Makyaj

Kore Makyajı Nasıl Yapılır? Aydınlık & Pürüzsüz!

Korelilerin cilt bakım yöntemleri kendilerine özgü eşsiz olduğu gibi makyaj stilleri de diğer kültürlerden farklı olarak dünyada merak uyandıran mucizevi sırlar barındırıyor. Son yılların güzellik trendleri arasında ilk sıralarda yer alan Kore makyajı; doğal, ışıltılı, sağlıklı bir görünüm yaratmaya yöneliktir. Bu makyajın olmazsa olmazı aydınlık, bembeyaz bir ten ve minimal göz makyajı. Eğer sen de cildin kendi güzelliğini ortaya çıkan doğal tonlarda makyaj görünümü seviyorsan Kore makyajı tam sana göre!

 

Kore Makyajına Hazırlık

Korelilerin makyajında en önemli püf nokta cildin parıl parıl olması. Mat makyaj yerine ıslak, nemli bir makyaj anlayışını benimserler. Bu görünümün temel anahtarı ise bembeyaz bir tenden geçer. Beyaz ve eşit bir cilt tonuna sahip olmak en büyük hedef. Koreliler ten renklerinin beyaz ve aydınlık olması için birçok cilt bakım ürünü kullanarak cilt bakımına çok fazla zaman harcarlar. Ciltlerine düzenli bakım yapmaları ciltlerine daha az ten makyajı yapmalarına sebep oluyor. Bu sayede kapatıcılığı yüksek ağır fondötenler yerine güneş koruyuculu BB, CC krem tarzında hafif ürünler kullanılıyorlar. Amaç ‘’No make up make up’’ tadında, doğal, pembe ve şeftali tonların ağırlıklı olduğu bir görünüme ulaşmak.

Genel görünümden bahsettik, gelelim bu görünüme nasıl kavuşuruz adım adım paylaşıyoruz. Makyaj uygulamasına başlamadan önce cildini iyice temizleyip nemlendirmelisin.

Eğer zamanın varsa cildine uygun bir kağıt maske uygulayabilirsin. Koreliler makyaj uygulamasına geçmeden önce kağıt maske uygulayarak ciltlerini makyaja hazırlarlar.

Cildini hazırlamaya baz uygulayarak devam et. Cildine aydınlık ve nem veren ışıltılı bir makyaj bazı tercih etmelisin.

 

Kore Ten Makyajı

kore makyajı

Baz sürdükten sonra sıra fondöten seçiminde. Cam gibi bir cilt görünümünü destekleyen, ışıltılı ve aydınlık etkili bir fondöten veya BB, CC krem tercih etmelisin. Cilt renk tonunu eşitleyecek ve cildini daha sağlıklı gösterecek.

Ten makyajını pudra ile sabitlerken de ışıltılı bitişli pudraları kullanmalısın. Böylelikle cildini matlaştırmadan cildindeki o ışıltılı görünümü koruyacaksın.

Cam gibi bir cildin diğer bir adımı aydınlatıcılar. Çok abartmadan elmacık kemiklerinin üzerine seçtiğin çok pigmentli olmayan bir aydınlatıcı uygulayabilirsin.

Kore makyajı esintisinin kendini belli ettiği bir uygulama olan allıklarda sıra. Koreli kadınlar utanmaktan kızarmış gibi bir yanak görüntüsüne bayılırlar. Bu görüntünün onları daha masum gösterdiğini düşünürler. Bunun için şeftali, pembe arasındaki doğal tonlarda bir allığı yanaklarının ön elmacık kısımlarına uygularlar. Özellikle likit formdaki sıvı allıklar istenilen o doğal, ıslak bitişi verecektir.

 

Kore Göz Makyajı

kore makyajı nasıl yapılır

Sıra geldi en önemli adıma. Göz makyajındaki hedef gözlerin daha büyük görünmesini sağlamak. Koreliler göz kapaklarına ince bir bant yapıştırarak çift göz kapağı görünümü yaratırlar. Bu adımı dilerseniz atlayabilirsiniz.

Far uygulamasında aynı şekilde doğallıktan uzaklaşmayarak, pembe, ışıltılı veya nude tonlarda renkleri seçmelisin.

Eyeliner olarak ise daha doğal görünmesi adına kahverengi renkteki bir eyeliner kullanmalısın. Koreli kadınlar gözlerini daha iri göstermek için eyelinerı göz pınarlarına ve dış köşelerine uygularlar.

Son adımda ise gözün alt-iç kısmına beyaz ya da ten rengi bir göz kalemi sürülür. Koreliler sevdikleri masum görüntüyü gözlerinde de devam ettirirler. Bu yüzden eyeliner’ın kanatları aşağıya doğru olmalı. Göz pınarlarına aydınlatıcı sürerek üzgün ve masum bir ifade elde edilir.

Çoğumuz göz altı torbalarımızdan şikâyet ederiz. Ancak koreli kadınlar bu görüntüyü oldukça sevimli bulur. Bu görüntüye ‘’aegyo sal’’ adını vermişlerdir. Bunun için gözlerinizin altına kahverengi göz kalemi ile hafif bir gölge verin. Çizgiyi daha net görmek için gözlerinizi hafif kısın ve göz altı torba çizginizi belirginleştirin. Ardından bir aydınlatıcı veya ışıltılı bir far ile üzerinden geçin.

Son olarak yoğun kirpik görünümden kaçın. Ayrıca söylemeden geçmeyelim. Koreli kadınlar kendilerini daha genç gösterdiklerini düşündükleri için daha düz bir kaş stili benimserler. Eğer kaş şeklin çok kavisliyse kaşlarını doldurarak daha düz görünmesini sağlayabilirsin.

 

Kore Dudak Makyajı

Gelelim dudaklara.  Kore makyajı trendinde küçük dudaklar diğer bir güzellik anlayışlarından. Küçük dudaklar masumiyet simgelerinden biri. Bu yüzden ruj tüm dudaklara uygulanmaz. Üst ve alt dudakların arasına, vişne tonlarında bir ruj uygulanılarak parmaklarla dağıtılır. Dudaklarının dışı beyazken içe doğru kırmızı, pembe tonlarında görünmeli.

Eğer dudaklarının daha parlak görünmesini istersen lip gloss uygulayabilirsin.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Aloe Veranın Cildimiz Başta Olmak Üzere Bize Faydaları

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu