Makyaj

Rimmel London Match Perfection Fondöten İnceleme

Ladies and centlemen; bugün size fondöten konusunda oldukça başarılı bulduğum markalardan olan Rimmel London fondötenden bahsetmek istiyorum. Rimmel London Match Perfection Fondöten mavi kapaklı pompalı cam şişede bulunuyor. Ürün 30 ml ve spf yani güneş koruma 20 içeriyor. Öncelikle istediğim miktarda ürünü rahatlıkla aldığım için fondötenin pompalı olmasını ve koruyuculuk bakımından cam şişe içerisinde olmasını çok sevdim. Ayrıca ürünün pompalı olması hijyenik olmasını sağlıyor.  

Rimmel London Match Perfection Fondöten Hangi Ciltler İçin? 

Yağlı ve problemli bir cilde sahip olan birisi olarak bana güvenebilirsiniz; kesinlikle yağlı ve karma cilt tipleri için çok uygun. Pudralı bitişe sahip, bu şekilde parlama sorununun da önüne geçerek çok daha mat ve kusurlardan arınmış bir cilt görünümünü sunuyor. Kuru ciltli kişilerde güçlü bir nemlendirici ile kullanabilirler bu arada.  

Rimmel London Match Perfection Fondöten Kapatıcılık Performansı 

Fondötenin hafif ve mat ile parlaklık arasında bir yapısı olduğunu söyleyebilirim. Ağırlık ve bulaşma yapmıyor, kapatıcılığı hafif – orta diyebilirim. Pudralı bir bitişi olmasına rağmen nemli süngerle uyguladığımda çok doğal bir görünüm alıyorum. Bu yüzden günlük kullanıma daha uygun buluyorum. Günlük makyajda yüzümü eşitleyip daha iyi gösterdiği ve kızarıklarımı nötrlediği için doğal bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca ürün el ısısı ile uygulamaya da oldukça müsait.

Rimmel London Match Perfection Fondöten

Göz altı çizgilerime ya da burun kenarlarıma dolma yapmıyor. İsterseniz daha fazla ürünle ya da çift kat uygulayarak kapatıcılığını arttırabilirsiniz. Kısa sürede cildimle bütünleşip ayrıca oksitlenme yapmadığını gözlemlediğim için tavsiye ediyorum. Özellikle aşırı sıcak olan şu aylarda yüzümde ağırlık ve akma yapmadığı için diğer fondötenlere göre daha tercih edilebilir. Cildimi kurutmuyor ve sivilceye de sebep olmadı. Kuru, normal, karma ya da yağlı her tür cilt tipiyle uyuşabileceğini düşünüyorum. Parlaklık yapması durumunda da bir pudrayla halledilebilir olduğunu düşünüyorum.  

Rimmel London Match Perfection Fondöten Kapatıcılık Performansı

Rimmel London Match Perfection Fondöten Renkleri 

Renk olarak ben 100 Ivory rengini aldım ve açık tenlilerin bu rengi almasını tavsiye ederim. Ayrıca beyaz tenli olanlar için Rimmel London Match Perfection Fondöten en açık rengi; Light Porcelain. Akıllı ton teknolojisine sahip formülüyle İngiltere ten tonlarına %99 oranda uyum sağladığı belirtiliyor ve 25 rengi var. Renk skalası bu kadar geniş ve kapsamlı olduğu için bütün ten renklerine uyumlu. Renk Skalası 010 Fair Porcelain ile başlıyor. Ülkemizdeki ikinci renk 100 Ivory. Aslında arada 4 renk daha var ama ülkemizde bu ara renkler mevcut değil.  

Rimmel London Match Perfection Fondöten Renkleri

Rimmel London Match Perfection Fondöten Nasıl Kullanılır? 

Yaz aylarında fondötenin içerisinde güneş koruyucu (spf) bulunsa da ben önce güneş kremimi uyguluyorum. Sonrasında fondötenimden bir pompa alarak nemli sünger yardımıyla yüzüme uyguluyorum. Süngerim o an yanımda değilse elimle de uygulayabiliyorum. Elimle uyguladığım zaman ürünün yapısında bir değişiklik gözlemlemedim.  

Rimmel London Match Perfection Fondöten Nasıl Kullanılır?

Özellikle burnumun üzerindeki ve yanaklarımdaki kızarıklara uyguladığımda hemen kızarıklığın nötrlendiği fark ediliyor. Fondöteni sürdükten çok kısa bir süre sonra cildimle uyum sağladığını ve bütünleştiğini gözlemliyorum. Dilerseniz makyaj sabitleyici kullanarak fondöteninizin yaz aylarında daha da kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. 

Kış aylarında ise nemlendirici kullanıp yüzüme fırça yardımıyla uyguluyorum.  Kış aylarında kapatıcılığının biraz daha fazla olmasını istediğim için birden fazla pompa alarak uygulamayı tercih ediyorum.   

Rimmel London Match Perfection Fondöten Fiyat

Rimmel London Match Perfection Fondöten Fiyat 

Fiyat performans açısından yapısı ve duruşuyla çok çok memnun kaldığım bir ürün oldu. Ürün indirimsiz haliyle bile çok çok uygunken indirim zamanlarında daha da uygun hale geliyor.  

Rimmel London Match Perfection Fondöten Gratis mağazalarında tabii ki de var ve 69.75 TL üzerinden satışa sunuluyor. Ayrıca Watsons ve pek çok online alışveriş sitesinden de temin edebilmeniz mümkün. 

Son olarak almadan önce okuduğum yorumlarda, meyvemsi bir kokusu olduğu yönünde şeyler okumuştum fakat bu koku çok yoğun ve kimyasal olmadığı için beni rahatsız etmedi. 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Estee Lauder Double Wear Fondöten İncelemesi

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu