Makyaj

Hangisi Daha Kolay Uygulanır? Dipliner ve Eyeliner Farkları

Dipliner ve eyeliner arasındaki farklar bir çok kişinin kafasını karıştırıyor. Özellikle, dipliner son zamanlarda duyulmaya başladı ve bir çok kişinin kafasında hala bir yere oturamadı. Hangi eyeliner çeşidi kimin için daha uygun ve ne amaçla kullanılıyor bilinmiyor olabilir. O halde gelin, ne olduklarını ve aralarındaki farkları inceleyelim.

 

Dipliner Nedir?

Dipliner kirpik diplerini belirginleştirme amacıyla kullanılan bir makyaj malzemesi. Likit bir ürün olan dipliner, kolay sürülebilmeyi sağlayan sivri, keçe bir uca sahiptir. Dramatik bir görünüm kazandırabilir. Yeni başlayanlar için tercih edilebilir bir üründür.

 

Eyeliner Nedir?

Eyeliner, göz kenarlarına çizgi çekme amacıyla kullanılır. Likit, kalem, toz şeklinde farklı eyeliner çeşitleri bulabilirsiniz. Eyelinerın bir avantajı da size bu farklı seçenekleri sunuyor olmasıdır. Bu sayede, elinizin yatkınlığına ve tercihinize göre dilediğiniz eyeliner göz kalemi ile makyaj yapabilirsiniz. Sizin için uygun olan eyeliner ile gözlerinizi vurgulayabilir, ön plana çıkarabilirsiniz.

 

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Farklar Nedir?

Dipliner ve Eyeliner Farkları

Dipliner ve eyeliner arasında bazı temel farklılıklar bulunyor. Kafanızdaki soru işaretlerini kaldıracak bazı farklılıkları;

  • Eyeliner, ustaların elinde daha etkili sonuçlar verebiliyor. Dipliner, yeni başlayanlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Eyelinera kıyasla keçeli ve sivri ucu yeni başlayanların işini kolaylaştırıyor.
  • Eyeliner fırçası, dipliner fırçasından daha uzun ve yumuşaktır. Uzun ve yumuşak uçlu eyeliner, yeni başlayanlar için kontrol etme konusunda problem yaratabilir.
  • Keçe uçlu ve sert olan dipliner, hata yapma riskini azaltır. Aynı zamanda, sert olan yapısıyla kirpik uçlarına kullanımı çok daha kolaydır.
  • Dipliner, kirpik dibine daha ince bir çizgi çekmek isteyenler için de eyelinera kıyasla tercih edilebilir.
  • Kuyruklu bir eyeliner tercih edenler için ise, eyeliner daha etkili ve kullanışlı. Fakat, dipliner ile de biraz daha özen göstererek aynı etkiyi verebilirsiniz.
  • Kullanımı daha kolay olan dipliner ile eyelinera kıyasla daha net ve düzgün çizgi çekebilirsiniz.
  • Likit ve krem kıvamında olan eyeliner, dipliner göz kalemine göre daha parlak bir yapıya sahiptir. Ağır makyaj yapanlar tarafından tercih edilebilir.
  • Eyeliner ile daha ince bir çizgi çekebilirsiniz. Dipliner göz kaleminin keçeli ucu ince bir çizgi çekmenize izin vermeyebilir.
  • Eyeliner ile keskin bir makyaj yapmak mümkün iken, dipliner ile daha dramatik ve dumanlı bir makyaj yapabilirsiniz.
  • Dipliner göz kalemleri, eylenir göz kalemlerine  göre daha çabuk kururlar. Bu sayede, kat kat sürerek, çizgiyi belirginleştirebilir veya rötuş yapabilirsiniz.

 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Saçkıran Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Belirtileri Nelerdir? Bulaşıcı mı?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu