Zevosis

Kızıllar İçin Makyaj Tüyoları

İster minimal makyajı tercih edin ister parlak kırmızı rujlardan vazgeçemiyor olun, kızıllar için makyaj tüyoları söz konusu olduğunda uyulması gereken bazı kurallar var. Bakır, maun, kiraz kırmızısı… Hangi tonda olursa olsun, az bulunan kızıl saçlar oldukça dikkat çekici ve güzeldir. Bu güçlü ve tutkulu saç rengini taşımak zor olabilir ve dengeli bir makyaj gerektirir. İşte kızıllar için önemli ve kendileri gibi zor bulunan makyaj sırları…

  • 22 Ağustos 2021
  • 1.043 kez görüntülendi.
Kızıllar İçin Makyaj Tüyoları

İster minimal makyajı tercih edin ister parlak kırmızı rujlardan vazgeçemiyor olun, kızıllar için makyaj tüyoları söz konusu olduğunda uyulması gereken bazı kurallar var.

Bakır, maun, kiraz kırmızısı… Hangi tonda olursa olsun, az bulunan kızıl saçlar oldukça dikkat çekici ve güzeldir. Bu güçlü ve tutkulu saç rengini taşımak zor olabilir ve dengeli bir makyaj gerektirir.

İşte kızıllar için önemli ve kendileri gibi zor bulunan makyaj sırları:

Çillerinizle Gurur Duyun

Kızılların övündüğü tüm doğal özellikler arasında çiller en güzellerinden biridir ve asla gizlenmemelidir! Tam tersi onları gösterin bayanlar, özel olduğunuzu gösterin ve asla çeşitli ürünler kullanarak çillerinizi kapatmaya çalışmayın. Sadece hafif bir pudra veya biraz mineral fondöten çillerinizi güzel tutmanın harika bir yoludur!

Kızıllar İçin Göz Makyajı

kızıllar için makyaj

Turba, zeytin ve haki yeşiller hala kızılların güzelliğini öne çıkarmaya yardımcı olacak güçlü renkler olsa da artık göz makyajı denilince sizin için tek akla gelenler olmamalı!

Örneğin artık altın, bakır, tarçın ve pas rengi gibi kızılların kendilerine has özellikleriyle uyumlu bir şekilde harmanlanabileceği sıcak göz farlarına ulaşmak mümkün. Özellikle sofistike bir görünüm yaratmak istiyorsanız, leylak, plum, deniz mavisi veya turkuaz gibi kontrast renklere yönelebilirsiniz.

Ayrıca, şeftaliler her zaman kırmızıyı ortaya çıkarır ve çilleriniz, şeftali göz farı ile daha da güzel görünür!

Elbette, göz farından tamamen vazgeçebilir ve yumuşak vurgular oluşturmak için göz kalemi dışında hiçbir şey kullanmayabilirsiniz de!

Kızıl saçlıların genellikle açık renk kirpikleri vardır, ancak cömert bir maskara uygulaması etkileyici gözler yaratır. Uzatma maskarası kullanarak kısa kirpikleri uzatabilirsiniz. Çok açık ten genellikle siyah rimel ile sert bir kontrast oluşturur. Bu yüzden kahverengi tonlarında rimeller daha iyi bir seçimdir.

Dumanlı göz makyajından çekinmeniz için de hiçbir sebep olmadığını belirtmeliyiz. Makyajın geri kalanı sadeyse, dumanlı gözler kızıllara çok yakışır! Ancak koyu siyah tonlardan kaçınmalı ve daha çok altın, kahverengi veya gri tonlara yönelmelisiniz.

Kaşlara gelince, artık kaşlarınızı olmadıkları bir şey yapmaya çalışmayı bırakın! Doğal kaş renginizden bir iki ton daha açık olan bir kalem bulun ve bunu özelliklerinizi geliştirmek için kullanın, yeni kaşlar boyamak için değil.

Mineral Fondöten ve Doğal Allıklar

Mineral fondötenden bahsettiğimizi hatırlıyor musunuz? Pekala bayanlar, bu kızıllar için açık ara en iyi fondötenlerden biri! Çünkü en önemli özelliklerinizden biri olan harika çillerinizi göstermenize izin verir.

Çoğu kızıl, yanaklarında kızarıklıktan kaçınması gerektiğini bilir. Çok fazla kırmızı, kızıllar için kesinlikle ezicidir. Halbuki, mercan kırmızısı, kayısı ve şeftali gibi doğal allık renkleri, kızılların yanaklarına sıcak bir ışıltı katar ve şık görünür. Pembe allık ise kızıllar için fazla belirsizdir ve bu nedenle kaçınılmalıdır.

Kızıllar İçin Dudak Makyajı

Mercan, şeftali, kayısı ve gül gibi doğal tonlardaki rujlar veya dudak parlatıcıları kızıllarda harika görünür. Elbette makyaja sanatsal bir dokunuş eklemek isteyen kızıllar, diğer uç noktayı da tercih edebilirler. Makyajın geri kalanı sade olduğu sürece, koyu kırmızı dudaklar her zaman işe yarar!

  • Mercan Tonları

Kızıllar için bu makyaj ipucunu çevreleyen çok fazla tartışma var. Pek çok insan mercan renklerinin ve kızıl saçın bir arada olamayacağına inanır, ama bu doğru değil! Tabii ki, hepsi ten renginize ve sahip olduğunuz kırmızı tonuna bağlıdır, ancak dudaklarınızda veya hatta yanaklarınızda biraz mercanın yüzünüzü aydınlatmak için harika bir yol olduğunu söyleyebiliriz.

  • Gold

Altın, kızıllar için vazgeçilmez olmalıdır! Arada bir göz farı veya göz kalemi olarak kullanılabilir. Dışarıda bir geceye hazırlanırken harika bir seçenektir ya da doğru makyajla gündelik olarak da kullanılabilir. Kim gözlerinin yanında küçük bir ışıltıyı sevmez ki? Üstelik bu kadar yakışırken…

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Yaşlı Görünmenize Sebep Olan 12 Alışkanlık

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ