Saç Bakımı

Papatya Suyu Nasıl Yapılır? Papatya Suyu ile Saç Rengi Açma

Saç rengim biraz daha açık olsun istiyorum ama boyatmak istemiyorum diyenlerden misiniz? Eğer öyleyse bu yazı tam da sizin için. Saç renginizi birkaç ton daha açık hale getirmek, doğal yöntemler sayesinde çok basit. Saçınızın doğallığını kaybetmeden ulaşabilmeniz için papatya suyu ideal bir yoldur. Peki, nasıl mı? Tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. Gelin birlikte yaz aylarında bronz tenlerimize çok yakışacak saç rengine nasıl ulaşılır inceleyelim.

Papatya Suyu Nasıl Yapılır?

Papatya suyu hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler oldukça basit ürünlerdir. Bunlar arasında: bir çay bardağı kuru papatya ve bir litre kadar su gerekli. Papatyaların mutlaka kurutulmuş olması gerekir. Su ve papatyaları kaynattıktan sonra dinlenmeye bırakın. Kuaföre gitmeden ellerinizle kendi ürününüzü hazırladınız bile. Şimdi sıra uygulama kısmında.

Evde kuru papatya yok ve mevsimi değil diyenler için hazır papatya çayı tavsiyesinde bulunabiliriz. Papatyanın kendisi kadar etkili olmaz ama yine de işe yaracaktır. Yalnız papatya çayı seçerken limon içerenleri tercih etmemelisiniz. Limonda bulunan asidik özellikten dolayı saçınız zarar görebilir. O yüzden hazır paket çay kullanacaksanız mutlaka limon içermeyenleri saçınıza uygulamalısınız.

papatya suyu ile saç rengi açma

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya suyu ile saç açma işlemi hemen hemen herkesin duyduğu, hatta çoğu kişinin bir iki kere denediği bir yöntemdir. Bu yöntemi cazip kılan en iyi yanı, uygun fiyatlı ve pratik olmasıdır. Saç rengi açma işleminin nasıl yapıldığını bilmeyenler için kısaca açıklayalım. Kaynattığınız ve soğumasını beklediğiniz karışımı duştan sonra ıslak saçınıza uygulayabilirsiniz. Islak saçta ürün çok daha kolay emilecektir. Ürünü saçınızın açılmasını istediğiniz bölgelere yedirerek iyice sürün. Tüm saçlarınızın rengini açmak istiyorsanız eğer saçınızı direkt olarak bu su ile yıkayabilirsiniz.

papatya suyu nasıl yapılır

Saça uygulama aşamasını tamamladıktan sonra durulama yapmadan bir süre güneşe çıkıp bekleyebilirsiniz. Güneş saç renginizin açılmasına yardımcı olacaktır. Özellikle hızlı sonuç almak isteyenlere mutlaka güneşe çıkmayı öneriyoruz.

Düzenli kullanım haline getiremiyorum, üşeniyorum, unutuyorum diyenler için ufak bir önerimiz olacak. Evdeki boş sprey şişelerine hazırladığınız su karışımını doldurarak dışarı çıkmadan önce saçınıza sıkabilirsiniz. Hem uzun vakit harcamamış olursunuz hem de sürekli elinizin altında sprey olduğu için daha sık kullanabilirsiniz.

Papatya Suyu Boyalı Saçları Açar mı?

Boyalı saçlara etkisi doğal saçlara olduğu kadar başarılı değildir. Ancak yine de düzenli uygulama ile boyalı saçlarda da gözle görülür bir renk açılmasına yardımcı olmaktadır. Doğal saç renginde 3-4 ton fark görülüyorsa, boyalı saçlarda 1 -2 ton anca açılmaktadır. Doğal bir yöntem olduğu için boyalı saçınıza herhangi bir zararı olmayacaktır. Aksine boyalı saçlardaki yıpranmayı azaltarak, saçlarınızı besler ve canlı görünmelerini sağlar.

papatya suyu boyalı saçları açar mı

Papatya Suyu ile Kaş Rengi Açılır mı?

Açık renkli saçta koyu kaşların pek estetik durduğu söylenemez. Siz de bu yapay görünümü azaltarak kaş renginizi birkaç ton da olsa açmak istiyorsanız eğer işte muhteşem bir öneriyle sizlerleyiz.

kaş rengi nasıl açılır

Doğal yöntemlerle kaş rengi açmak istiyorsanız eğer papatya suyuna bir şans verebilirsiniz. Eğer özel bir alerjik probleminiz yoksa herhangi bir yan etkisi olmayan masum bir yöntemdir Düzenli kullanımda kesinlikle etkili sonuç elde edebilirsiniz. Peki, papatya suyu kaşa nasıl uygulanır? Papatya suyunu bir pamuk veya kaş tarağı yardımıyla kaşlarınıza düzenli olarak sürebilirsiniz. Birkaç hafta içerisinde gözle görülür sonuç elde edebilirsiniz. Tek seferde kaş renginizi bozmayacağı için doğal bir görünüm sağlayacaktır.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu