Moda

Hailey Baldwin Stili

Bir kadının her hali mi moda dergisi çekimi havasını taşır? Hailey Baldwin söz konusuysa evet öyle! Sokakta öylece yürürken, güneşlenirken ve hatta maç izlerken… Kendisi sadece Justin Bieber’ın büyük aşkı değil, bizim de adeta stil tanrıçamız… Her haliyle ilham kaynağı, her haliyle Rönesans tablosu… Peki, Hailey Baldwin stili neden bu kadar ilgi görüyor?  

hailey baldwin moda çekimi
  • Cool… Taşıdığı hiçbir parça üzerinde sırıtmıyor.  
  • Sadece modayı değil, içsel dünyasını da takip ediyor. Sırf trend olduğu için kendisine yakışmayacak olan parçaları kesinlikle kombinlemiyor.  
  • Mix yapmaya bayılıyor! Moda konusunda bize ilham vermekte olduğu kadar, ilham almakta da son derece yetenekli. Farklı dönem ve stillerden esinlenerek kendine özgü bir tarz yaratıyor.  
  • “Şık olmak, rahat olmaktan feragat etmeyi gerektirir.” tabusunu gösterişli bir şekilde yıkıp geçiyor. 
  • Kolay uyarlanabilir…  Hailey Baldwin stili markalarla değil, parçalarla öne çıkan bir dokuya sahip. Bu özelliği, onun stilini farklı gelir düzeyine sahip kadınlar tarafından da uygulanabilir kılıyor. Klasikleşmiş sokak görünümlerinde kullandığı çoğu parçanın benzerlerine, çok daha düşük fiyatlara erişebilmeniz mümkün.  
hailey baldwin siyah elbise

Nasıl Hailey Baldwin Gibi Giyinilir? 

Ünlü model, modayı sadece bir iş olarak görmüyor adeta onu yaşıyor… Onu rüküş gördüğümüz, “Ama bu hiç olmuş mu Hailey’ciğim?” dediğimiz tek bir görüntüsü yok. Bunda yeni şeyleri denemekten korkmaması, cüretkârlığın dozajını çok iyi şekilde ayarlaması, trendlere uymayı değil onları belirlemeyi seçmesi ve tabii ki bedenini çok iyi tanıyor oluşunun etkisi büyük. Peki onun gibi bir “it girl” olmak için hangi parçaları gardırobumuza dahil etmeliyiz, gelin birlikte öğrenelim… 

hailey baldwin

1- Şapkaları severiz! 

Hailey için bir şapka koleksiyoneri desek abartmış olmayız. Beyzbol şapkalarına karşı tutkulu bir aşkı bulunan güzel model, kasketlere karşı da boş değil… 

hailey baldwin şapka

2-Sokaklar bizim!  

Onun en çok sokak stiline hastayız. Rahat, özgün ve ilgi çekici kombinlerle aklımızı başımızdan alan Hailey; hiphop kültüründen ilham almaktan çok hoşlanıyor. Bomber ceketleler ve oversize montlar, üzerinde taşımaktan büyük keyif duyduğu parçaların başında geliyor.  

hailey baldwin sokak tarzı

3- Uzun bacaklar aşkına! 

Hepimize adaklar adatacak düzgünlükte olan bacaklarını ele güne göstermekten geri durmayan Hailey, kot ve tayt şortları çok seviyor. 

hailey baldwin şort

4-Desenlerden korkma! 

Desenli parçalar, hepimizin malumu olduğu üzere çok zor kombinleniyorlar. Fakat bu bizi yıldıramaz! Stil ikonumuz, kamuflaj ve ekose desenlerine bayılıyor ve günlük hayatında da sık sık kullanıyor. Sıra bizde! 

ekose kombinleri

5-Yalınlığın ışıltısı yeter! 

Tabii bunda muhteşem fiziğinin de etkisi çok büyük. Zira kendisi çuval giyse hayran bırakacak bir vücut yapısına sahip. Ama buna rağmen, stilinde kusursuz vücut hatlarını sergilemeye çalışıyor havasını kesinlikle almıyorsunuz. Ne diyelim dümdüz ama bir yandan da gizemli bir tarzı var. Büyülü bir tarz… 

sokak modası

6-Gömlekler yeniden belde! 

Hailey Baldwin stili, her dönemi çekip çevirip üstüne yakıştırmayı bir şekilde başarıyor. 90’lı yıllardan yadigar olan bele gömlek bağlama akımını Hailey’in kombinlerinde çokça görmek mümkün. 

belden bağlama gömlek

7-O bir denim kraliçesi… 

Dedik ya bu kız tam bir yaratıcılık bağımlısı. Kimsenin risk alıp giymeye cesaret demeyeceği parçaları giyerek sadece podyumları değil, sokakları da inletiyor.  

hailey baldwin jean

8-Bazen eğlenceli bir parti kızı… 

Kızımız bir bukalemun gibi her tarza bürünebiliyor… Zaman zaman seksapalitesini de oyuna dahil etmekten kaçınmayan Hailey, parti stilinde siyah ve kırmızı mini elbiseleri çok seviyor. 

little black dress

9-Bazense davetlerin gözde ismi… 

Kırmızı halı söz konusu olduğunda, kızımız yeniden kabuk değiştiriyor ve ışıltı modunu aktive ediyor.  Gün ışığında ne kadar sadeyse gece olduğunda da o gösterişli! Ayrıca davet stilinde sırt dekoltesini çok sık kullandığını da belirtelim. 

kırmızı halı

10-Saçlar fora! 

Bizler markete gitmek için bile oturup saçlarımızı maşalıyor, krepe atmaya doyamıyoruz fakat o saçlarını akışına bırakmayı çok seviyor. Ne de olsa stilinin en önemli bileşeni doğallık… Dağınık topuzları ve eğlenceli atkuyrukları da günlük stilinin yıldızlarından biri. 

hailey baldwin saç

11-On yüz milyon ayakkabı… 

Dişiliğin DNA’sında olan ayakkabı tutkusu, bittabi Hailey’de de had safhada. Favori tercihi ise dizüstü çizmeler ve spor ayakkabılar… Ayrıca siyah ve kahverengi renklere de daha çok yer verdiğini belirtelim.

hailey baldwin ayakkabı tercihi

12-Top renkler: 

Onun üzerinde her rengi görmemiz mümkün. Niye yalan söyleyelim hepsi de çok yakışıyor. Fakat tabii ki mevsim ne olursa olsun kendisinin vazgeçilmez renkleri var ve onlar; Beyaz, taba, gri, turuncu ve siyah. 

hailey baldwin kullandığı renkler

13-Bonus: 

Hailey Baldwin stili hakkında tüm can alıcı detayları paylaştığımız yazımızı sonlandırmadan önce, küçük bir ipucu daha belirtmeden edemedik. Onu “it girl” yapan şey, sadece fiziği ve kombinlerinden ibaret değil. Bu sihrin altında, bedenini tanıyor ve doğru yorumluyor oluşu yatıyor. Hal böyle olunca giydiği her parçayı da kusursuz bir şekilde taşıyabiliyor. Bu yüzdendir ki sevgili hanımlar, her nereye giderseniz gidin podyumda yürüyormuşçasına adımlar atabilmek için önce bedeninizi tanımanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın… 

podyum yürüyüşü

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu