Moda

İtalyan Kadınlarını Çekici Kılan 14 Stil İpucu

Moda söz konusu olduğunda pek çok insan Fransa’nın yerinin ayrı olduğunu düşünse de dünya moda başkenti statüsü haklı olarak İtalyan şehri Milan’a ait. İtalyanlar genel olarak moda trendleri konusunda bilinçlidir ve iddialı ve benzersiz görünümler yaratmayı iyi bilir. İtalyan kadınlara gelince… Dünyanın başka hiçbir yerinde görülmeyecek kadar çekici ve dişi bir tarzları vardır. Bunun sebebi ise seçtikleri giysiler kadar muhteşem aksesuarlarıdır. İtalyan kadınları için öncelikli kural, kadınlığa odaklanmaktır…

İtalyan stilinin ayrıntılarını ve yerel kadınların bu kadar çarpıcı görünmesine yardımcı olan hileleri sizin için bir araya getirdik, kim bilir belki denemek istersiniz. Ne de olsa hepimizin içinde yanan bir Akdeniz ateşi var…

 • İtalyan kadınları aynı anda birçok yüzük takmaktan korkmaz.
italyan kadınaları stil

Hemen hemen her kadın takılara bayılır ama İtalyan kadınlar onları çok özel bir şekilde kullanırlar. Diğer moda tutkunları, gereksiz aksesuarlarla görünümlerinde aşırıya kaçmaktan korkarken, İtalyan kadınların parmaklarında çoğu zaman karışık ama uyumlu yüzükler görebilirsiniz. İlk bakışta tuhaf görünen bu çeşitliliğin, daha yakından incelendiğinde Barok üslubun harika bir örneği olduğu anlaşılabilir.

Yerel kadınlar, lüks vintage yüzükleri ve değerli taşları ucuz mücevherlerle nasıl bir arada kullanmaları gerektiğini bilir. Bu da hem rahat hem de orijinal görünür! Bu stili denemek isteyenlere tek tavsiyemiz, tüm aksesuarların aynı renk metalden yapılması gerektiğidir. Bu, gümüş yüzükleri beyaz altın veya platinden yapılmış ürünlerle kombinleyebileceğiniz anlamına gelir. Her kuralın her zaman istisnaları olmasına rağmen.

 • Söz konusu bilezik olduğunda da aynısı geçerli, asla çok fazla bileziğe sahip olamazsınız.

İtalyan kadınları yüzüklerin yanı sıra bilezikleri de severler. Belki de özellikle ellerini bu kadar çok mücevher ile süslemelerinin sebebi, duygusal insanlar olmalarından ve bu vücut bölgelerine dikkat çeken çok fazla jest yapmalarından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, aşırı bilezik kullanımı İtalyan modacılarının da önemli bir ortak özelliğidir. Bu aksesuarlar aynı zamanda farklı şekillerde, dokularda ve fiyatlarda çeşitlenir ve İtalyan kadınlar, swarovski kristallerini ve siyah deriyi aynı anda kullanmak gibi, onları en beklenmedik şekillerde nasıl birleştireceklerini iyi bilir.

 • Güneş gözlüğü sadece bir ihtiyaç değil, aynı zamanda önemli bir aksesuardır.

İtalya’da güneş gözlükleri sadece işlevsel ve gündelik bir ihtiyaç değil, aynı zamanda görünümün önemli bir detayıdır. Kural, gerçek bir moda tutkunuysanız, klasikten avangarda farklı stillerde birden fazla güneş gözlüğüne sahip olmanız gerekliliğidir. Güneş gözlüklerinizin yardımı ile kıyafetinizi tamamlarken görünümünüze ekstra cazibe ve kendinize biraz gizem katabilirsiniz.

 • Siyah, vazgeçilmezdir.

Sıcak iklime rağmen, İtalyanlar yılın herhangi bir zamanında siyah kıyafetler giymeyi gerçekten seviyorlar. Siyah, her şeyden önce, pratiktir. Buna ek olarak, vücudu daha ince gösterir ve genel olarak daha zarif görünür. İşte size İtalyan kadınlardan bir ipucu: Sıcak havalarda bile muhteşem görünmek istiyorsanız, siyah pamuklu bir elbise giymekten çekinmeyin.

 • İtalyan kadınları cildine özen gösterir.

İtalyan kadınlarının güzellik rutinlerinin en önemli parçalarından biridir cilt bakımı. Yerli kadınların çoğu doğası gereği koyu renk saça ve tene sahip oldukları için epilasyona özel önem verirler. Gereksiz vücut tüylerini almanın bir yöntemi de ağdadır. Bu prosedür sadece kılları değil aynı zamanda ölü deri hücrelerini de temizler. Sonuç olarak, giysilerle kamufle edilemeyen bacaklar ve kollar çok pürüzsüz ve bakımlı görünür.

 • Saçları İtalyan kadınlarının gururu ve sevincidir.

İtalyan kadınlarının saçları genellikle kalın ve oldukça serttir. Bu, kadınların sıcak şekillendirme ve hatta perma gibi hemen hemen her türlü yöntemi kolaylıkla uygulayabileceği anlamına gelir çünkü saçların zarar görmesi daha düşük bir olasılıktır. Ve gösterişli saçlar elbette bir kadının en güzel aksesuarlarından biridir!

 • Dar kot pantolonlar İtalya’da her zaman modadır.

İtalyan kadınları figürlerini vurgulamayı severler. Bu nedenle, dünyanın geri kalanındaki kadınlar gündelik trendlere daha uygun erkek arkadaş kotu veya anne kotu giyerken, İtalyan moda tutkunları skinny kot pantolon giymeye devam eder. Bir İtalyan kadınları moda trendlerini sıkı bir şekilde takip etmeye değil, kendisine en uygun stili seçmeye odaklanır.

 • Temel bir gardırop harika bir yatırımdır.

İtalyan kadınlarının en büyük özelliklerinden biri, çaba harcamadan son derece şık görünmeyi bilmeleridir. Ve sizinle de paylaşmaya hazırlar: Tek yapmanız gereken güzel bir beyaz bluz veya tişört, üzerinize tam oturan bir kot pantolon ve klasik bir siyah deri ceket almak. Yerel kadınların sokaklarda çekilmiş fotoğraflarında, farklı mevsimlerde aynı kıyafetleri giymiş gibi göründüklerini fark edebilirsiniz. Buradaki en önemli ayrıntı, kıyafetlerin yüksek kalitede olması ve vücuda iyi oturmasıdır. Nitelik onlara göre nicelikten daha önemlidir.

 • İtalyan kadınları ayakkabılarına çok dikkat ederler.

İtalyan kadınları tercihlerini asla sıkıcı ayakkabılar veya babetlerden yana yapmazlar, onlar her zaman zengin bir dokuyu tercih ederler. Giydikleri ayakkabıların tüyler, kristaller veya yapay elmaslarla süslenmesini ister ve severler. Ve bu modeller parlak güneşin altında gerçekten etkileyici görünürler. Ayrıca, yerel modacılar erkeksi ayakkabılara çok düşkündür. Örneğin, kaba botlar kadın bacaklarının zarafetinin altını mükemmel bir şekilde çizer ve İtalyan kadınlar, yaşları ne olursa olsun bu tür ayakkabıları seçerler. Yani hem genç kızlarda hem de olgun kadınlarda spor ayakkabı veya asker botları görebilirsiniz.

 • İtalya’da kadınlar yüksek çizmeleri çıplak bacaklarla giyerler.

Sadece soğuk mevsimlerde ve bir paltoyla yüksek çizme giymeye alışık olabilirsiniz. İtalyan kadınları farklı düşünüyor. Soğuk havalarda, yerel kadınları nadiren yüksek çizmelerle görürüz çünkü tayt ya da kalın çoraplar yerine botların altına ince ve ten rengi çorap giymeyi tercih ederler, böylece bacakları çıplak kalır ve dizleri görünür. Gündelik bir kıyafetleri, kısa bir elbise veya etek ve yüksek çizmelerden oluşabilir ve bu son derece çekici bir kombindir.

 • İtalyan kadınlar kemerlerle bellerini vurgulamayı asla unutmazlar.

Kemer, kullanıldığı her kıyafette daha ince ve zarif bir silüet oluşturduğu için kadınlar için çok önemli bir aksesuarıdır. Kemerler kalın, ince, işlevsel veya tamamen dekoratif olabilir. İtalyan kadınları klasik bir elbiseden palazzo pantolonlara kadar, kıyafetlerini her zaman bir kemerle tamamlamayı ihmal etmezler.

 • Serin havalar için en iyi parça bir trençkottur.

İtalyan bir kadının gardırobunun vazgeçilmez parçası, nötr tonlarda klasik, uzun bir trençkottur. Etekler, elbiseler ve kot pantolonlarla iyi görünen trençkot, spor ayakkabılardan sneaker’lara kadar her türlü ayakkabı ile tamamlanabilir. Bu, size uzun yıllar hizmet edecek ve cazibesini asla kaybetmeyecek harika bir stil yansımasıdır. Üstelik hemen hemen her fiyat aralığında güzel bir trençkot bulabilirsiniz.

 • Birkaç çantayı aynı anda kullanabilirler.

İtalyan kadınların gardıroplarında el çantası önemli bir rol oynar. Günlük yaşam için genellikle tek omuza da takılabilen çapraz askılı çantaları tercih ederler. Ayrıntılara gelince, bir zincir kayış gibi farklı bir forma yönelebilirsiniz. Alışılmadık tavır ise aynı anda kullanılan birkaç çantanın birleşimidir. İtalyan bir kadın bir elinde küçük bir çanta veya el çantası ve diğerinde bir alışveriş çantası tutabilir. Bu alışkanlık, çok kullanışlı ve pratiktir.

 • Her mevsim şapka takarlar.

Şapka, hemen hemen her görünümü tamamlayabilecek popüler ve şık bir aksesuardır. Tabii ki, geniş kenarlı şapkalar birçok ülkede sıcak havalarda tercih edilen bir öğedir, ancak İtalyan kadınları mevsim ne olursa olsun onları giyer. Ayrıca yazın bile oldukça kalın, yünlü şapkalar giyip elbiselerle kombinlediklerini görürseniz de şaşırmayın.

İtalyan kadınlarının kendilerine has bir tarzları olduğuna katılıyor musunuz? İtalyan kadınlara özgü moda trendlerinden hangilerini uygulamak istersiniz? Tercih ve yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın…

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Coco Chanel’den 25 Moda Tavsiyesi

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu