Moda

2021 Sonbahar-Kış Sezonunun En Gözde Trendi: İnci Modası

İnciler her zaman ihtişamı ve lüksü simgelemişlerdir. Öyle ki MÖ 2300 yılında Çin kraliyetine hediye olarak sunuldukları belgelenmiştir. Daha yakın geçmişe dair ise Coco Chanel’in atölyesindeki ikonik portrelerini ve Audrey Hepburn’ün o çok sevilen filminde Tiffany’nin vitrinine bakarak kahvaltısını yaparkenki görüntülerini çağrıştırıyor. 80’li ve 90’lı yıllarda ise inciler, en yakın ilişkiyi kazak takımları ve kolej yaşam tarzıyla kuruyordu. Bu nedenle, incilerin toplum bilincinde farklı anları olsa da uzun süredir zenginlik ve sosyal statü göstergesi olarak görülmekte ve kullanılmaktadırlar. Ve şimdi inci, daha eğlenceli ve çağdaş bir geri dönüş yaparak tekrar tüm dikkati üzerlerine çekmeyi başarıyor!

Son birkaç yılda inci aksesuarlar, büyükannelerimizin mücevher kutusundakilerden ayrılarak yeniden işlendi ve yeniden markalandı. Beepy Bella ve Jiwinaia gibi mücevher tasarımcıları, Z kuşağı için incileri yeniden paketledi, onları renkli boncuklarla karıştırdı ve hatta kaçınılmaz olarak yeni ve trend olana kadar elle boyadı. 

 

İnci Modasına Katkıda Bulunan Ünlüler 

Geri dönüş büyük ölçüde mücevherlerle desteklenirken, inciler, yapışkan yüz taşlarının yükselişinin yanı sıra güzellik alanında da yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Tam da burada Euphoria dizisine bir selam çakıyoruz! Zira Alexa Demie’nin dizide canlandırdığı Maddy karakteri inci bir eyeliner görünümü sergilediğinden beri, tüm internet mecralarında bu yapışkan incilerle benzer bir tarzın nasıl yaratılabileceğine dair çılgın bir telaş var.  

MTV Müzik Ödülleri’nden Met Gala’ya kadar yılın en büyük etkinliklerinden bazılarına damga vurduktan sonra, makyajda ve hatta saçtaki inci tasarımları, sonbaharın en büyük güzellik aksesuarı haline geldi! 

 

2021 MTV Müzik Ödülleri’nde rapçi Machine Gun Kelly, kız arkadaşı Megan Fox ve ikisinin de sıra dışı kostüm tercihleri interneti yıktı geçti. Megan Fox, ince ve parlak taşlarla süslü tamamen transparan ve üstelik ten rengi bir elbise ile tüm güzelliğini cömertçe sergilerken, Machine Gun Kelly, kıpkırmızı ve pullu takımının yanı sıra göz kamaştıran yüzüyle de büyük ilgi gördü. Çene çizgisinin kenarlarını, burnunu ve favorilerini şekillendiren yüzüne yapıştırılmış çeşitli büyüklükteki inciler, esasen rap yıldızının ilk makyaj görünümüydü. 

Merakla beklenen Met Gala’da ise Barbie Ferreira’nın inci elbisesi de dahil olmak üzere inci kırmızı halıda da sıklıkla boy gösterdi.  Ferreira’ya elbisesindeki sayısız inci yeterli gelmemiş olmalı ki yüzünün önüne sarkan ve şeritlerle başını arkasına kadar saran özel bir Mudd Pearl postiş seçmişti. Mudd Pearl’ün kurucu ortağı Yasmin Moon, konuya dair yaptığı açıklamada, “Bir inci başlık çok eski bir Hollywood klasiğidir, ancak Barbie gibi gerçekten havalı biri için, biraz paslanmış inciler ve DIY metal işçiliği ile işleri biraz karıştırmak istedim” dedi.  

 

Met Gala görünümü için incileri tercih eden bir diğer isim de Grimes oldu. Kaşlarını vurgulayan inci yüz takılarına eşlik eden ve geleneksel inci küpe fikrini alarak ona fütüristtik bir yorum kazandıran dereceli incilerle süslü kulak aksesuarı ile çok konuşuldu. Elbette metal yüz maskesi de bu konuda kendisine yardımcı oldu. 

met gala grimes

Ayrıca Solána Imani Rowe, sahne adı ile SZA’nın şimdiye kadar gördüğümüz en büyük kaotik inci manikürüne sahip son fotoğrafları da internette dolaşmaya devam ediyor. Görevi üstlenen tırnak sanatçısı, bu manikürün beş saatten fazla sürdüğünü ve “birçok dua” eşliğinde gerçekleştiğini belirtiyor. 

 

Yani resmi olarak hepimiz, bir güzellik aksesuarı olarak incilerle yaratıcı görünümlere yönelmek için kırmızı halı onayına sahibiz! Rutininize daha fazla inci eklemeye çalışırken ve yapışkan inciler online alışveriş sitelerinde hızla satılmaya devam ederken, Barbie gibi saçınıza her zaman klasik bir inci kolye takabileceğinizi de unutmayın. Yaratıcı olun, bu trendle dünya tam anlamıyla sizin istiridyeniz olabilir! 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Scinic All Day Fine Pore Gözenek Temizleyici İnceleme

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu