Dizi - Film

En İyi Netflix Dizileri

Üyelerine internete bağlı cihazlarda reklamsız olarak dizi ve film izleme keyfi sunan online içerik izleme platformu Netflix, pek çok ülkede, kaliteli yapımlar ile gündem yaratmaya devam ediyor. Eğer dizi izlemeyi seviyor ve Netflix’te izlemeye değer her şeyi çoktan izlediğinizi düşünüyorsanız, kaçırıp kaçırmadığınız bir şey olup olmadığını görmek için sizler için hazırladığımız listeye bir göz atmak isteyebilirsiniz… İşte IMDb puanlarına göre sıraladığımız en iyi Netflix dizileri:

 • Breaking Bad – IMDb puanı: 9,4 
https://youtu.be/HhesaQXLuRY

Yumuşak huylu lise kimya öğretmeni Walter White, hayatının daha da kötüye gidemeyeceğini düşünür. Maaşıyla zar zor geçiniyor ve hamile karısı doğum yaptığında ve genç oğulları beyin felciyle savaştığında bu durumun düzelmesi pek de mümkün görünmüyor. Son damla ise Walter’ın ölümcül bir kansere yakalandığını öğrendiğinde taşıyor! Hastalığının muhtemelen ailesini maddi olarak mahvedeceğini anlayan Walter, eski bir karavanı tekerlekli bir meth laboratuvarına çevirerek kalan zamanda olabildiğince çok para kazanmak için umutsuz bir girişimde bulunuyor… 

 • Our Planet – IMDb puanı: 9,3 
https://youtu.be/FA-cMpTMCTA

World Wildlife Fund ile ortaklaşa üretilen Our Planet, Sir David Attenborough sunumuyla, Dünya’nın kalan vahşi alanlarını ve hayvan sakinlerini sunmak için çarpıcı fotoğrafçılık ve teknolojinin bir kombinasyonunu kullanıyor. Projenin tamamlanması dört yıl sürdü ve 600’den fazla ekip üyesi, uzak Kuzey Kutbu vahşi doğasından Güney Amerika’nın ormanlarına kadar habitatlar arasında var olan çeşitliliği sergilemek için dünya çapında 50 ülkede çekim yaptı. 

Muhteşem kapsamlı ve iddialı bu 8 bölümlük belgeselde, gezegenimizin doğal güzelliğini deneyimleyin ve iklim değişikliğinin tüm canlıları nasıl etkilediğini inceleyin. Herhangi bir dünya sakini için mutlaka görülmesi gereken bir dizi! Ve tabii ki de en iyi Netflix dizileri arasında başı çekiyor.

 • The Last Dance – IMDb puanı: 9,1 
https://youtu.be/VCUCTRAo7kQ

Michael Jordan’ın ve Chicago Bulls’un 1990’lardaki yükselişini, unutulmaz 97-98 sezonundan ilk kez yayınlanan görüntülerle gözler önüne seren The Last Dance, aynı zamanda, diğer spor ve kültür efsaneleriyle yapılan röportajların yanı sıra Bulls hanedanı ve Jordan’ın genel kariyerine dair iç görüler de içeriyor. 
 
İzleyicilere kesinlikle Jordan’ın daha önce görmediğimiz bir yönünü gösteriyor. Öyle ki Jordan’ın kendisi bile belgeselle ilgili, taraftarların onun takım arkadaşlarına karşı biraz fazla sert olduğunu düşünmesinden endişeliydi: “Scott Burrell’le olan çekimlerimi gördüğünüzde korkunç bir adam olduğumu düşüneceksiniz. Ancak ona böyle davranmamın sebebinin playoff’larda sert olmasına ihtiyacım olduğunu ve Doğu Konferansı’nda Indiana, Miami ve New York’la karşı karşıya olmamız olduğunu anlamalısınız.”  

 • Dark – IMDb puanı: 8,8 
https://youtu.be/6y6o0niV5eA

Küçük bir Alman kasabasında iki çocuk kaybolduğunda, çocukları arayan dört aile arasındaki çifte yaşamlar ve parçalanmış ilişkilerle birlikte şehrin günahkar geçmişi deşifre olur… 

Gizem-drama dizisi Dark, her biri kasabanın sorunlu tarihiyle – bilseler de bilmeseler de – bağlantısı olan meraklı karakterler ağını içeren, bükülmelerle dolu karmaşık bir bulmacaya benziyor. Hikaye,1986’da aynı kasabaya bağlanan doğaüstü unsurlar içeriyor.  

 • Peaky Blinders – IMDb puanı: 8,8 
https://youtu.be/oVzVdvGIC7U

İngiltere, 1919’da Büyük Savaş’ın ardından umutsuzluk ve hedonizmin bir karışımı halindedir. Geri dönen askerler, kovalanan devrimciler ve suç çeteleri, ekonomik çalkantıların sarstığı bir ülkede hayatta kalmak için savaşmaktadır. Zamanın en güçlü çetelerinden biri ise geri dönen savaş kahramanı Thomas Shelby ve ailesi tarafından yönetilen Peaky Blinders’dır! Ama Thomas’ın sokakları yönetmekten daha büyük emelleri var… 

 • Black Mirror – IMDb puanı: 8,8 
https://youtu.be/jROLrhQkK78

Tekno-paranoyayı keşfeden keskin, gerilimli, hicivli hikayelerden oluşan bağımsız dramalar içeren Black Mirror, modern dünya hakkındaki kolektif huzursuzluğa dokunan hikayelerle Alacakaranlık Kuşağı’nın çağdaş bir versiyonu gibi.  

Her hikaye, Bryce Dallas Howard, Alice Eve, Gugu Mbatha-Raw, Tom Cullen ve Jerome Flynn gibi yıldızlar da dahil olmak üzere kendi benzersiz karakter kadrosuna sahip. Joe Wright, Dan Trachtenberg ve James Watkins ise öne çıkan yönetmenler arasında. 

 • Narcos – IMDb puanı: 8,8 
https://youtu.be/K16riskCYvM

Netflix, bu ham ve cesur orijinal dizide Kolombiya’daki kokain ticaretinin yükselişini ve 1980’lerin sonundaki uyuşturucu baronlarının sürükleyici gerçek hayat hikayelerini anlatıyor. Ayrıca, uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın da aralarında bulunduğu kötü şöhretli ve güçlü kişileri hedef alan uyuşturucu savaşında kolluk kuvvetlerinin gerçekleştirdiği eylemler de ayrıntılı olarak anlatılıyor. Dünyanın en değerli emtialarından biri olan kokaini kontrol altına almak için çaba harcanırken, ilgili yasal, siyasi, polis, askeri ve sivil birçok varlık kendilerini çatışma içinde bulur… 

 • Better Call Saul – IMDb puanı: 8,8 
https://youtu.be/HN4oydykJFc

Saul Goodman, her zaman Walter White’ın (Breaking Bad) asil avukatı değildi. Albuquerque’nin en kötü şöhretli suçlusunu temsil etmeye başlamadan altı yıl önce Goodman, adını duyurmak için uğraşan küçük çaplı bir avukat olan Jimmy McGill’di. Düşük gelirli müşterileri için güçlü bir şampiyon, ahlakları ve hırsları sıklıkla çatışan bir mazlum… Jimmy, eski bir Philadelphia polisi ve yakın zamanda Güneybatı’ya nakil olan özel dedektif Mike Ehrmantraut ile çalışıyor ve Mike’ın özel bir yeteneği var… Bu gizemli devam hikayesi de elbette ki en iyi Netflix dizileri arasında yer alıyor.

 • Stranger Things – IMDb puanı: 8,7 
https://youtu.be/WZ0NsJNMREU

Duffer Kardeşler tarafından yaratılan fantastik korku dizisi Stranger Things, 1980’lerin Hawkins, Indiana’sındaki doğaüstü olayları araştırırken, bir grup genç erkek ve telepatik arkadaşları Eleven’ı takip ediyor. Bir çocuğun ortadan kaybolması, bu küçük orta batı kasabasında garip paranormal olayların sadece başlangıcıydı… 

 • House of Cards – IMDb puanı: 8,7 
https://youtu.be/8QnMmpfKWvo

Demokratik Partili bir kongre üyesi olan Francis Underwood, bu Netflix orijinal yapımında, kendisine vaat edilen Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Başkanlığı pozisyonuna başkasının getirilmesinden sonra, kendisine ihanet eden insanlardan intikam almak için eşit derecede işbirlikçi karısıyla birlikte çalışıyor.  

Dizi, Amerikan siyasetindeki açgözlülük ve yolsuzluğun perde arkasına ilgi çekici bir bakış sunuyor.  

 • BoJack Horseman – IMDb puanı: 8,7 
https://youtu.be/i1eJMig5Ik4

Kendinden nefret eden alkolik bir insansı at olan BoJack Horseman, geri dönüş zamanının geldiğine karar verir. 90’larda bir sitcom yıldızı olan BoJack, 18 yıl sonra, itibarını yeniden kazanmak istiyor ve bir insan yardımcısı ve onun menajeri olan eski bir kedi kız arkadaşının yardımıyla, bunu gerçekleştirmek için yola koyuluyor… Ancak Hollywood o günlerden çok farklı ve Twitter gibi şeylere alışmak biraz zaman alabilir!  

Netflix’ten seks, uyuşturucu ve alkole bolca atıfta bulunan bu ilk animasyon dizisi kesinlikle çocuklara göre değil. 

 • The Queen’s Gambit – IMDb puanı: 8,6 
https://youtu.be/KkyBuT90aI0

En iyi Netflix dizileri arasında zirvenin sahibi olarak tarihe geçen The Queen’s Gambit, izleyicilerini 1960’lardaki satranç şampiyonaları dünyasıyla tanıştırdı. Çıkış yapan yıldız Anya Taylor-Joy’un çarpıcı performansıyla dizi, genç ve yetim bir satranç dahisinin, dünyanın en büyük satranç oyuncusu olma arayışında, uyuşturucu ve alkol bağımlılığından rakipleriyle olan ilişkilerine kadar hayatının her unsurunu gözler önüne seriyor. 

 • The Haunting of Hill House – IMDb puanı: 8,6 
https://youtu.be/F2jJ9mPvBL0

The Haunting of Hill House, Shirley Jackson’ın 1959 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan bir korku antolojisi dizisi ve beş kardeşin paranormal deneyimlerinin ortaya çıktığı günümüz zaman çizelgesi ve geri dönüşler arasında gidip geliyor.  

Romanının bu modern tasavvuru, çocukken ülkenin en ünlü perili evi olacak olan yerde büyüyen kardeşleri takip ediyor… Kadroda Oscar ödüllü Timothy Hutton, Carla Gugino ve Henry Thomas yer alıyor ve dizinin yaratıcısı korku türünün emektarlarından Mike Flanagan. 

 • The Crown – IMDb puanı: 8,6 
https://youtu.be/NoUfwkgZfl0

Gösteri yazarı Peter Morgan’ın bir oyununa dayanan ödüllü dizi, 1940’lardan günümüze Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını konu alıyor. The Crown, babası Kral VI. George’un ölümünden sonra 25 yaşında tahta çıkan kraliçenin erken saltanatına içeriden bir bakışla başlıyor. Yıllar geçtikçe, 20. yüzyılın sonraki yıllarını şekillendiren olaylarda büyük rol oynayan kişisel entrikalar, aşklar ve siyasi rekabetler ortaya çıkıyor… 

 • Mindhunter – IMDb puanı: 8,6 
https://youtu.be/gpa8E2NSAS8

Bir suçluyu yakalamak, genellikle yetkililerin kötü adamın nasıl düşündüğünü anlamak için zihnine girmesini gerektirir. FBI ajanları Holden Ford ve Bill Tench de tam olarak bunu yapıyor; hasar görmüş ruhlarını inceleyerek seri katilleri anlamaya ve yakalamaya çalışıyorlar. Yol boyunca, ajanlar modern seri katil profilinin geliştirilmesine öncülük ediyor. Oscar adayı yönetmen David Fincher ve dizinin yönetici yapımcıları arasında olan Oscar ödüllü aktris Charlize Theron ile, bu suç dramasının kamera arkasında güçlü bir soyağacı var. 

 • Making a Murderer – IMDb puanı: 8,6 
https://youtu.be/qxgbdYaR_KQ

İşlemediği bir suçtan dolayı yaklaşık yirmi yıl hapis yattıktan sonra aklanan Steven Avery, Wis., Manitowoc County ve tutuklanmasına karışan birkaç kişi aleyhine dava açar. Ancak kısa bir süre sonra, Avery kendini tekrar parmaklıklar ardında bulur, bu kez 25 yaşındaki fotoğrafçı Teresa Halbach’ı öldürmekle suçlanmaktadır. Ama bu hikayenin sonu değildir… 

Columbia lisansüstü öğrencileri Laura Ricciardi ve Moira Demos, Steven Avery’in hikayesini okuduklarında, bunun ilginç bir belgesel olacağını hissettiler. Ne PBS ne de HBO’un ilgilenmediği hikayeyi Netflix üstlendi ve böylece, davanın tekrar incelenmesi için dilekçelere yol açan bu belgesel dizisi ortaya çıkmış oldu. 

 • Bir Başkadır – IMDb puanı: 8,5 
https://youtu.be/8-z8UhyAdAU

Bir Berkun Oya dizisi… En iyi Netflix dizileri listemizdeki tek Türk yapımı olan dizinin başrollerini, Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Alican Yücesoy, Tülin Özen, Defne Kayalar, Bige Önal ve Settar Tanrıöğen paylaşıyor. 

Farklı sosyo-ekonomik altyapılara sahip ve İstanbul’da şaşırtıcı tesadüflerle yolları kesişen bir grup insanın hikayesi üzerine kurulu dizi, özellikle Öykü Karayel’in muhteşem performansı ile çok konuşulan popüler Netflix yapımları arasındaki yerini alıyor. 

 • Love, Death and Robots – IMDb puanı: 8,5 
https://youtu.be/wUFwunMKa4E

Animasyonlu kısa öykülerden oluşan Love, Death and Robots, bilim kurgu, fantezi, korku ve komedi gibi çeşitli türleri kapsıyor. Birinci sınıf animasyon yaratıcıları, benzersiz ve içgüdüsel bir izleme deneyimi yaratarak büyüleyici hikayelere hayat veriyor. Animasyonlu antoloji serisi, kıyamet sonrası bir şehirde robotların hayatı ve süper akıllı yoğurdun dünyaya hükmetme planı gibi son derece ilginç hikayeler içeriyor. Dizinin yapımcıları arasında ise yine Oscar adayı yönetmen David Fincher var! 

 • After Life – IMDb puanı: 8,4 
https://youtu.be/XD0Yx08Pkx4

Tony’nin mükemmel bir hayatı vardı, ta ki karısı Lisa ölene kadar… Bu trajik kayıptan sonra eskiden iyi bir adam olan Tony değişti. Önce kendi hayatına da son vermeyi düşündü ama sonra, canının istediğini söyleyerek ve yaparak dünyayı cezalandıracak kadar uzun yaşamayı tercih etti… 

Altın Küre ödüllü Ricky Gervais, kendisinin yazıp yönettiği komedi dizisinde başrolde. 

 • La Casa de Papel – IMDb puanı: 8,3 
https://youtu.be/lnoh8-5fLh0

“Profesör” lakaplı bir suç dehasının, kayıtlı tarihin en büyük soygununu gerçekleştirmek gibi bir planı var! İspanya Kraliyet Darphanesi’nde milyarlarca avro basmak… İddialı planı gerçekleştirmesine yardımcı olmak için, belirli yeteneklere sahip ve kaybedecek hiçbir şeyi olmayan sekiz kişiden bir ekip kuruyor ve ortaya her bölümü ve sezonu soluksuz izlenen popüler bir dizi çıkıyor. 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Siğil Nedir? Neden Olur? Nerelerde Görülür? Siğil Tedavisi

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu