığı ve iş ahlakının da katkısı olan Sebile Ölmez, kendisi gibi influencer olmak isteyenlere yol göstermeyi de ihmal etmiyor:

“İşleri çok daha zor gibi görünse de orjinal fikirler ve özenle başarılı olacaklarına inanıyorum. Her zaman örnek aldıkları kişileri taklit etmek yerine özgün yaratıcı ve dikkat çekici içerik bulmalarını öneriyorum. İşlerini sever ve özen de gösterirlerse fark edilmemeleri için hiçbir neden yok.”

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Lavanta ile Yeniden Tanışın: Faydaları ve Kullanım Alanları

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu