İlişkiler

Erkekler Neden Sarhoşken Mesaj Atar?

Erkeklerin sarhoşken mesajlar göndermesi ne anlama geliyor? Sizden hoşlandığı anlamına mı geliyor yoksa sadece sizinle yatmaya mı çalışıyor? Alkol bir hakikat serumu mu yoksa bir aşk iksiri mi?

Aslında, size sarhoşken attığı mesajlar nadiren endişelenecek bir konudur. Bir erkeğinin bu şekilde savunmasız olduğunu görmek sevimli bile olabilir ve henüz sizin erkeğiniz değilse… Size olan hislerine açılan bir pencere de olabilir.

Bu durumun arkasında yatan nedenleri eşelerken, acele etmeyin ve durum hakkında her zaman bir mizah anlayışına sahip olun.

erkekler sarhoşken neden mesaj atar

Sarhoş Mesajlaşma Hakkında Ne Zaman Endişelenmeli?


Peki ama endişelenmek için hiç sebep yok mu? Size sadece sarhoşken mesaj atıyorsa veya bu ilişkinizde tekrar eden bir durumsa, potansiyel bir sorundur. Ciddiyet de önemlidir.

Temel olarak, aslında ne kadar sarhoş? Birkaç bira içip duygusallaşmak zararsızdır, bu nedenle, metinlerinin içeriğine dikkat etmesi ve değerlendirmesi gereken sizsiniz.

sarhoş erkek mesajları

Erkeklerin Sarhoşken Mesaj Gönderme Nedenleri

Size mesaj atarken neden sarhoş olduğu da önemli. Sarhoş mesajlaşmanın arkasında üç potansiyel olumsuz motivasyon yatar:

1. Sizi sadece sarhoş olduğunda istiyor
Size saygı duymuyorsa veya ateşli bir gece davetinden fazlasını istemiyorsa, sizi gerçekten sadece sarhoşken istiyor olabilir. Bu, tamamen ayık olan erkeklerde bile kesinlikle tehlikeli bir faktör olabilir ve ancak alkol buna ışık tutabilir.

sarhoşken mesaj atan erkeğe ne cevap verilmeli


2. Duygusal olarak kapalı
Ne derseniz deyin, duygusal yetersizlik, olgunlaşmamışlık veya düşük EQ… Bu birçok erkeğin uğraştığı bir problem! Erkeklere çocukluklarından itibaren duygularından utanmaları öğretilir. Sadece birkaç bira içtiğinde size karşı tatlı olabiliyorsa, bu dikkate alınması gereken bir problem olduğunu gösterir.

sarhoş erkek mesajı

3. Ciddi bir içki sorunu var
İşte gerçekten endişelenmeniz gereken zaman! Eğer durum buysa, davranış sadece sarhoş mesajlaşmanın ötesine geçiyor ve ilişkinizden de öte hayatını etkilemeye başlıyor. Sarhoş mesajlaşma, düzenli yaşanıyorsa daha büyük bir soruna dair bir ipucu olabilir. Alkolle ilişkisini düşünün… Elinde içki olmadan iyi vakit geçirebiliyor mu? Her cumartesiyi kulüpte ve her pazarını yatakta hasta mı geçiriyor?

Sizden Gerçekten Hoşlanıyor Olabilir mi?

Bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını kesin olarak belirleyecek bir test yok maalesef.

Aşırı hoşgörü, anlaşmayı bozan bir şey olmasa da bu adamla ilerlemek ve birlikte bir gelecek inşa etmek istiyorsanız, altta yatan sebeplerin farkında olmanız önemli.

Yukarıdaki üç senaryodan hiçbiri geçerli değilse ve size sarhoş bir mesaj gönderirse ne yapmalısınız? Pek çok kadın böyle bir durumda ne yapacağını şaşırıyor. Her şeyden önce, sakıncası olmasa bile, ikiniz farklı durumlarda olduğunuz için, yani o sarhoş ve siz ayıkken, iletişim kurmak zor olabilir. Onun içinde bulunduğu durumdan bağımsız olarak size sadece kendiniz olmanızı tavsiye ederiz.

Sarhoşken Attığı Mesajlara Nasıl Cevap Vermelisiniz?


Mesajlara aldırmıyorsanız ama o böyleyken onunla nasıl konuşacağınızı bilmiyorsanız, sorun değil. Hoşlandığınız birine mesaj atmak her zaman kolay değildir. Ertesi sabaha kadar bekleyin ve ardından ona eğlenceli bir cevap verin. “Dün gece keyfin yerindeydi” ya da “Sanırım alkol beni düşünmene sebep oluyor 😊” gibi…

Aslında En Önemlisi Mesajların İçeriği


Söyledikleri sizi rahatsız ediyorsa, bunun mazereti olamaz. Bu durumda size sadece saygısızlık göstermekle kalmaz, aynı zamanda size dair gerçek düşüncelerine de bir pencere açar. Sınırlarınıza saygı duymuyorsa, bu duruma net bir şekilde son vermesini söylemelisiniz.

Onu görmeye devam etmek istiyor, ancak sarhoş mesajlar atmasından hoşlanmıyorsanız, o zaman sadece soğukkanlılığınızı koruyarak başlayın. Ertesi sabaha kadar cevap vermeyin. Sarhoş mesajlaşma zaten genellikle gece geç saatlerde olur ve sarhoşluğu anlayışlı olmasını engelleyebilir. Ona “Seninle ayıkken konuşmayı tercih ederim” diyebilirsiniz. Genellikle bu mesajı, sabahın soğuk ışığında, yüksek sesle ve net olarak algılayacaktır.

sarhoş erkek mesajları

Bu onu durdurmazsa çünkü biliyoruz ki bazı erkeklerin idrakı geç çalışır, o zaman bu mesajlardan sonra birkaç gün ona cevap vermemeye özen gösterin. Çoğu zaman bu, hoşa gitmeyen davranışını frenlemek için yeterli olacaktır.

Ve en önemlisi, ona sarhoş mesaj atmayı bırakmasını doğrudan söylemekten hiçbir zaman çekinmeyin. Bazen doğrudan yaklaşım en iyisidir. Herhangi bir eleştiride olduğu gibi, özellikle sürekli olarak görmek istediğiniz biriyse, tonunuzu netleştirebilmeniz için bunu şahsen yapmanız önerilir.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşk Nasıl Anlaşılır?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu