Makyaj

Kusursuz Bir Şekilde Oje Sürme Teknikleri

Ojeler çoğu kadın için vazgeçilmez bir tutkudur. Kıyafetlerinize, makyajınıza uygun olarak sürdüğünüz oje bir anda havanızı değiştirebilir. Ancak ellerin bakımlı ve hoş görünmesini sağlayan ojeleri sürmek bazılarımız için her zaman zor olmuştur.

 

Her ne kadar kolay bir uygulama gibi gözükse de kusursuz bir oje görünümü sağlamak oldukça incelik ve ayrıntı gerektirir. Taşırılmamış, fırça izi ve dalga görünümünün olmadığı bir oje görünümü için vereceğimiz birkaç püf nokta ile güzellik salonlarına gitmenize gerek kalmayacak.

 

İşte kusursuz bir şekilde oje sürme teknikleri!

 • Oje uygulamasından önce eğer tırnağınızda oje kalıntıları var ise iyice temizleyin.
 • İyice temizlediğine emin olduktan sonra seçtiğin ojenin şişesini sallamak yerine ellerinin arasında ısıtmayı dene. Çünkü ojeyi sallamak hava kabarcıklarına sebep olacaktır.
 • Gelelim kusursuz oje sürme maratonunda ilk adıma! İlk adım tırnaklarınızı şekillendirmek. Tırnaklarınızın mutlaka aynı ölçüde olmasına dikkat edin. Vermek istediğiniz şekle göre tırnağınızı törpüleyin. Küt, oval, badem gibi manikür seçeneklerinden tarzınıza uygun olanı seçin. Eğer tırnak üstlerinizde soyulmalar ve pürüzler var ise törpüyle iyice düzeltin. Törpülenmiş tırnağa oje sürmek daha pürüzsüz bir sonuç verecektir. Ayrıca tırnak etlerini geriye doğru iterek oje için tırnağınızda daha çok alan oluşturabilirsiniz.
 • Diğer bir adım oje bazı uygulamak. Oje sürmeden önce tırnağınıza şeffaf bir oje bazı sürmek ojenin tırnakta daha uzun süre kalmasına ve özellikle koyu renkli ojeleri tırnağından daha kolay çıkarmana yardımcı olacaktır. Aynı zamanda ojen ve tırnağın arasında koruyucu görev görerek tırnaklarının sararmasını zarar görmesini engelleyecektir. Şeffaf oje de işini görecektir. Eğer kolay kırılan tırnaklara sahipseniz baz seçimini sertleştiricilerden yana kullanabilirsiniz.
 • Sıra geldi son adım ojeyi sürme aşamasına. Dengeli bir sürüm için fırçanıza az miktarda oje alın.
 • Çoğu kadın ojeyi diplerden başlayarak uca doğru sürer. Mükemmel bir uygulama için ojeyi sürmeye tırnağın tam ortasından başlayın. Daha sonra kenarlara doğru yayarak sürmeye devam edin. Tırnak etlerinize çok fazla yaklaştırmadan az miktarda oje ile uygulamaya devam edin. 
 • Toplamda 3 fırça darbesi ile oje tüm tırnağınıza eşit miktarda dağılacak, fırça izi ve dalgalanma görülmeyecektir. Ojenin rengine bağlı olarak 2 ya da 3 kat uygulama yapabilirsin. Özellikle nude tonları 2 kat sürmek daha etkili bir sonuç verecektir.
taşırmadan oje sürme
 • Sıradaki püf noktamızın sana uygun olup olmadığını ancak deneyerek öğrenebilirsin. Çoğumuz sağ elinizle yapabildiklerimizi sol elimizle yapamayız. Bunun için sağ eline oje sürerken fırça hakimiyeti kurmak yerine sağ elinin tırnağını hareket ettirmeyi deneyebilirsin.
 • Dikkat etmemize rağmen moral bozucu ufak taşırmalar yaşayabiliriz. Bunun için ojenin kuruduğuna emin olduktan sonra bir kulak çubuğuna aseton dökün ve tırnak kenarlarınızdaki taşan yerleri dikkatlice çıkarın.
 • Son adım olarak ojelerinizin kuruduğuna emin olduktan sonra şeffaf koruyucu ojeni son kat olarak uygula. Böylece ojen gün içerisinde soyulmayacak ve daha parlak görünecek. Eğer şeffaf koruyucun yoksa vazelin ya da kütiküllere bakım yağı uygulayabilirsin. Ojeniz hem daha parlak görünecek hem de tırnaklarınız anında nemlenecek.
 • Ojeyi sürdükten sonra kapağın ağzını sıkıca kapattığından emin ol. Ağzı iyi kapanmayan ojeler hava alır ve ojenin yapısını bozarak kötü bir sürüme neden olur.
 • Ojenin yapısını bozan bir diğer unsur ise aşırı sıcak ya da aşırı soğuk ortamda bırakılmasıdır. Ojeleri saklarken en ideal sıcak oda sıcaklığıdır.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Aloe Veranın Cildimiz Başta Olmak Üzere Bize Faydaları

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu