Dizi - Film

Fulya Öztürk Kimdir? ‘Fulya ile Umudun Olsun’ Programı

Fox TV’de yayınlanan ‘Fulya ile Umudun Olsun’ programı ile dikkat çeken Fulya Öztürk’ün televizyon macerası aslında uzun yıllara dayanıyor… İşte izleyicilerin merak ettiği ayrıntılarla Fulya Öztürk’ün hayatı ve kariyeri… 

Fulya Öztürk Kimdir? 

5 Ocak 1989 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde doğan Fulya Öztürk, ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünü kazandı ve İstanbul’a taşındı.  

Aslında 2006 senesinde, üniversiteye başlar başlamaz televizyonculuk kariyerine de başladı. 2007 senesinde Doğan TV’deki “Staj On Air” programıyla Star TV iç yapımlarında staj yaptı.  

Profesyonel kariyerine 2008’de CNN Türk Programlar Departmanı’nda başladı. 2010’da CNN Türk Haber Merkezi’ne geçiş yaptı ve 3 sene boyunca Kurgu Editörlüğü görevini sürdürdü. Bu süreçte çeşitli belgesel ve haberlerin kurgusunu hazırladı.  

2013’te masa başından kalkarak, yine CNN Türk’de ‘saha muhabirliği’ne başladı. Hazırladığı ve sunduğu haberlerle birçok üniversite ve dernekten “Yılın Muhabiri” ve “En İyi Özel Haber” gibi ödüller alan Fulya Öztürk, başarı öyküsünü TEDx’te konuşmacı olarak anlatma şansı da yakaladı. 

Fulya Öztürk Boyu ve Kilosu 

Sadece hazırladığı program değil, tarzı, seçtiği kostümler ve makyajı ile de sosyal medyada sık tartışılan ve hatta ekranda bundan hiç de hoşlanmadığını belirtmekten çekinmeyen Fulya Öztürk’ün boyu 1.68 cm, kilosu ise 54. 

Fulya Öztürk Kiminle Evli? 

FOX ekranlarında ‘Fulya ile Umudun Olsun’ programı ile izlediğimiz Fulya Öztürk’le ilgili merak edilen bir diğer ayrıntı ise evli olup olmadığı… Yayında pek çok çiftin derdine derman olmaya çalışan 32 yaşındaki sunucu, evli değil. 

Instagram’da da faal olan Fulya Öztürk’ün @fullyaozturk adlı Instagram profilinin 242 bin takipçisi bulunuyor. 

‘Fulya ile Umudun Olsun’ Programı 

CNN Türk’te yaptığı haberler ile adından söz ettiren ve pek çok ödül alan başarılı gazeteci Fulya Öztürk, 12 Temmuz’da ilk bölümü Fox TV’de yayınlanan ‘Fulya ile Umudun Olsun’ adlı realite show programın sunuculuğunu üstleniyor. 

Yapımını Karga Film’in, yapımcılığını Erhan Öz’ün, haber koordinatörlüğünü Gökhan Bektaş’ın üstlendiği programdaki dikkat çeken bir diğer isim ise yıllarca Müge Anlı’nın sağ kolu olarak bilinen ve içeriği üstlenen Kebriye Koç. Ve yönetmen koltuğunda Seda Cam Ülgen oturuyor. 

‘Dertlere derman olmak ve çözüm bulmak için’ hazırlanan ve hafta içi her gün Fox TV’de yayınlanan programda Fulya Öztürk’e uzman konuklar da yorumlarıyla eşlik ediyor.  

‘Fulya ile Umudun Olsun’ Reyting 

Kısa sürede çok ses getirdiği için Müge Anlı ve Esra Erol’un gündüz kuşağı programlarına rakip gösterilen ‘Fulya ile Umudun Olsun’ 0.76 rating ve 5.19 share oranları ile yarışa girdi ve ulaştığı kitleyi her geçen gün arttırıyor.

Sosyal Medya’da Tepki Çekmişti

Fulya ile Umudun Olsun programının 20 Eylül Cuma günü yayınlanan bölümünde ekranlara yansıyan bir olay hafta sonunda sosyal medyada çok konuşuldu.  

Programa katılan Özlem Can isimli kadın, çocukları için eski eşi ile pazarlık yaparken ‘göğüs silikonu’ ameliyatının karşılanması şartı ile velayeti eski eşine verdiğini söyledi. 

Tüm hafta sonu boyunca Twitter ve Ekşi Sözlük gibi platformlarda tepki çeken bu olaydan sonra, pek çok sosyal medya kullanıcısı bu tür gündüz kuşağı programlarının bir an önce yayından kalkması gerektiğini savundu. 

Fulya: Gözyaşının Zafere Dönüş Hikayesi 

Fox TV’de yayınlanan “Fulya ile Umudun Olsun” programı içeriği yüzünden eleştirilere hedef olsa da başarılı muhabir Fulya Öztürk’ün 27 Eylül 2020 – 10 Kasım 2020 tarihleri arasında Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan 2. Karabağ Savaşı’nda kameraman arkadaşı Halil Kahraman ile bölgede yaşadıkları ‘Fulya: Gözyaşının Zafere Dönüş Hikayesi’ adı altında belgesele dönüştürüldü ve 8 Ekim’de sinemalarda gösterime sunulacağı duyuruldu.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: İkinci El Kralları

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu