Makyaj

Oje Kurutucu Sprey Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Burada!

Isınan havalarla birlikte oje kurutma sürecini hızlandıran formüllere yöneliyoruz ve bunların başında da oje kurutucu sprey geliyor. Çünkü saklandıkları kapalı ayakkabıların içinden çıkan ayaklarla birlikte oje sürecek tırnaklar çoğaldı ladies, artık uygulayacak daha çok bakım ve daha az vakit var! 

Oje Kurutucu Sprey Nedir? 


Ojenin içinde ojeyi kalın tutan kıvam arttırıcılar bulunur. Oje sürüldüğünde çözücüler buharlaşır ve koyulaştırıcılar tırnak üzerine çökerek düzleşir. Bu, oje tabakasının incelmesine ve 10-15 dakika içinde kurumasına neden olur.  

oje

Oje kurutucu ürünler temelde başka bir çözücü türüdür, ancak ojeyi çözmez. Uygulandığında, kurumayı hızlandırmak için ciladaki çözücüleri emerler. Yani temel olarak tüm süreci hızlandırırlar. Oje filmini kururken bulaşmaya karşı koruyan ve oje içindeki solventin daha hızlı buharlaşmasına yardımcı olan uçucu silikonlar içeren basit formüller kullanırlar. 

Çoğu üretici cilayı çözmediği için siklometikon veya dimetikon gibi silikon malzemeler kullanır. Bu tür silikon bazlı ürünler harika oje kurutucularıdır.  Bazı doğal yağlar da kurutucu görevi görür; oje yüzeyini bozmazlar ve oje çözücülerini emerek kurumayı hızlandırırlar.  Benzer ürünlerle kıyaslandığında, oje kurutucu spreylerin bir adım öne çıkma sebebi isemekanizması sayesinde eşit miktarda sıvı püskürterek daha dengeli ve kalıcı bir sonuç vermesidir.  

cardi b tırnaklar

Oje Kurutucu Sprey Nasıl Kullanılır? 


Gün içerisinde istediğiniz her an uygulayabileceğiniz hızlı kurutucular, tırnak bakım rutinini daha eğlenceli hale getiriyor. Uygulama esnasında dikkat etmeniz gereken önemli konulardan birisi de ojenizi sürdükten sonra kısa bir süre beklemek, böylece ojeli tırnaklarda deformasyon olmaz. Sonrasında sprey şişesini uygun bir açı ile tutarak tırnaklarınıza 15 cm uzaklıktan sıkın. Genellikle nemlendirici özelliği de olan ürünlerin bu etkisinden faydalanmak için, tırnak kenarları ve parmaklara taşan kısmını ellerinizle cildinize hafifçe yedirebilirsiniz.  

oje kurutucu sprey nasıl kullanılır

Genellikle iddia edildiği gibi “bir dakikadan az” sürede tamamen kuru tırnaklara sahip olmayacaksınız. Hızlı kuruyan ürünler kuruma süresini azaltabilir ancak ortadan kaldırmaz.  

Ojenizi kalın katlar halinde sürerseniz ve hemen kurumasını beklerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. İnce oje katları size en iyi sonuçları verir ve sertleşme süresini en aza indirmeye yardımcı olur.  

Oje Kurutucu Sprey Kalyon 

kalyon oje kurutucu sprey

Çabuk kurumayan ojeler ve nemsiz tırnak etleri için etkili bir ürün olarak sunulan Kalyon, müşteri deneyimlerine göre yağlı bir yapıya sahip. Ojeyi bulaşmalara, dağılmalara ve bozulmalara karşı korumaya da yardımcı olan ürün, 17 ML’lik şişelerde 24TL’ye satışta. 

Oje Kurutucu Sprey Benri  

benri oje kurutucu sprey


Gratis oje kurutucu sprey ürünü olan Benri markası da oldukça yüksek performanslı bir ürüne imza atmış. Ojenin kuruma süresini hızlandırıp, özgürce hareket etmenizi sağlamak için 150 ML’lik şişelerde 12TL’dan tüm Gratis mağazalarında ve online sitesinde satışa sunuluyor. E vitamini takviyesi var ve müşteri beğenisi yüksek olan ürünün kokusu ayrıca seviliyor.

Oje Kurutucu Sprey Silver Rose  

Oje Kurutucu Sprey Silver Rose


BİM marketlerde satılan Silver Rose, belirli tarihlerde satışa sunuluyor ve kısa sürede tükeniyor. Oldukça etkili kurutuyor olmasının yanı sıra kullanıcı deneyimlerine göre, ojenin ömrünü de uzatıyor. 125ML’lik şişe 6.95TL fiyatla satılıyor. 

Oje Kurutucu Sprey Flormar 

flormar oje kurutucu sprey


Tırnaklarının bakımlı görünmesini ve oje sürmeyi seviyorsanız, Flormar öne çıkan bir diğer marka. Ojeleri kurutmakla yetinmeyip içeriğindeki E vitamini, limon ve fıstık yağları ile tırnaklarınıza ihtiyaç duyduğu bakımı da yapıyor. 125 ML’lik şişe 44,95 TL satış fiyatı ile sunuluyor. 

Oje Kurutucu Sprey Watsons 

watsons oje kurutucu sprey


Tırnaklar üzerine kolayca uygulanıyor ve ojenizin kısa süre içinde tamamen kurumasını sağlıyor. İçeriğinde bulunan E vitamini ile tırnakları besliyor ve ojenin ömrünü de uzatıyor. Tüm Watsons mağazalarında ve online sitesinde 150 ML’si 12,95 TL’ye satışta. 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Tırnak Uzatma Yolları

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu