İlişkiler

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşk Nasıl Anlaşılır?

Gerçek aşk yüzyıllardır tartışılıyor. Kinikler genellikle var olmadığına yemin ederken, umutsuz romantikler herkesin ruh ikizini bulmak için bir an önce yola çıkması gerektiğini düşünüyor.

Bilimin gerçek aşkın sadece mümkün olmadığını, aynı zamanda bir ömür boyu sürebileceğini kabul etmesiyle birlikte, daha çok insan onun peşine düştü.

gerçek aşk sonsuza kadar sürer mi

Aşk dinamiktir ve gelişmek için eylem gerektirir. Genellikle zamanımızı partnerimizin bize karşı ne hissettiği veya ilişkinin dışarıdan nasıl göründüğü konusunda endişelenerek geçiririz. Bir başkası tarafından sevilmek iyi hissettirse de her birimiz sadece kendi duygularımızdan tamamen emin olabiliriz. İçimizdeki bu sevgi dolu duygularla bağlantı kurmak ve bunları sürdürmek için sevgi dolu eylemlerde bulunmalıyız. Aksi takdirde hayal dünyasında yaşıyor olabiliriz.

Bazen sinir bozucu gelebilir, ancak bir ilişkide üzerinde gerçek kontrole sahip olduğumuz tek kişinin kendimiz olduğu gerçeğini kabul etmek aslında oldukça güçlendiricidir. Bu, dinamiğin yarısından biz sorumluyuz demektir! Bu nedenle, yakınlığı bozan davranışlarda bulunmayı değil, sevgi, şefkat, saygı ve nezaket duygularını ifade eden eylemlerde bulunmayı seçmeliyiz.

Peki gerçek aşkı nasıl tanırız? İşte gerçek aşkı tanımamızı sağlayan 9 gerçek:

  • Gerçek aşk, kendinizi bir başkasında bulmakla ilgili değildir.
gerçek aşk nasıl anlaşılır


Kendinizi bulmak istediğiniz için aşık olmayın ya da aşık olduğunuzu düşünmeyin sakın! Kimliğinizi birinin diğer yarısı olmak değil, kendiniz olmak oluşturur. Yaşadığınız yüksek arzulara kendinizi çok fazla kaptırıp, aşık olduğunuz insanın kötü bir kopyası olmaktan kaçının. Sevdiği grubun bir numaralı hayranı olmanıza veya okuduğu tüm kitapları okumanıza gerek yok. Kendi ilgi alanlarınızı ve hobilerinizi benimseyip korumanız, partneriniz için de daha ilgi çekici olmanızı sağlar.

  • Kendini sevmek, gerçek aşkı bulmanın en iyi yoludur.
gerçek aşk nedir


Kulağa klişe de gelse, anneniz ve arkadaşlarınızdan sürekli duymaktan bıkmış olsanız da bu doğru; başka birini sevmeden önce kendinizi sevmelisiniz. Gerçekte kim olduğunuzu bilin, derinlerde ve hayatınızda ne yapmak istediğinizi bilin. Kendinize aşık olmak ve hayatınızın yolunda gitmesi sadece inanılmaz derecede tatmin edici olmakla kalmaz, aynı zamanda potansiyel parteriniz için de gerçekten çekici niteliklerdir. Kendini sevmek önemlidir, ancak bu, partnerinizle birlikte olduğunuzda kazandığınız ve daha sonra unuttuğunuz bir şey olmamalıdır.

  • Gerçek aşk talepkar değildir.
gerçek aşk nasıl anlaşılır


Partneriniz sizi gerçekten seviyorsa, değişmenizi istememelidir. Ve eğer siz partnerinizi gerçekten seviyorsanız, onun değişmesini beklememelisiniz. Bir ilişki yaşamaya başladınız çünkü birbirinizi olduğunuz gibi sevdiniz ve istediniz. Neden bu kadar derinden sevdiğiniz birini değiştirmeniz gerekiyor? Onu olduğu gibi kabul edin!

  • Gerçek aşk, kendiniz olmanızı sağlar.


Partnerinizin önünde en doğal halinizle kendiniz gibi olmak ilk zamanlar gözünüze korkutucu gelebilir. Makyajsız uyandınız ve saçınız dağınık mı? Hastayken, kan çanağı gözler ve hiç durmadan akan burnunuzla sizi görmesine ne demeli? Bu durumdan mümkün olduğu kadar kaçınmak isteyebilirsiniz ama aslında böyle hissetmemelisiniz.  Aşık olduğunuzda, en kötü hastalık bile güzel bir deneyim olabilir çünkü aşık olduğunuz insan sizinle ilgilenir ve şımartırsa, bu samimiyet ve yakınlığınızı arttıracaktır.

  • Gerçek aşk şüphelerden uzaktır.


Partneriniz hakkında şüpheleriniz mi var? Sizin için doğru kişi olduğundan emin değil misiniz? Kendinize sevgiliniz, ilişkiniz ve birlikte geleceğiniz hakkında çok fazla soru soruyorsanız, muhtemelen aşık değilsinizdir. Gerçekten aşık olduğunuzda, hiçbir şeyi sorgulamazsınız. Partnerinizle birlikte olmak son derece doğal hissettirir ve hayal ettiğiniz geleceği elde etmek için her şeyin üstesinden birlikte gelebileceğinizi bilirsiniz.

  • Gerçek aşk koşulsuzdur.


Kendinizi geride tutarsanız sevgi dolu bir ilişki içinde olamazsınız. Aşkı bir pazarlık kozu olarak kullanamazsınız. Partnerinize onu sevdiğinizi sadece evde iyi bir şey yaptığında söylemeyin. Bir hata yaparsa onu soğuk bakışlarla cezalandırmaya çalışmayın. Sözleri veya eylemleri ne olursa olsun onu her zaman sevmelisiniz, çünkü gerçek aşk koşulsuzdur. Partnerinize ne kadar sevgi verirseniz, karşılığında o kadar sevgi alırsınız.

  • Gerçek aşk arkadaşlığa dayanır.
gerçek aşk nasıl bulunur


Dizi ve filmlere konu olan çoğu ilişki, zamanla aşık olan arkadaşlar üzerine kuruludur. Harika bir öncül ve güzel bir hayal ama hayat bir senaryo değildir.  Aşkın sürmesi için anaokulundan beri en iyi arkadaşlar olmanıza gerek yok ama yine de arkadaş olmalısınız. Konuşabilmeniz, şakaları paylaşabilmeniz ve birbirinizin varlığından zevk almalısınız. Zamanla fiziksel tutku kaybolabilir, ancak gerçek dostluk sonsuza kadar sürer.

  • Gerçek aşk sürer.


Sevgilinizin burnunu banyo havlunuza silmesinin ilişkiyi bitirmek için yeterli olduğu sıradan bir şey mi yaşıyorsunuz? Bu tür ilişkiler olgunlaşmamış olanlardır ve kesinlikle aşk değildir. Gerçekten aşık olduğunuzda, bunun gibi sorunlar yoldaki küçük tümseklerdir. Hiçbir sorun aşılmaz görünmez! Birlikte kalmak için her şeyin üstesinden gelmeye fazlasıyla istekli hissetmelisiniz.

  • Gerçek aşk kararlıdır.


Başkalarından etkilenmek ve yoldan geçen çekici biriyle dönen başınız insan doğasıdır. Bunun sizi suçlu hissettirmesine izin vermemelisiniz. Partnerinize tutkuyla bağlı olduğunuz sürece her şey yolundadır. Gerçekten aşık olduğunuzda, başka kimseyle birlikte olmak istemezsiniz ki!

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Kıskançlıkla Başa Çıkmanın Yolları

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu