Sağlık

Benzoxin Krem Nedir, Nasıl Kullanılır? Lekelere İyi Gelir mi?

Benzoxin, ciltteki fazla yağ ve kiri gideren ve bunların sebep olduğu sivilce, akne, siyah nokta, beyaz noktaları tedavi eden etkili bir üründür. Hafifçe soyarak ölü derileri giderir ve cildin daha parlak ve genç görünmesini sağlar. Uzman doktorların akne vulgaris tedavisi için sıklıkla reçete ettiği ve sadece eczanelerde satılan krem, kullanıcıları tarafından memnuniyetle karşılanıyor ve sorunlu ciltler için mucizevi bir ilaç olduğu öne sürülüyor.  

benzoxin krem

Benzoxin Nedir?  


Solebio İlaç San. İth. İhr. A.Ş. tarafından üretilen Benzoxin, akne tedavisine yardımcı olan bir anti-bakteriyel ilaçtır. Yüz, göğüs ve sırt bölgesinde lekeler veya sivilceler olarak görülen aknelere neden olan bakterileri öldürerek çalışır. Tek başına veya diğer akne tedavileriyle birlikte önerilen Benzoxin krem, doktorun önerdiği şekilde kullanmalıdır. 

Hem deri altından hem de cilt yüzeyinde etkili olan ve 25 g alüminyum tüp formunda üretilen Benzoxin kremin etken maddeleri; klindamisin fosfat ve benzoil peroksittir. Bunun dışında bileşeninde yer alan yardımcı maddeler ise; saf su, dioktil sodyum sulfosüksinat, benzofenon-4, karbopol 974 P, disodyum EDTA, aseton ve sodyum hidroksittir. 

sivilce kremi

Anti-akne preparatlar grubundan olan Benzoxin kremin içeriğindeki klindamisin, akne oluşumuna neden olan bakterileri manipüle edebilen bir güçlü bir antibiyotiktir. Diğer etken maddesi olan benzoil peroksit ise, siyah noktaların giderilmesinde son derece etkilidir. 
 

Benzoxin Nasıl Kullanılır? 


Tedavinin etkili olması için kremi, doktorunun önerdiği dozaj ve sıklıkta kullanmalısınız. Prospektüsünde yer alan kullanım önerisi; günde bir kez ılık su ile temizlenmiş cilde ince bir tabaka halinde uygulamaktır. Cilt yüzeyinde kuruluk problemi ile karşılaşırsanız, kremi sürdükten 1 saat sonra aynı bölgeye nemlendirici krem kullanabilirsiniz.  

Gözle görülür bir etkinin oluşması genellikle birkaç hafta sürer, bu nedenle ara verilmeden kullanılmaya devam edilmelidir. Bazen sivilcelerin iyileşmeden önce daha da kötüleşebileceği unutulmamalıdır. Bu yüzden kremi, ne kadar erken kullanmaya başlarsanız, yara izi kalma olasılığı o kadar düşer. 

sivilce izleri için krem

Egzama, açık yara veya güneş yanığı gibi problemler yaşıyorsanız kullanımı önerilmez. Ayrıca 12 yaşından küçük çocuklar, hamile ve emziren kadınların da kullanmaması gerekmektedir. 
 

Benzoxin Yan Etkileri 


Benzoxin kremin ciltte kuruma, kaşıntı, batma, yanma, soyulma ve kızarıklık gibi bazı yaygın yan etkileri vardır.  

Çoğu yan etki, herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmeksizin, vücudunuz ilaca uyum sağladıkça kaybolur. Ancak beklenmedik etkiler devam ederse veya sizi endişelendirirse doktorunuza danışmaktan çekinmeyin. Kremi daha az miktarda veya daha az sıklıkta kullanmanız gerekebilir.  
Benzoxin, sizi güneş ışığına karşı daha duyarlı hale getirebilir. Kullanırken çok fazla güneş ışığına maruz kalmamaya çalışmalı, bu kaçınılmazsa, ilacı akşamları uygulamayı tercih etmelisiniz.  
Ayrıca temas halinde giysileri, nevresimleri ağartabilir ve hatta saçları beyazlatabilir. 

solebio sivilce kremi
Benzoxin Lekelere İyi Gelir mi? 

Sivilce izlerinde etkili olan Benzoxin, yağlı bir cildiniz varsa bunu gidererek aşırı yağlanmayı ve sebep olacağı yeni lekelenmeleri ortadan kaldırır. Cilt gözeneklerini daraltan ve cildi soyma etkisi olan krem, ölü derinin temizlenmesine ve cildin yenilenmesine olanak sağlar. Ayrıca, antibiyotik özellikli olduğu için cilt üzerindeki yaraları da iyileştirmektedir. 

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu