Cilt Bakımı

Dudak Üstü Tüylerine Ağda Nasıl Yapılır? Pratik Yöntemler

Kadınlar için üst dudak tüyleri kabustur.

Hiçbir kadın yüz tüylenmesinden tamamen kurtulmuş değildir, ancak üst dudağın özellikle daha kalın, daha kaba ve daha çok kıl uzaması söz konusudur.

Bu istenmeyen yüz kılları veya “bıyık”, genetik, hormonal veya etnik faktörlere bağlı olabilir . Bazı durumlarda, doğuştan adrenal hiperplazi, polikistik över sendromu (PCOS) veya Cushing sendromu gibi altta yatan bir tıbbi duruma bağlı olabilir.

 

Mağazalar da tüy dökecek, azaltacak ve çıkaracak yüzlerce ürün ve hizmetle dolup taşıyor. Tüy dökücü kremler, tıraş kremleri, tıraş bıçakları, saç düzelticiler, şeritlerin lazerle saç kesme hizmetine dönüştürülmesinden seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var.

Bu ürünler istenen sonuca sahip olabilse de, çoğu cildiniz için zararlıdır veya çok maliyetlidir.

Endişelenecek bir şey yok. Bıyıklardan kurtulmanın doğal ve maliyetsiz etkili yolları var. Bu ilaçlar tüy uzuzama oranını düşürmekle kalmaz aynı zamanda küçük tüyleri zamanla ortadan kaldırmaya yardımcı olurlar.

 

Dudak üstü tüyleri nasıl alınır?

Doğal yöntemler zaman alabilir, ancak cildiniz için güvenlidirler ve ihtiyacınız olan şey mutfağınızdan kolaylıkla temin edebileceğiniz bazı maddelerdir. Dudak üstü tüylerine ağda nasıl yapılır? Yazımızın devamında.

 

 

1. Dudak Üstü Tüylerine Şeker ve Bal

Şeker ve bal, üst dudaklarınızdaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için etkili bir şekilde çalışan ev yapımı bir ağda yapmak için kullanılabilir .

Şeker mükemmel bir pullanma ajanı olarak çalışır, bu arada cildiniz cildi iyi nemlendirilmiş ve nemlendiricidir.

Ayrıca, bu ev yapımı ağda da kullanılan limon suyu, saç rengini aydınlatmak için bir temizleyici ve ağartma ajanı olarak çalışır.

  1. Mikrodalgaya güvenli bir kapta 3 çorba kaşığı şeker ve 1 çorba kaşığı bal koyun.
  2. Birkaç dakika mikrodalga fırında ısıtın, böylece şeker tamamıyla erir.
  3. Mikrodalgadan çıkarın, sonra 1 çay kaşığı limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın.
  4. Karışımın biraz soğumasına izin verin.
  5. Hafifçe sıcak olan karışımı üst dudağınıza uygulayın.
  6. Karışımın üzerine mumlu bir şerit veya pamuklu kumaş parçası koyun, bastırın ve saç büyümesinin yönüne doğru çekin.
  7. Alanı soğuk suyla temizleyin, kuru bir şekilde kurutun ve hafif bir nemlendirici uygulayın.

2. Dudak Üstü Tüylerine Yumurta Akı

İstenmeyen üst dudak tüylerinden kurtulmak için yumurta aklarını da kullanabilirsiniz. Siyah noktaları da çıkarmak için harika. Yumurta akı kuruyuncaya kadar, sert, yapışkan bir karışım haline gelir ve bu da soyma maskesi gibi çalışır.

Ayrıca, yumurta akı deride herhangi bir yabancı maddeden kurtulmaya yardımcı olur.

  • Bir yumurta akını bir kaba koyun. ½ çorba kaşığı nohut unu veya mısır unu ve 1 çorba kaşığı şeker ekleyin. Pürüzsüz bir macun oluşturmak için iyice çırpın. Üst dudaklarınıza uygulayın ve 15-20 dakika oturması için bekletin. Son olarak, dudak üstü tüylerinin zıt yönünde hafifçe maskeyi çıkarın. Alanı soğuk su ile durulayın, kuru bir şekilde kurutun ve hafif bir nemlendirici uygulayın.

Bu uygulamayı haftada bir veya iki kez düzenli olarak uygulayın.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu