Cinsellik

Ölüm Ereksiyonu Nedir?

Ölüm ereksiyonu genellikle erekte olmuş bir şekilde ölmek ile karıştırılabilir. İkisi arasında benzerlik olsa da sebep olduğu unsurlar farklıdır. Ölüm ereksiyonu; erkeklerin ölüm vuku bulurken “meleğin şehveti” olarak isimlendirilen ereksiyon olma durumu olarak tanımlanır. Bu durum genellikle asılarak idam edilenlerin bedenlerinde gözlemlenen bir durumdur. Ölüm sonrasında vücudumuzdaki bazı kaslarımız serbest kalmaktadır. Bu durum da ölüm ereksiyonuna etki eder. Ancak sadece erkekler de gözlemlenen bir durum değildir. Kadınlarda da ölüm ereksiyonu görülebilir. Bu durum yaşandığında kadınlarda vajinadan kan sıvısı geldiği gözlemlenirken, erkeklerde de meni benzeri bir mukus ya da idrar boşalması durumu yaşanabilir.

 

Bu akıntıların gelmesi durumu tabii ki sadece idam durumlarında yaşanmaz. Genellikle şiddet içerikli olan ölümlerde, örneğin; silahla başınızdan vurulma da aynı etkiyi yaratabilir.

Asılarak öldürme dışında hangi durumlarda ölüm ereksiyonu gerçekleşebilir? Kişi öldürüldüğünde yüz üstü düşerek ölebilir. Ya da öldürüldükten sonra sıcağı sıcağına yüz üstü yatırılır ise kan akışı aşağıya doğru toplanmaya başlar. Böyle bir durum olduğunda erkeklerde penis erekte olmuş gibi sertleşir ve dik bir hâl alır. Kadınlarda da vajina da sertleşme durumu yaşanabilir.

 

Halk arasında şöyle bir düşünce hâkim olabiliyor. Ölüm ereksiyonu yaşayan kimseler ile öldükten sonra da cinsel ilişki yaşanabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak bu tamamen yanlış bir fikirdir. Durmuş kan pompalamayan bir kalbin ereksiyon oluşturabilmesi ne kadar mümkün olabilir? Tabii ki bu durum imkânsız. Hatta bazı kimseler ölümden kısa bir süre önce erekte olmuş olarak öldüğünü bile düşünebilir. Bu da olası değildir. Erkete olmuş bir penis kalp durduktan sonra normal bir ölümde sönecektir. Erekte olmuş bir halde uzunca bir süre kalması imkânsızdır.

 

Aslında ölüm ereksiyonu dediğimiz durum bir nevi ölüm sertliğidir de diyebiliriz. Vücutta kan dolaşımı durduğu için belli bir zaman sonra sertleşme meydana gelir. Nadir ve istisnai bazı durumlarda bu sertleşme erkeklerde penis de kadınlarda da vajinal bölgede gerçekleşebilmektedir. Bu durum saydığımız etkiler dışındaki ölümler dışında aynı etki durumunu yaratmaz.

 

Ölüm sertleşmesi olduktan sonra bir süre daha vücutta bazı etkiler devam edebilir fikri yaygındır. Mesela, kıl köklerimizde kaslar yer alır. Ölüm sertleşmesi olduğunda bu kaslar çekilir ve sanki sakal bir süre daha uzamaya devam ediyormuş görüntüsü verir. Aynı durum saç ya da tırnakların da bir süre daha uzadığı izlenimini yaratabilir. Ancak kan akışı olmayan bir vücutta tüm bunların gerçekleşmesi ne yazık ki imkânsızdır. O nedenle halk arasında kulaktan kulağa duyulan ve yaygınlaşan kan akışının olup vücutta bazı değişimler yaşandığı fikri tamamen asılsızdır. Tüm uzuvlarımızı ayakta tutanın sağlıkla kan pompalayan bir kalp olduğunu asla unutmamamız gerekir. Kalp durduğunda bedensel tüm hareketlerimiz durur.

Aloe Veranın Cildimiz Başta Olmak Üzere Bize Faydaları

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu