Sağlık

Hametan Krem Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Daha önce hiç kullanmamış olsanız bile adını mutlaka duymuş olmalısınız! Hametan krem, uzun süredir hemen hemen tüm cilt sorunları için ilk başvurulan ürünlerden biri. Üstelik medikal uygulamaların yanı sıra kozmetik endişeler için de son derece popüler bir alternatif.

Hametan Nedir?

Abdi İbrahim İlaç San. ve Tic. A. Ş. tarafından üretilen Hametan kremin etken maddesi hamamelis virginiana (cadı fındığı) distilatı’dır ve her 100 gram kremde 5.35 gr oranında bulunur. İçerikte bulunan yardımcı maddeler ise setil alkol ve sorbik asittir. 30 gr ve 50 gramlık alüminyum tüplerde sunulan krem, birçok cilt sorununu ortadan kaldırmakta oldukça etkilidir.

hametan krem içeriği

Krem ve pomad olmak üzere iki ayrı formda üretilmektedir. Hametan pomad biraz daha yağlıdır ve daha kuru ciltler için tercih edilebilir. Ayrıca, aynı özellik sebebiyle derinin daha derin katmanlarını etkileyen cilt rahatsızlıkları için de pomad tercih edilmelidir. Ne krem ne de pomad kortizon içermez ve içerikleri aynıdır.

Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Özellikle bebekli evlerde sıklıkla başvurulan Hametan krem, pişik ve isilik tedavisi için son derece hızlı ve başarılı sonuçlar verir. Ayrıca emziren annelerin meme ucu deformasyonlarını iyileştirmek için de kullanılabilir.

Bir nemlendirici olarak da harikalar yaratan Hametan, cilt bakımının her türlü alanında etkilidir. İnternet forumlarında kadınların birbirlerine sıklıkla tavsiye ettiği krem, çeşitli nedenlerden kaynaklanan lekeler için idealdir. Yaş almanın ve güneşin sebep olduğu lekeleri geçirir, cildi onarır, yeniler, renk tonunu eşitler ve hatta aydınlatır. Ayrıca Hametan sivilce ve akne izleri için de güvenle kullanılabilir.

Güneş yanıklarına iyi geldiği kadar birinci ve ikinci derece vücut yanıklarını da iyileştirir. Ayrıca sürtünme, sıyrık ve kesikler gibi çeşitli yaralanmaların tedavisinde de etkilidir.

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?


Doktor tarafından başka bir formül önerilmediği sürece, gün içerisinde birkaç kez kullanılabilir. Lezyonun oluştuğu bölge ve eller temizlendikten sonra ince bir tabaka halinde sürülür ve hafif bir masaj yaparak emilmesi beklenir.

Hametan Krem Yan Etkileri

Hametan kremin yan etkileri arasında, nadir de rastlansa, solunum düzensizliği ya da zorluğu, yüz, dudak, dil ve boğaz bölgelerinde şişlik, mide bulantısı ve karın ağrısı vardır. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız kremi kullanmaya son vermeli ve doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

Hametan Krem Emzirme ve Hamilelik


Hamile ve emziren kadınların kullanmasında sakınca yoktur. Hatta daha önce de belirttiğimiz üzere, bebeklerde pişik ve isilik ve annelerde meme ucu deformasyonları için uzmanlar tarafından da sıklıkla önerilir.

Hametan Krem Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır?


Tedbir amaçlı olarak içerisinde bulunan maddelerden herhangi birine alerjisi olan insanların kullanmaması önerilir. Ancak bunun dışında, özellikle tehlike teşkil eden durumların bir kaydı yoktur.

Hametan Krem Muadili

  • Hamazinc Krem
  • Hamederm Plus Krem
  • Wilkinson Pomad
  • Yessi Krem

Hametan Krem Fiyatı


Normal reçete ile satılan Hametan kremin güncel fiyatı 13.55 TL, Pomat olan formunun fiyatı ise 11.06 TL’dir.

Hametan Krem Kullananlar


User 1: Benden önce hamile kalan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine meme ucumdaki çatlaklara sürdüm ve artık çok daha rahat ve acısız emzirebiliyorum. Tüm anne adaylarına şiddetle öneririm, doğumdan sonra bebeğinizin pişikleri için de çok başarılı bir ürün.

User 2: Hem evde hem çantamda sürekli yanımda bulundurduğum bir ürün. Herhangi bir yaralanmada ilk müdahaleyi Hametan kremle yapıyorum ve onu keşfettiğime çok memnunum.

User 3: Sivilce problemim için kullandım ve eski izleri bile yok etmeyi başardı. Üstelik çok ucuz, daha ne isterim? Cildim iyileştikçe ben de kendimi daha iyi hissediyorum!

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Jelgo Jel Nedir, Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu