Sağlık

Contractubex Jel Nedir? Ne İçin Kullanılır? Sivilcelere İyi Gelir mi?

Sivilce lekeleri, çatlaklar, yanıklar veya ameliyat izleri gibi ciltteki deformasyonları gidermek için en etkili alternatiflerden biri olan Contractubex jel, hücre dokusunu yenileyerek kullanıcıların estetik ve psikolojik kaygılarını giderir… 

Contractubex Jel Nedir? 

Assos İlaç Kimya Gıda Ürünleri Üretim ve Tic. Ltd. Şti.  tarafından üretilen Contractubex Jel’in etken maddeleri Extractum Cepae, Allantoin, ve Heparin Sodyum’dur.

Yardımcı madde kontenjanında ise: Sorbik asit, p-Metilhidroksibenzoat, Ksantan sakızı, Polietilen glikol 200, parfüm ve saf su ise içerikteki yardımcı maddelerdir. Her kutuda bir adet 100 g veya 120 g’lık alüminyum tüplerde sunulan ürün, jel formundadır. 

Contractubex Jel’in etken maddesi olan ‘extractum cepae’ soğan zarından elde edilir ve antialerjik etki gösterir. Yine bu maddenin içerisinde A, B, B2, C vitaminleri ile pantoneik asid ve koblat, demir mineralleri bulunmaktadır. Diğer bir etken madde olan ‘heparin’ ise zarar görmüş dokuların tedavisinde son derece etkilidir ve ‘allantoin’ sağlıklı doku gelişimini destekler. Sonuç olarak bileşik, en basit ifadeyle etkili bir cilt yenileyicidir. 

Contractubex Jel Ne İçin Kullanılır? Contractubex Jel Ne İşe Yarar?

Contractubex Jel ne için kullanılır

Contractubex Jel’in sıklıkla tercih edildiği kullanım alanlarını şöyle listeleyebiliriz: 

 • Farklı sebeplerden kaynaklanan cilt yara izlerini iyileştirir. 
 • Sivilce ve akne izleri ile kızarıklarının cilt yüzeyinden silinmesinde etkilidir.
 • Yanıklar, kazalar ve ameliyatlardan sonra estetik görünümü bozan yara izlerini iyileştirir. 
 • Alt cilt katmanlarında oluşan yumru formundaki kitleleri giderir. 
 • Parmakların avuç içine doğru kasılıp kalmasına neden olan ve hareket özgürlüğünü kısıtlayan, ‘dupuytren kontraktürü’ adlı vakaların tedavisini destekler. 
 • Çeşitli travmalar sonrası yaşanan ve travmatik tendon kontraktürü adı verilen, kas kirişlerinde veya kaslarda kısalık problemlerini iyileştirir. 

Contractubex Jel Nasıl Kullanılır? 

Her ilacı doğru hastalıkta ve doğru dozajda kullanmak çok önemli ama söz konusu yüzümüz olduğunda bilhassa da sivilcelerde bu durum ayrıca önemli. Onlardan kurtulmaya çalışırken, yanlış kullanım sonucunda yüzünüzde daha büyük bir tahribata yol açabilirsiniz. Bu yüzden tıbbi danışma almadan, duyumlarınıza göre Contractubex kullanmaktan kaçının.
Prospektüs üzerinde belirtilen öneri ise şu şekilde aktarılmıştır: Günde birkaç kez lezyon olan bölgeye hafifçe ovalayarak uygulanır. Daha eski oluşumlarda, cilt üzerinde gece boyunca bekletmek ilacın etkisini attıracaktır..  Her zamanki gibi kullanılacak alanın ve ellerin temiz olmasına önem verilmelidir. 

Contractubex Jel Yan Etkileri 

Lokal ve harici kullanılması, Contractubex Jel’in yan etkilerinin görülme ihtimalini oldukça azaltır. Ancak ilaç bileşenlerinden herhangi birine karşı hassasiyet olması durumunda, aşırı şekilde kaşıntı, kurdeşen, nefes olmada zorluk, yüz, ağız ve boğazda oluşan ani şişlik gibi ciddi alerjik reaksiyonlarla karşılaşılabilir.  Böyle bir durumla karşılaşılırsa, derhal ürünü kullanmayı kesmeli ve doktorunuzla iletişime geçmelisiniz. Kaşıntı, karıncalanma, uyuşma gibi hafif yan etkiler ise hayati tehdit içermez, ancak yine de bir sağlık uzmanına görünmek gerekebilir. 

Contractubex Jel Hamilelikte Kullanılır mı?

Hamile ve hamile olabileceğine yönelik şüphesi bulunan kadınların ilaç kullanımı olabildiğince minimalize edilmelidir. Buna ek olarak doktor kontrolü olmaksızın herhangi bir ilacın kullanımı hem anne hem de fetüsün sağlığı açısından risk teşkil edecektir. Contractubex için belirtilen gebelik sınıfı B’dir.

Gözetlenen klinik çalışmalar, gebe hayvanlar üzerinde herhangi bir negatif sonucun ortaya çıkmasıyla sonuçlanmamış olsa da insanlar üzerinde yeterli sayıda veri elde edilememiştir.

Contractubex Jel Emzirirken Kullanılır mı?

Contractubex bileşenini oluşturan Extractum Cepae, Allantoin ve Heparin Sodyum maddelerinin aktarılmasında, insan sütünün aktarıcı olup olmadığına yönelik klinik veriler netlik ifade etmemektedir. Bundan dolayı emziren annelerin, tıpkı hamilelik sürecinde olduğu gibi ilaç kullanırken daha tedbirli olmaları ve hekim görüşü almaları gerekir.

Contractubex Jel Çocuklarda Kullanılır mı?

Çocuklar üzerinde kullanımı açısından prospektüs bilgisinde özel bir kullanım brifingi yer almamakla birlikte, çocuklarda uygulanan tedavide oldukça etkin sonuçlar alındığı saptanmıştır.

Contractubex Jel Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır? 

Contractubex Jel’in aşağıdaki durumlarda kullanımı sakıncalıdır: 

 • İçerikteki herhangi bir maddeye alerjisi olan hastalarda 
 • Ürün paraben içerdiği için, parabene karşı duyarlı bünyelerde 
 • Soğuk hava, UV ışınları (doğrudan güneş ışını) ve/ veya çok güçlü masaj gibi fiziksel etkenlere maruz kalındığında 
 • Ayrıca, halihazırda kullanılan başka ilaçlar olduğunda, etkileşim yaşanma riskine karşı doktora gerekli bilgi verilmelidir 

Contractubex Jel Muadili 

 • Hepatubex Jel 
 • Noskar Jel 
 • Fito Krem 

Contractubex Jel Fiyatı 

Sadece eczanelerde satılan Contractubex Jel’in 100 g’lık güncel satış fiyatı 75.8 TL, 120 g jelin ise 145.67 TL’dir. Ürün, SGK kapsam dışındadır. 

Contractubex Jel Kullananlar 

User 1: Yüzümdeki sivilce kaynaklı lekeleri geçirmek için kullandığım ve inanılmaz derecede işe yaradığını düşündüğüm jel. Üstelik bebek şampuanı gibi kokuyor! 

User 2: Bilinçli bir şekilde olmasa da bol miktarda reklamını yaptığım ilaç. Bir kaza sonucu dikiş atılan bölgemdeki izleri yaklaşık beş ay gibi bir sürede yüksek oranda geçirdi. Herkes “Yara izine ne oldu ya, nereye gitti?” diye soruyor, cevap Contractubex! 

User 3: Ameliyatımın üzerinden neredeyse 9 ay geçtikten sonra, rutin kontrolde doktorumun dikiş izleri üzerindeki keloidleri görüp, kullanmamı tavsiye ettiği jel krem. Benimki gibi huysuz bir cilde bile etkisi olduysa herkesin derdine deva olur diye düşünüyorum.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Sivilcelerin Ardındaki Güç: Sebum Nedir? Sebum Üretimi Nasıl Azaltılır?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu