Cilt Bakımı

Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ağda, istenmeyen tüylerden kurtulmanın yanı sıra pürüzsüz bir cilde sahip olmanın da en etkili yollarından biridir. Öncesinde kullanılan uyuşturucu krem ise, ağdanın en büyük dezavantajı olan acı hissiyatını engelleyerek kullanıcılarına daha rahat ve kolay bir deneyim sunar.  

ağda öncesi uyuşturucu krem

Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem Nedir?

Piyasada pek çok farklı ürün olmasına rağmen uyuşturucu kremlerin çalışma mantığı aynıdır; uygulandığı bölgede geçici hissizlik ile duyu kaybı sağlarlar. Yani artık ağrı endişesi duymadan ağda yaptırabiliriz! Peki derin bir nefes almamızı sağlayan bu kremleri kullanmadan önce bilmemiz gerekenler neler? 

Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem Sprey Acıyı Azaltır mı? 


Ağrı eşiği yüksek olan şanslı azınlıktan bahsetmiyoruz ama aranızda ağda acısından nefret etmeyen var mı? Bu acıdan kurtulmanın çeşitli yollarını arayan kadınlar, en etkili yöntemin ağda öncesi kullanılan uyuşturucu krem ve spreyler olduğunu bilir. Cildi uyuşturan kremler sodyum kanallarını bloke ederek çalışır, bu nedenle cilde duyu sağlayan sinirler ağrı sinyalleri gönderemez. Kremlerdeki bileşenler, vadettikleri etkiyi sağlayıp sağlamadıklarına dair test edilmiş ve ağda işleminin neden olduğu ağrıyı yönetmek için FDA (Birleşik Devletler Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmışlardır.  

ağda öncesi uyuşturucu krem acıyı azaltır mı

Uyuşturucu kremler, çeşitli formüller ve maddelerle çeşitlendirilse de cildi hızlı bir şekilde uyuşturmaya ve acısız, kolay bir ağda deneyimi yaşatmaya odaklanırlar. 

Sık rastlanan kullanıcı memnuniyeti de oldukça geçerli bir referans sayılabilir. Yani evet, uyuşturucu krem ve spreyler, ağdanın neden olduğu ağrıdan kaçınmanıza kesinlikle yardımcı olurlar! 

Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem Hangi Bölgelerde Kullanılır? 

 
Ağda ihtiyacı duyulan tüm bölgelerde uyuşturucu krem kullanabilirsiniz, ancak genital bölge, kaş ve dudak üstü gibi hassas yerlerde son derece dikkatli olmak önemlidir. 

bikini bölgesi ağda

Kremin uygulandığı toplam yüzey alanı da önemli bir husustur. Geniş bir bölge hedefleniyorsa, krem tüm alana tek seferde sürülmemelidir. Geniş bir yüzey alanına topikal anestezik uygulamak, kanda toksik seviyelere ve dolayısı ile istenmeyen etkilere neden olabilir. 

Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem Nasıl Kullanılır? 

 
Uyuşturucu kremi ilk defa uygulayacak iseniz, önce kolunuzda küçük bir alana uygulayın ve 1-2 saat kadar bekleyin. Eğer bölgede herhangi bir kızarıklık, kabarma, kaşıntı gibi bir reaksiyon görmezseniz güvendesiniz. 

ağda öncesi uyuşturucu krem nasıl kullanılır

Ürünün kullanımı son derece basit: 

  1. Uyuşturucu kremini uygulamadan önce kullanmak istediğiniz cilt bölgesini sabun ve su ile iyice yıkayın ve kurulayın. Temizlenen cildin kremi emmesi daha kolay olacağı için etkisi de daha kuvvetli olur. 
  1. Yıkandıktan sonra güzelce kurulanan cilde krem uygulamadan önce eldiven giymeyi unutmayın, böylece kremle temas eden parmaklarınızın da uyuşmasını engellersiniz. Alternatif olarak, kremi sürmek için bir parça temiz bez de kullanabilirsiniz. 
  1. Uyuşturucu krem, en iyi sonuç için katmanlar halinde uygulanmalıdır. Önce cilde ince bir tabaka sürülmeli ve ovuşturulmalı, ardından kalıntı temizlenerek yeni bir kat uygulanmalıdır.  

Önemli uyarı: Bazı kaynaklar, streç film kullanarak bölgeyi kapatmanın uyuşturucu kremin etkisini artırabileceğini söylese de bu yöntem asla denenmemelidir. Bu teknik, anestezik bileşenleri vücutta toksik seviyelere çıkarabileceği için tehlikelidir. Ayrıca kaliteli bir ürün ekstra çabaya gerek duymadan etkisini mutlaka gösterecektir.  

Ağdada Acıyı Azaltan Kremler Ne Kadar Süre Etki Eder? 

bacaklar gif

Bu kremlerdeki anestezik bileşenler hızlı bir şekilde çalışmaya başlarlar, ancak en büyük etkiyi elde etmek için krem 15-20 dakika boyunca ciltte bırakılabilir.  Daha önce belirttiğimiz gibi, geniş bir alan hedefleniyorsa hepsini aynı anda uyuşturmak uzmanlar tarafından önerilmediği için, işlem esnasında ürünün etkisini yitirmesi sizi tedirgin etmemelidir. 

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu