Zevosis

La Roche-Posay Toleriane Gel Mousse Nedir, Hangi Cilt Tipleri İçin Uygun? Fiyatına Değer mi?

La Roche-Posay Toleriane Gel Mousse: Cildi makyaj, kir, yağ ve çevre unsurlarından arındırırken aynı zamanda koruyan, onaran, aydınlatan ve renk eşitsizliklerini gideren bir etkiye sahiptir.

La Roche-Posay Toleriane Gel Mousse Nedir, Hangi Cilt Tipleri İçin Uygun? Fiyatına Değer mi?

Her ne kadar tam aksi düşünülüyor olsa da kış mevsiminde kullandığımız cilt bakım ürünleri, yaz mevsimine göre çok daha büyük bir önem taşıyor. Soğuk havalar cildimizi kuru, cansız, nemsiz ve zaman zaman da daha kızarık bir formda görünmesine neden olabilir. Üstelik bu mevsimde kullandığımız suyun sıcaklığı da otomatikman artacağından cilt kuruluğu için ayrıca bir unsur oluşturuyor. Bu demek oluyor ki çok daha nitelikli ürünlere ihtiyacımız var. Bu yazımızda kullanan çoğu kişiden övgüler toplamayı başaran ve haliyle bizimde dikkatimizi bir hayli çeken; La Roche-Posay Toleriane Gel Mousse cilt temizleme ürününü inceleyeceğiz.  

La Roche-Posay Toleriane Gel Mousse Nedir? 

Bu markayı öne çıkaran ve elde ettiği başarının ardındaki en önemli unsur, kozmetik değil dermatolojik nitelikli bir altyapısının bulunması. Köklü sayılabilecek bir geçmişi bulunan marka, ilk aşamada üretimden ziyade dermatolojik araştırma ve uygulamalarda kullanılmak üzere hayat bulmuştu. Aynı zamanda adını da buradan aldığı Fransa’nın Günay kasabalarından biri olan La Roche Posey’de kurulduğunda takvimler 1975 senesindeydi. 

Ayrı ayrı tüm cilt tiplerinin gereksinimlerine yönelik formülizasyonlar geliştirilen laboratuvarlarında, bilhassa “aşırı hassas” yapıdaki cilt tiplerine de yönelik ürün serileri geliştiriliyor. Ürünlerindeki en önemli detay da temellerinin atıldığı bölgenin meşhur kaplıcaları… Buradan çıkarılan sular, tüm dünyada ün sahibi ve de son derece değerli. La Roche-Posay ürünleri, bu termal sular kullanılarak üretiliyor. Doğanın ve bilimin iyileştirici gücü, muhteşem bir işbirliği ile cildinize dokunuyor…  

Bugün bizim mercek altına aldığımız La Roche-Posay Toleriane Gel Mousse; normalden karmaya meyilli ve hassas cilt tipleri için uygun ve de son derece etkili. 

Bileşeninde yer alan özel termal suyun yanında, gliserin ve sitrik asit içerikleri de ürünün sağladığı yüksek etkide oldukça önemli detaylar. Hassas ciltli kişiler için adeta bir mucize olan sitrik asit, başta cilt renginde aydınlanma sağlaması ve doku onarımında rol oynaması ile cilt yüzeyini pürüzsüzleştirici etkileri ile öne çıkıyor. Aynı zamanda kolajen üretiminde de uyarıcı olarak görev alır.  

Nemlendirme görevini üstlenen gliserin ise su emici özelliğe sahiptir. Böylelikle uygulandığı bölgede suyu bünyesinde hapseder ve anlık değil kalıcı bir nemlendirme performansı gösterir. EDTA bileşiği ile de sudaki kireç oranını yumuşatır. Ki bu durum bizim ülkemizde oldukça önemli bir sorun. 

Cildi makyaj, kir, yağ ve çevre unsurlarından arındırırken aynı zamanda koruyan, onaran, aydınlatan ve renk eşitsizliklerini gideren La Roche-Posay Toleriane Gel Mousse; küçük bir şişesinde onlarca ürünün etkisini barındırıyor… 

La Roche-Posay Toleriane Gel Mousse Etkileri / Faydaları 

 • Cildin doğal pH dengesinin korunmasını sağlar. 
 • Cildin elastik yapısını yeniden kazandırır.  
 • Cildin yağlı olmasına ve dolayısıyla da sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemlerine neden olan sebum üretimini kontrol altına alır.  
 • Tahriş ve kuruluğu önler. 
 • Yatıştırır. 
 • Aydınlatır ve renk eşitsizliklerini giderir. 
 • Derinlemesine nemlendirir. 
 • Makyaj temizleyici olarak kullanılabilir.  
 • Parfüm ve paraben içermez. 
   

La Roche-Posay Toleriane Gel Mousse Nasıl Kullanılır? 

Köpüren yapısı sayesinde cilde çok daha etkili bir şekilde nüfuz eden ürünü uygulamak için ufak bir fındık tanesi kadar elinize sıkın ve ılık su yardımıyla köpürmesini sağlayın. Ardından nazik masaj hareketleri ile yüzünüzün tamamına (göz ve çevresinden kaçınarak) sürün. Sonrasında yine ılık su kullanarak iyice durulayın. Temiz bir havluyla yüzünüzü kurulamayı atlamayın. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer kullanılabilir… 

La Roche-Posay Toleriane Gel Mousse Fiyatı 

150 ml formundaki ürünün güncel sayış fiyatı 129.90 TL’dir. Zaman zaman online alışveriş platformlarında oldukça yüksek indirimler söz konusu. Ama orijinal ürün aldığınızdan emin olun ve satın alan diğer kullanıcıların satıcıya dair yorumlara göz gezdirmeyi unutmayın.  

La Roche-Posay Toleriane Gel Mousse Kullananlar 

User 1: Kullanmaya başlayalı henüz 9 gün oldu ve cildimdeki fark gözle görülür durumda gerçekten. Cilt yapım biraz garip aslında yanak ve alın çevrem çok kuru burun bölgemse çok yağlı. Bir sürü de ürün denedim bu da tabii daha kötü yaptı. Bir yerine başka bir şey bir yerine başka bir şey sürerek çözüm bulmuştum. Hem uğraştırıcı hem de külfetli oluyordu. Bu ürün hem nemlendirip hem de yağı azaltmayı nasıl başarıyor bilmiyorum ama gerçekten yapıyor.  

User 2: Valla şişesi biraz küçük ve benim bir temizleyiciye verebileceğim miktarı biraz aşıyor fiyatı ama o kadar övülüyordu ki acaba dedim belki bunu alırsam ek bir ürüne para vermeme gerek kalmaz. Çok küçük bir miktarı tüm yüzü köpürtmeye yetiyor, baya bereketli yani. Krem sürmekten nefret eden ben için iyi ki tanışmışım dediğim bir ürün oldu.  

User 3: Sivilceye iyi geliyor, kızarıklıklar için de çok etkili. Valla hiç ummuyordum bu kadar etkili olduğunu ama demek ki cilt iyi arındırıldığı zaman hakikaten sivilce sorunu çözülebiliyormuş.  

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Aralıklı Oruç Diyeti (Intermittent Fasting) Nedir? Nasıl Yapılır? Gerçekten İşe Yarıyor mu?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ