Zevosis

Dikkat Dikkat! 20 Ekim Koç Dolunayı ‘nda Yer Yerinden Oynuyor!

  • 17 Ekim 2021
  • 649 kez görüntülendi.
Dikkat Dikkat! 20 Ekim Koç Dolunayı ‘nda Yer Yerinden Oynuyor!

20 Ekim’de, Terazi sezonunun son günlerinde, hedeflerimizin altını ateşleyen ve içimizdeki lider ruhun öne çıkıp parlamasını isteyen cesur Koç burcunda sonbaharın ilk dolunay yükselecek. Ekim 2021 Koç Dolunayı, diğer birkaç gezegenle bazı gergin bağlantılar kuruyor. Bu yüzden akışa devam etmeye çalışın, dramadan kaçının ve kontrolün sizde olmasını sağlayın… 

 

Bu ay genellikle “Avcı’nın Ayı” olarak bilinir ve her zaman Hasat Ayı’nı takip eder. Hasat Ayı, sonbahar ekinoksuna en yakın düşen aydır, yani Eylül veya Ekim’de gerçekleşebilir. Avcı Ayı, Kuzey Yarımküre halkının önümüzdeki soğuk aylara hazırlık olarak ava çıkacağı zamanı işaret ettiği için bu isimle anılmaktadır. Resmi olarak öyle olmasa da Kanlı Ay olarak da anılır çünkü Halloween yani Cadılar Bayramı’na en yakın dolunaydır.  Ürkütücü mevsim ruhuna girmek istiyorsanız, bu, bir serbest bırakma ritüeli planlamak ve kalbinizin gerçek arzularına yer açmaya odaklanmak için muhteşem bir fırsattır. 

 

Avcı Ayı’nın Anlamı 

Ekim ayında Hasat Ayı’nı veya Avcı Ayını kutluyor olsanız da manevi anlamı içsel çalışmaya ve kendini yansıtmaya odaklanır. Böylece yılın karanlık yarısı başlar. Karanlığı açık kollar ve açık bir ruhla kabul edin… 

Tarihteki atalarımıza ve bize öğretebilecekleri derslere bakmak için iyi bir fırsat doğuyor. Sanayileşmeden önce, insanlar hasat etmeye ve kışın gelişine hazırlanmaya odaklanırlardı. Bunu yapmamak, kişinin kendi ölümüyle veya ölümlülüğüyle yüzleşmesi anlamına geliyordu. 

Doğanın bize sunduklarına dair minnettarlık ve takdir için harika bir zaman. Atalarımızla veya sevdiklerimizle iletişim kurma yeteneğimiz arttıkça, bu döneme yayılan havadaki büyülü enerjiyi hissedebilirsiniz. Manevi gelişim ve hedef belirleme için kaçırılmayacak bir fırsat! 

 

Koç Burcunda Gerçekleşecek Dolunay Bizi Nasıl Etkileyecek? 

Koç Dolunayı, Terazi’deki Güneş’in Koç’taki Ay’la karşıtlık oluşturduğu ve ihtiyaçlarımızı bir başkasınınkiyle dengelememiz gereken ve belki de bu dengenin sağlanamadığı ilişki dinamiklerine duygusal, yoğun ve gerçekçi enerji getirdiğinde ortaya çıkar. 

Koç burcu ateş grubundandır. Tutkuyla seven ve çabuk öfkelenen asabi bir burçtur. Koçlar, bencillikten yanadırlar ve inandıkları şeyler için nadiren bir filtreye sahiptirler. Rekabetçidirler ve en iyi olmayı severler, hatta bazen etraflarındakilere zarar vermek pahasına… Bol enerji ve coşkuyla, doğal olarak cesur ve hırslı bir burçtur. Koç, ya etrafta olmaktan mutluluk duyar, parlak bir enerji demetidir ya da zor ve kasıtlı olarak kavgacıdır. Arası nadir görülür. 

Önümüzdeki Dolunay’ın belirgin havası işte bu yönde olacak ve ana tema ‘eylem’ olarak düşünülebilir. Yayılan Koç enerjisinin canlandırıcı etkisi sizi yapmanız gereken değişiklikleri yapmaya itebilir. Yapmanız gereken değişiklikler size bütünsel olarak fayda sağlayacak, daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlayacak değişiklikler olmalıdır, anın sıcağında yapılanlar değil… 

 

Bir süredir baskın tavrınızla ihtiyaçlarınızı tam olarak anlamadan bir başkasının üzerine yürüyor olabilirsiniz. Şimdi bu tavrı yeniden değerlendirme zamanı. Bu, romantik bir ilişki, bir arkadaşlık, iş ortamında yakın bir iş birliği ve hatta bir aile üyesi ile ilgili olabilir. Ancak bu ortaklığın kişisel ve yakın olduğu bir gerçek ve bu yüzden dengesizlikleri daha da fazla hissediyorsunuz. 

 

Koç Dolunayı ve ateşli enerjisi bizi harekete geçmeye zorluyor olsa da bu ivmeyi her zaman yapmak istediğiniz hamleleri yapmak için kullandığınızdan emin olmalısınız! O anda aynı fikirde olmadığınız bir arkadaşınızla kavga etmek veya en son projeniz hakkında olumsuz geri bildirimler için patronunuzla tartışmak gibi dürtüsel tepkilerden kaçının. Durun, derin bir nefes alın ve kendinize sorun, bu eylemler sizin için en iyi olanı sağlayabilir mi? Unutmayın, Koç, neden olduğu zarardan bağımsız olarak, istediklerini istediği gibi yapma eğilimindedir. Bu zararın kendiniz pahasına olmasına izin vermeyin. 

 

Bunun yerine, Koç’un ‘Her şeyi yapabilirim’ enerjisini alın ve bunu kendinize inanmanıza yardımcı olması için kanalize edin. Artık size hizmet etmeyen şeyleri bırakma niyetiyle hareket edin. Her zaman kendi işinizi kurmak mı istediniz? Üniversiteye geri dönmeyi mi düşündünüz? Potansiyel romantik ilişkinize ilk adımı mı atmak istiyorsunuz? Koç’un bir inanç sıçraması yapmanız ve harekete geçmeniz için sizi cesaretlendirmesine izin verin! 

 

Dolunayların mevcut Ay Döngüsünün doruk noktası olduğunu unutmayın. Çan eğrisinin zirvesi, gerilimlerin kırılma noktasına ulaşabileceği ve Yeni Ay’da dikilmiş tezahür tohumlarını hasat edebileceğiniz bir nokta. Şu anda sözlerinize dikkat edin ve kolay alevlenmeyin.  

Bu dönem aynı zamanda hayatınızın çeşitli alanlarındaki gizli etkilerin yüzeye çıkacağı, kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak bir aydınlanma zamanıdır. Çıkarlarınız için iddialı olmaktan çekinmeyin, ancak acele de etmeyin… 

 

20 Ekim Koç Dolunayı’nda Neler Yapılmalı?

  • Atalarınız, mirasınız ve soy ağacınız hakkında ne biliyorsunuz? Ne hakkında daha fazla bilgi edinmek istersiniz? Atalarınızın hangi dersleri öğrenmenizi isteyeceğini düşünüyorsunuz? 
  • Mini bir yapılacaklar listesi oluşturun ve Ekim, Cadılar Bayramı’nı nasıl kutlamak istediğinizi ekleyin. 
  • Geçen ilkbahar ve yaz aylarında ektiğiniz bazı “tohumlar” nelerdi? Son birkaç ayda büyümelerine nasıl yardımcı oldunuz? Diktiklerinizin karşılığını alabilecek misiniz? 
  • Neyi farklı yapabilirdiniz? Gelecek yıl nasıl daha iyisini yapabilirsiniz? 
  • Hayatınızın son evrelerinde olduğunuzu hayal edin. Hangi hatıralara sahip olmayı isterdiniz? Gittiğinizde hakkınızda hangi değerlerin ve hikayelerin anlatılmasını umuyorsunuz? 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Siğil Nedir? Neden Olur? Nerelerde Görülür? Siğil Tedavisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ