İlişkiler

Evlilik Cinselliği Bitirir mi? Doğru mu Mu Söz?

Aşkın ve cinselliğin bitmesi noktasında suçlanan evliliği bazen savunacak bazen de suçlayarak bu sorulara cevaplar arayacağız. Okurken bazen kendinizi görme ihtimaliniz oldukça yüksek ama bilin ki sizi dikizlemiyoruz! Hadi o zaman, şu evlilikte seks konusuna bir bakalım!

Evlilik cinselliği bitirir mi yoksa kendimize bir günah keçisi mi arıyoruz? Evlilik, birbirini seven kişilerin uzunca zaman emek vererek ulaştıkları bir hedef iken nasıl oluyor da belli bir zaman sonra her sorunun sebebi olarak karşımıza çıkıyor?

 

Evlilik Öncesi ve Sonrası

Flört dönemi, birçok duygunun üst seviyelerde yaşanıldığı bir dönemdir. Bu sebeple de çiftler bu dönemde birbirlerinin eksi yönlerini çok göremezler. Evet, flört dönemi aslında geçici bir körlüktür! Bunu sakın yanlış anlamayın! Kesinlikle amacım, evliliği karalamak değil ama hiç kimse de mükemmel değil! Sadece bizler bu dönemde eksiklikleri göremiyoruz veya görsek bile buna kısa süreli maruz kaldığımızdan önemsemiyoruz veya idare edebiliyoruz.

 

Fakat bu durum, evlilik sonrası daha fazla maruz kalmalara sebep olduğundan yavaş yavaş sorunların da ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bu sebeple evlilik için artık eski konforun bittiği nokta diyebiliriz. Hatta bizden kaynaklı olmayan yeni sorunlar da artık hayatımıza dâhil oldu. Tabi, birçok kısıtlama da bu sayede ortadan kalktı. Bunlardan birisi de dilediğimiz gibi bir seks hayatı! O zaman nasıl oluyor da evlilik seksi bitirir mi diye sorup duruyoruz!

 

Evlilik Seksi Bitirir Mi?
  • Harika Bir Seks Hayatı

 

Evlilik ile beraber artık seks hayatına yönelik var olan yasaklar ve kısıtlamalar kalkmıştır. Bu da çiftler için belki de yıllardır süren özlemlerinin bitmesi demektir. Fakat bu heyecan, araştırmalara göre farklılık gösteriyor olsa da ortalama 1-1,5 yıl sürmektedir. Sonrasında rutin bir sürece girerek, bahsettiğimiz seksin bitmesi süreci başlamış oluyor. Peki, buradaki sorun nedir? Her evli çift aynı sonuçla mı karşılaşıyor? Tabi ki, hayır! Sorun, seksin bir rutin haline gelmesi ile başlıyor. Seksin bir günü veya saati olmaz! Eğer ki seksi belli kurallar içine sokarsak, bindiğimiz dalı kesmiş oluruz. Tam aksine artık daha fazla heyecana ve yeniliğe ihtiyaç vardır. Bu sebeple çiftler, sürekli olarak farklı deneyimlerin peşinde koşarak aradaki heyecanı kaybetmemelidir.

  • Gecikmek İyidir Ama Ertelemek Asla!  

Evlilik sonrası köşe bucak yapılan kaçamaklar artık yerini düzenli bir seks hayatına bırakmıştır. Hepimiz de biliriz ki, insanoğlu elindekinin kıymetini bilmez! Başka bir deyişle, sahip olduğumuz şeylerin değeri gitgide azalır. Seks de böyledir! Daha rahat ulaşılabilir olduğu için bazen ertelenmesi de gündeme gelir. Türlü bahaneler ile hep sonraya ötelenmesi ise gitgide alışkanlık haline gelerek soğukluğa sebep olmaktadır. Siz, siz olun; asla ertelemeyin!

  • Barışma Seksi

Evliliğin tuzu biberi olan kavgalar vardır bir de! Olsun istemeyiz ama hayatın gerçekleri arasında bu da var. O zaman bunu kabulleneceğiz ve bununla beraber yaşamayı öğreneceğiz. Aradaki saygıya ve sevgiye zarar vermeden bunun olması da aradaki bağı kuvvetlendirebilir. Kavga oldu, bitti, geçti derken bir noktayı atlamamak lazım. Elbette arada küslük olmamalı ama varmışçasına bir barışma seksi, size tekrar bir heyecan katacaktır. Seks için ilk adımı karşı taraftan bekleyip, çocukça bir tavır takınmadan tabi ki! Bizden size tavsiye asla yatağınıza birbirinize dargın girmeyin, bunun yerine kıpırdayacak haliniz kalmayana kadar seks yaparak girin!

  • Beraber Geçirilen Vakitler

 

Evlilik seks bitirir mi, birbirinize vakit ayırmayı bırakırsanız tabi bitirir! Çiftlerin evin içinde birbirinden ayrı takılması da seksi bitiren sebepler arasındadır. Muhakkak kendinize özel zamanlar olacak ama bunu abartmak zamanla yabancılaşmaya sebep olacaktır. Oysaki aradaki muhabbetin artması, birbirinize karşı olan libidoya etki edecektir. Muhabbet sırasındaki bir anlık söz bile, bir anda sabaha kadar sönmeyecek bir ateşi yakan kıvılcım olabilir.

  • Evimizde Yaşayıp Kira Vermeyenler

Evlilik ile beraber hayatımıza çok tatlı birileri dâhil olacak! Dâhil olmasıyla beraber de enerjimizin çoğunu alıp götürecek. Ne uykumuz kalacak, ne kendimize ayırdığımız bir vakit! Hatta bazen düşüneceğiz çocuk olmadan önce aslında ne kadar da bol vaktimizin olduğunu… Fakat asla ve asla çocuğu bahane olarak kullanıp, seksi ertelemeyin. Evet, ilk başlarda eskisi kadar uzun olmayabilir ama tekrar eski performans için bol bol antrenman lazım, bunu da unutmayın! Fanteziler, aklınıza düşer düşmez performans sergilemeler belli bir süreliğine geride kalabilir. Ama bunu bir avantaja çevirip, evin içinde yeni kaçamaklara yelken açabilirsiniz. Tıpkı flört zamanında yaptığınız gibi!

  • Evlilik Seksi Bitir Mi, Hayır!

 

Evlilik seksi bitirir mi?” sorusu bol bol gündem olarak çoğunlukla evlilik suçlanmıştır. Çiftler, kendi hatalarını ört bas etmek için hep evliliği hedef göstermiştir. Oysaki seksi bitiren evlilik değil, kişilerin ta kendisidir! İşten yorgun gelmeler, çocuğun olması ile gelişen yeni bahaneler, ertelemeler derken bir bakıyoruz ki en zevk aldığın şey elinden kaymış gitmiş. Bahaneleri bırakacağız! Baş ağrıyorsa bilin ki sebebi düzenli ve kaliteli seks yapmamaktadır! Bir de bilmenizi isteriz ki birbirinize sırtınızı döndüğünüz bir seks pozisyonu yok!

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı Belirtileri ve Tedavisi

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu