Dizi - Film

Ginny and Georgia Konusu ve Karakterleri (Spoiler Free)

Ünlü dizi Gilmore Girls ile benzerliği dikkat çeken, son zamanlarda adından söz ettiren Netflix dizisi Ginny and Georgia hakkında bir analiz hazırladık. Bunu yaparken, hem bu gençlik dizisini size tanıtmak hem de karakterlerimiz hakkında biraz daha detaylı konuşmak istiyoruz. Fakat merak etmeyin, spoiler vererek tadınızı kaçırmayacağız. Hazırsanız, başlayalım!

Ginny and Georgia afiş

Ginny and Georgia İnceleme

Dizi hakkında detaya girmeden önce izlemeyenler için kısaca bir özetleyelim. Dizimizin isminde de yer alan Georgia, genç yaşta iki çocuk sahibi, ‘cool’ bir annedir. Fakat bu eğlenceli genç anne imajının altında bundan daha fazlası yatar. Yıllar içinde birden fazla evlilik yapmış anne, son evliliğindeki zengin eşini kalp krizinden kaybeder. Sonrasında yeni bir başlangıç yapmak için çocuklarıyla beraber Wellsbury kasabasına taşınırlar.

Ginny, Georgia, Austin

Dizimizin Ginny’si ise Georgia’nın 15 yaşındayken doğurduğu melez bir genç kız. Doğduğundan beri oradan oraya sürüklenmiş, ve bu nedenle doğru düzgün bir arkadaş edinememiş. Ancak bu yeni taşındıkları kasabada, komşuları Maxine ile hemen kaynaşıyorlar. Max’in arkadaş grubuna da kısa sürede kabul edilen Ginny bu durumu aşacak gibi gözüküyor.

Ginny and Georgia özet

21 Haziran 2021’de Netflix’te yayınlanan dizinin yaratıcısı Sarah Lampert. Yönetmenin ilk dizisi olan Ginny and Georgia’nın MTV ödüllerinde bir adaylığı bulunuyor. Dizinin IMDb puanı ise 7.5/10.

Ginny and Georgia Kaç Sezon, Kaç Bölüm?

Ginny and Georgia, Netflix’te yayınlandığı günden itibaren sevilerek takip ediliyor. Dizinin ilk sezonunda yaklaşık 55 dakikalık 10 bölüm yer alıyor. Bu bölümleri izlemek hem sürükleyici hem de aynı sorunları yaşayanların olduğunu bilmek, gençler açısından rahatlatıcı.

dizi önerileri

Bu arada, sezonu bir çırpıda bitirecekler için müjdemizi de verelim. Netflix tarafından ikinci sezonu onaylanan dizinin ekibi, izleyicilerine diğer sezonu duyurdu. Bizler de izleyicilerle aynı heyecanla Ginny ve Georgia’nın başlarına gelecek yeni maceraları bekliyoruz.

Ginny and Georgia Konusu

Bu çekirdek aile Wellsbury’ye taşındıktan sonra, kasaba halkında büyük bir etkiye sebep olurlar. Georgia’nın genç ve alımlı bir anne olması kasaba kadınlarının kıskançlığına neden olur. Ve ayrıca bazı erkeklerinin de yüksek ilgisine davetiye çıkarır. Bu ilgiden memnun olan ve artık mutlu bir hayat yaşamak isteyen Georgia, parasız kaldığı için belediyede çalışmaya başlar. Parlak fikirleri ve kurnazlığıyla kısa sürede kendini sevdiren Georgia’nın işleri rayına oturmaya başlar. Ancak peşini bırakmayan geçmişi onu bir adım geriden izlemektedir.

Ginny and Georgia konusu

Ginny için de önyargıyla yaklaştığı bu kasaba işlerin iyiye gideceğine işaret etmektedir. Yeni girdiği çevrede tatlı arkadaşlar edinen Ginny, zaman zaman annesiyle zıtlaşsa da mutlu hissetmektedir. Onu belki de en çok üzen şey, fotoğrafçı babasının yanlarında olamayışıdır. Fakat bu duruma alışkın olan Ginny, gençliğinin tadını çıkarmaya çalışır. Hayat izin verdiğince tabi… Annesinden farklı olduğunu düşünen Ginny kendi yolunu çizecek mi, yoksa yol göstericisinin izini takip mi edecek?

ginny

İşte bu ikilinin merkezinde yer aldığı dizimiz bolca drama, aşk, entrika, ergenlik ve güç savaşları içeriyor. Yaşadıkları yer itibariyle bir Amerikan klişesi gibi gelse de aslında anlatılanlar bundan daha fazlası. Bu mükemmel ‘beyaz’ kasabada insanların Ginny’ye dil altından yaptığı ırkçılıklar, üniversite başvuru kaygısı, bedeniyle barışık olmama, mutsuz evliliklerde yaşananlar ve dahasıyla bizlere ‘gerçek’ hissettiriyor.

Ginny and Georgia Oyuncuları

Yıldızı yeni parlayan oyuncuların yer aldığı başroller şu şekilde:

Ginny: Antonia Gentry

Georgia Miller: Brianne Howey

Austin: Diesel La Torraca

Marcus Baker: Felix Mallard

Maxine Baker: Sara Waisglass

Joe: Raymond Ablack

Paul: Scott Porter

Ginny and Georgia Karakter Analizleri

GINNY:

ginny & georgia

Çocukluğunu ve gençliğini sürekli taşınarak geçiren genç kız kendini yalnız hissetmekte. Ne yazık ki, melez olduğu için siyahi ırkçılığına maruz kalıyor sıklıkla. Fakat bu sözlerin altında kalmayarak gereken cevabı her zaman veriyor. Kimi zaman gelecek kaygısı yaşayan genç kız, henüz ergenliğin başlarında.

GEORGIA MILLER:

georgia miller

Çekici bir kadın olan Georgia, gençlik zamanlarında yaşadığı sıkıntıları kızı da yaşamasın istiyor. Ailesine zarar gelmesini kesinlikle istemiyor ve bunun için büyük riskler alıyor. Korumacı tavrıyla öne çıkan kadın, kurnazlığı ve tatlı diliyle çevresine kendini sevdirmeyi her daim başarıyor.

AUSTIN:

austin

Daha anaokuluna yeni başlayacak Austin, çoğunlukla annesi tarafından ihmal edilen bir çocuk. Evi geçindirmek ve ablasıyla uğraşmak zorunda kalan annesi onun yaşadığı sorunları göremiyor. Kendisi sıkı bir Harry Potter hayranı olan çocuk, hapisteki babasını çok özlemekte ve onun kaldığı Azkaban Hapishanesi’ne mektuplar göndermektedir.

MARCUS BAKER:

marcus baker

Miller’ların komşusu, Baker’ların oğulları Marcus, yaşadığı kayıplardan sonra içine kapanmış birisi. Okulda ‘cool’ görünmeye çalıştığı düşünülen genç adamın pek fazla arkadaşı yok. Arada bir sohbet ettikleri Ginny ile de böyle yakınlaşıyorlar.

MAXINE BAKER:

maxine baker

Marcus’un kardeşi, Ginny’nin yeni en iyi arkadaşı Maxine, dramatik halleri ve çocuksu kişiliğiyle çok seviliyor. Yarattığı kaos ortamında Ginny’nin uyum sağlamasına yardımcı oluyor.

JOE:

Ginny and Georgia joe

Kasabanın uğrak yeri Blue Farm restoranını işleten Joe, oldukça yardımsever ve kibar bir adam. Ginny’nin yanında çalışmasına izin veren ve Georgia’ya sürekli yardım eli uzatan bu adam, gençken onunla tanıştığından habersiz.

PAUL:

Ginny and Georgia paul

Wellsbury kasabasının sevilen başkanı Paul, karizmatikliği ve kararlılığı ile dikkat çekiyor. Georgia’nın kurnazlığıyla kendini yanında çalışmaya ikna ettirdiği bu adam, Ginny ve Austin’e karşı oldukça ilgili ve sevgi dolu birisi. Kasabasına da işini severek hizmet eden Paul zamanla aileye daha fazla yakınlaşıyor.

Ginny and Georgia Dizisini Mutlaka İzlemeniz İçin 5 Neden

Ginny and Georgia Dizisini Mutlaka İzlemeniz İçin 5 Neden

1- Gilmore Girls’deki gibi bir anne-kız ilişkisindeki zorluklara odaklanan yapımları izlemeyi sevenler için doğru bir tercih olacaktır.

2- Georgia’nın o karşı konulamaz aurası, onu yargılayacağınız şeyler yapsa bile sizleri kendine çekmeyi başarıyor.

3- Her bölüm sonrası sizi meraklandıran yapısıyla siz fark etmeden son bölüme doğru sürükleniyorsunuz.

4- Sıklıkla bahsettiğimiz, ilişkiler, gençlik, gelecek kaygıları, ırkçılık gibi hassas konulardaki diyaloglar sayesinde dizide kendinizden bir parça bulmanız kesinlikle mümkün.

5- Kimi zaman eğlenceli, kimi zaman duygusal sahneleriyle acı, tatlı, ekşi bir gençlik dizisi izlemek isteyenler, hemen ekran başına geçmek isteyecektir.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu